[MOC] Lost / Zagubieni

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

[MOC] Lost / Zagubieni

#1 Post autor: Adrian »

Lost / Zagubieni

Obrazek

Serial.
Czym są "Zagubieni"? Serialem telewizyjnym popularnym prawie dekadę temu. Nie interesowałem się nim nigdy szczególnie, jednakże jakieś pół roku temu zdecydowałem się obejrzeć kilka pierwszych odcinków. Skończyłem na ostatnim, szóstym sezonie :)

Po kilku odcinkach pierwszego sezonu już wiedziałem, że zrobię makietę z Lostów. Przeglądając kolejne odcinki, robiąc screeny ciekawych scen, dotarłem do końca 6, ostatniej serii. Niestety jak większość seriali i ten miał przypadłość pogorszenia się każdego kolejnego sezonu. Obrazuje to też moja makieta. Wybrane scenki pochodzą głównie z 1 oraz 2 sezonu. Od 4 sezonu zaczyna się bajka, stąd też zdecydowałem się skupić na początku serialu.

Główna koncepcja. (spojlery)
Koncepcja makiety była prosta: wyspa zawierająca scenki z serialu. Zrezygnowałem z dzielenia wyspy i dodawania "Innych", czy też rozbitków z tylnej części samolotu, znajdujących się na drugiej stronie wyspy. Uznałem, że ciekawiej będzie zawrzeć charakterystyczne scenki niepowiązane ze sobą. Tak samo odpuściłem sobie scenki surrealistyczne, jak np. Czarny Dym. Jakoś nie przypadły mi te sceny do gustu.

Scenki.
Wybór scen był ogromny, stąd z wielu przygotowanych screenów musiałem zrezygnować. Mam dzięki temu materiał na rozwój makiety i nie wykluczam, że powstanie kiedyś druga wersja Lostów.

Plan
Obrazek Obrazek

Początkowo makieta miała składać się z 36 płyt bazowych, ale odpuściłem tę koncepcję. To pierwsza makieta, którą stworzyłem segmentowo, dlatego nie chciałem ryzykować niewykorzystanej przestrzeni i dodatkowych zakupów klocków potrzebnych do plaży i morza. Poza tym to także moja pierwsza makieta możliwa do oglądania z każdej strony.

Sporo czasu straciłem na planowanie, stąd też w przyszłości jednak zrezygnuję z tak dużej liczby mniejszych segmentów. Wygodnie się tak buduje, przenosi i przechowuje, ale utrudnia to podgląd całości. Osobiście preferuję jednak podgląd na całość na różnych etapach budowy. Każda część powstawała osobno przy biurku, całość przed sesją zdjęciową połączyłem wcześniej tylko raz. Na szczęście jakoś udało się uniknąć większych wpadek.

Zachęcam do komentowania :)

GALERIA:

Flickr

Brickshelf

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#2 Post autor: Szerszen »

Wow... bardzo fajnie Ci to wyszło.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Yeti
Posty: 95
Rejestracja: 2011-07-05, 23:21
Lokalizacja: Malbork, Mikoszewo

#3 Post autor: Yeti »

Też wcześniej nie oglądałem Lost, ale przez Twoją pracę, właśnie zaczynam.

Lubię oglądać duże makiety. Robi wrażenie.

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#4 Post autor: szubi81 »

Często mi się nie zdarza komentować MOC`e, ale Twoja praca zrobiła na mnie niesamowite wrażenie, jest wielkość, ilość detali jak i również zdjęcia z ekranu które przedstawiają sceny z filmu są niesamowite.
Najbardziej mi się podoba scenka przedstawiająca Sawyer, leżącego ma plaży z flaszką, z tego co kojarzę ukradł on chyba kluczę do jakiejś wspólnej spiżarni.
Pomimo tego że nie lubię oglądać filmów ani seriali, wszystkie sezony Lost starałem się obejrzeć w całości i również uważam że w pewnym momencie zaczęła się z tego robić bajka.

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#5 Post autor: bartek_mi »

Właśnie wczoraj skończyłem oglądać Lost :) więc jestem na bieżąco.
W tydzień zmogłem całość i tak jak piszesz od połowy sezonu jest straszliwe filozoficzne mambo-dżambo.
A początek był taki dobry :)

Wyspa bardzo udana - nie spodziewałem się takiego rozmachu.
Żółty samolot przemytników mi się nie widzi - strasznie kanciasty.
Faktycznie zmieściłeś sporo scen z filmu.
Dobre.

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#6 Post autor: makorol »

Jeden z moich ulubionych seriali, jeśli nie ulubiony (pierwsze 3 sezony, później już było zbyt "fantastycznie") :) Fajnie, że udało Ci się zmieścić tyle szczegółów, jednak jak dla mnie tych scenek jest trochę za dużo (lub makieta jest za mała :) ) - nie pasuje mi żółty samolot. Wisi na skale dziwnie pionowo, nie mogę sobie wyobrazić jak mógł się tam zawiesić. W serialu był na skraju urwiska. Rozumiem, że takie ułożenie jest podyktowane brakiem miejsca na większą skałę.

