[JK] Monachium/Salzburg 2013

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
sekua
Posty: 226
Rejestracja: 2012-06-06, 19:06
Lokalizacja: Warszawa / Radom
brickshelf: Sekua

 

[JK] Monachium/Salzburg 2013

#1 Post autor: sekua »

Obrazek
Tym razem Jan Kafelek (wraz z zaprzyjaźnionymi minifigami) zwiedził kawałeczek Monachium (Niemcy) i Salzburga (Austria).

Ruszamy w drogę!
Obrazek

Janek dostał nowe wdzianko z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Tak mu się spodobało, że nie zmieniał go przez całą podróż! Poniżej porównanie:
Obrazek
Obrazek

Przyznam, że zdjęć jest mało, zwłaszcza z minifigami. Pogoda nie sprzyjała, ciągłe zachmurzenie i deszcz. Dopiero ostatniego dnia się trochę rozpogodziło. W dodatku trudno jest zrobić porządne zdjęcia w plenerze, w szczególności kiedy warunki pogodowe nie sprzyjają, dookoła jest pełno turystów, a i samemu nie posiada się zbyt dużo czasu.

Ogólnie, mimo pośpiechu, wyprawa się bardzo udała. Poleciałem w tamte strony, aby odwiedzić moją lubą, przebywającą przez jakiś czas na obczyźnie (Erasmus). Poniżej więcej zdjęć:

Oczywiście pierwszym miejscem, jakie Janek zobaczył, jest LEGO STORE München Pasing
Obrazek

Następnie zwiedził kilka innych ciekawych miejsc:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
Największe wrażenie robi oczywiście centrum Monachium, a przede wszystkim Marienplatz (Plac Mariacki) i Odeonsplatz, w obszarze których znajdują się m.in.Nowy Ratusz, Katedra Najświętszej Marii Panny, Kościół Św. Piotra, Kościół Ducha Świętego, Kościół Teatynów i... masa sklepów. W jednej z sklepowych gablot zobaczyliśmy bardzo fajną wystawę. Oto ona:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nie zabrakło oczywiście jodłującego Bawarczyka:
Obrazek Obrazek Obrazek

I tradycyjnego jadła wraz z innymi Bawarczykami :p
Obrazek

Janek odwiedził też wnętrza LMU (Ludwig-Maximilians-Universität München)
Obrazek

Z samego Monachium zdjęć jest (tylko) tyle. Jak już wspominałem, wszystko spowodowane tym, że dzień robi się coraz krótszy, pogoda taka sobie, brak czasu na porządne zwiedzanie i pokonywanie odległości.

Odnośnie "pokonywania odległości" wpadliśmy na pomysł, aby pojechać na kilka godzin do Salzburga.

Janek czeka na pociąg na stacji München Hauptbahnhof
Obrazek

Kilka zdjęć:
Obrazek Obrazek Obrazek
Na wzgórzu widać m.in. Twierdzę Hohensalzburg. Poza tym miasto żyje ze sławy W. A. Mozarta (tytułowane jego nazwiskiem muzea, festiwale, sklepy, ulice, a także mnóstwo pamiątek wzorowanych na jego wizerunku).

Janek i znajomi na wspólnych zdjęciach z Zwergami w Zwergelgarden:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tu "minifiżka", dla której wybrałem się w tę podróż:
Obrazek

I jeszcze jedna rzecz (bardzo mnie rozbawiła), znak zakazu wnoszenia napojów (do salzburskiej archikatedry), ale wyrażony w bardzo dosłownej formie (kufel piwa):
Obrazek

I to byłoby na tyle! Janek powrócił cały i zdrowy.
Następny kierunek, szczerze nie mam pojęcia... Włochy, może USA. Marzy mi się również Islandia, a najbardziej Azja z naciskiem na Japonię. Może kiedyś...
Ostatnio zmieniony 2013-11-30, 19:44 przez sekua, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