Ale generalnie - świetnie. Fajny temat, ciągnij go dalej, chętnie zobaczę rozbudowę makiety lub inne prace związane z LOST
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
kooboo
Posty: 108
Rejestracja: 2013-11-24, 21:03
Lokalizacja: Warszawa/Dęblin
brickshelf: kooboo

 

#7 Post autor: kooboo »

Sama wyspa imponująca. Wtrącenie scenek i dorzucenie kadrów to bardzo ciekawy pomysł.
Bardzo gęsta roślinność wygląda szczególnie dobrze z większej odległości. Groby z piasku też świetna sprawa.

Nie podoba mi się jednak samolot oraz (chyba) podwozie od samolotu. Jakieś takie strasznie olbrzymie. Chyba, że to wózek jakiś, nie ma żadnego zbliżenia na ten element, ciężko stwierdzić. Tak czy owak te wielkie koła nie wyglądają jak cokolwiek co by mogło spaść z nieba na bezludną wyspę.
Miej na uwadze, że mogę pleść głupoty odnośnie tego, gdyż nie oglądałem serialu :)

Podoba mi się także jak się lampa od aparatu odbija w morzu - niczym naturalne słońce od powierzchni morza.

PS. Włos na 24 zdjęciu ;)

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#8 Post autor: blizzard »

Taki kadłub a i takie koła wielgachne?

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#9 Post autor: Mikolaj »

Pomysł i rozmach robią wrażenie, ale moim zdaniem jest tu sporo niedoróbek.
Chodzi mi o takie rzeczy jak właśnie wspomniane wyżej koła, słaby żółty wrak, niemalże kwadratowy plan wyspy.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#10 Post autor: Aeryn »

No ja jestem pod wrażeniem! Serialu nie oglądałem, ale góra i dżungla są zbudowane przepięknie! Ta makieta musi być ogromna.
Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o...

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#11 Post autor: Methos »

LOST - po obejrzeniu pierwszego odcinka jak rónież byłem lost na 6 sezonów :)
Co do pracy - fajnie to wygląda - od razu (jeśli ktoś oglądał) można rozpoznać kilka zapadających w pamięc scen i wydarzeń z życia rozbitków.
Najbardziej wyrazista dla mnie - scena w włazem do bunkra - brawa za jej umiejscowienie oraz niedźwiedz polarny - świetne.
Podpinam się pod minus dotyczący samolotu przemytników.

Reszta - same plusy.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#12 Post autor: zgrredek »

Adrian pisze:nie wykluczam, że powstanie kiedyś druga wersja Lostów.
To byłoby wskazane. Tutaj imponuje wielkość i mnóstwo pracy jaką w to włożyłeś, ale jest kilka błędów, w tym pierwszy podstawowy - kompozycja.
Niepotrzebnie zrobiłeś z tego wyspę otoczoną dookoła wodą. Wychodzi na to, że to była mała wysepka, a przecież w rzeczywistości była ogromna. Zniknęła cała tajemniczość i lęk przed niezbadanym i zagadkowym wnętrzem wyspy. Dużo lepiej byłoby pokazać fragment otoczony wodą np z dwóch stron, a potem tylko dżungla ze skałami w samym rogu.

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#13 Post autor: nisiia »

Próbowałam kiedyś oglądać ten serial i nie podzielam Waszego zachwytu nad tym dziełem - co innego makieta. Rewelacja :) Poza tym włosem, przez który 3 minuty czyściłam monitor, bo myślałam że to brudne :P
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Yeti
Posty: 95
Rejestracja: 2011-07-05, 23:21
Lokalizacja: Malbork, Mikoszewo

#14 Post autor: Yeti »

Po obejrzeniu 2ch sezonów mogę napisać ciut więcej i stwierdzam, że:

1. Za mała wyspa. Tak jak ktoś pisał wcześniej, znika jej "tajemniczość i lęk przed niezbadanym".
2. Samolot przemytników, niestety minus.
3. SOS, nie został nawet ukończony w połowie, jedynie zarys liter, a wypełniona na czarno została połowa Ski (tak, wiem czepiam się bez sensu).
4. Dzięki, że nie zawarłeś czarnego dymu, jest przereklamowany. Pamiętajcie, stać w miejscu nie uciekać.

Osobiście również dziękuję, za tą pracę, ponieważ jak na razie warto było poświęcić czas na ten serial, zobaczymy co będzie dalej.
Nie lubię Michaela. NIE LUBIĘ xD

Allemov
Posty: 18
Rejestracja: 2013-09-25, 14:00
Lokalizacja: Wejherowo
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: Allemov »

Co prawda jedyny mój kontakt z Losem to gra, która o ile się nie mylę miała właśnie taki tytuł - bez żadnych dodatków, ale samo to wystarczy by docenić dokładność z jaką do sprawy podesłałeś. Brawo. :)
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube

ODPOWIEDZ