42027 Desert Racer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

42027 Desert Racer

#1 Post autor: Sariel »

42027: Desert Racer

Obrazek

Seria: Technic
Rok wydania: 2014
Liczba elementów: 160
Cena:€25,99
Brickset

Jeden z dwóch nowych zestawów z silnikiem odciągowym - drugim jest 42026, i podobnie jak wcześniejsze zestawy z tej serii, oba dają się połączyć w coś w rodzaju ciężarówki wyścigowej. Instrukcja do tego potrzebna ma się pojawić na stronach LEGO wkrótce.
Modelik jest przyjemnie limonkowy i dość ciekawie się go buduje, choć efekt końcowy ma dość pokraczną sylwetkę która niezbyt przypomina mi terenówkę. Z jednej strony mamy garść fajnych detali, z drugiej duża część dachu daje się odciągnąć do tyłu, co wydaje się efektem nie zamierzonym a wręcz wygląda na babol, tak duży że trzy razy spradzałem czy na pewno nie przeoczyłem czegoś w instrukcji. Z funkcji mamy symboliczną wyciągarkę i silnik odciągowy. Modelik jest krótszy i sporo wyższy niż 42026, a przez to dużo mniej stabilny - nie ma problemu ze stromymi rampami, natomiast lądowanie na kołach jest rzadkością. Co może być oczywiście dodatkową atrakcją.
Co ciekawe, jedna z ciekawszych części w tym zestawie, czyli nowy worm gear, pozostaje niewykorzystana w modelu A, a w ciężarówce służy najwyraźniej wyłącznie do ozdoby.

ZA:
- limonka i fajne nalepki
- wyciągarka do zaprzęgnięcia chomika
- wysoko zawieszony i mocny, dobrze znosi ostrą zabawę

PRZECIW:
- trochę dziwaczna sylwetka i gibający się dach kabiny
- cena
- cena
- mówiłem o cenie?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0WSeF1A0DlE[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2014-04-28, 13:35 przez Sariel, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
kooboo
Posty: 108
Rejestracja: 2013-11-24, 21:03
Lokalizacja: Warszawa/Dęblin
brickshelf: kooboo

 

#2 Post autor: kooboo »

O, więcej limonek. Szkoda, że w tak małym modelu. Widziałby mi się jakiś duży pojazd w takim kolorze, np.
Lamborghini, Mustang czy też Kawasaki Ninja z takich bardziej charakterystycznych dla tego koloru (nie to, żebym był fanem wypalającego oczy tuningu)..

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Warto dodać, co zresztą mignęło na filmie, że LEGO wypuściło grę na komórki/tablety, w której jeździmy pull-backami. Nie jest to nic powalającego na kolana ale kilka(naście) minut można pograć :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#4 Post autor: Filus »

Kurczę, mam mieszane uczucia. Niby te pullbacki to nic specjalnego, ale od patrzenia na te filmiki to aż mi się zachciało kupić dwa, ale może mi jeszcze przejdzie;).

Zamierzasz złożyć ten model kombinowany, kiedy wyjdzie instrukcja, czy wydaje się Ci to raczej zbędne?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

na ZT Sariel pisze:Modele alternatywne widać na video. Dodatkowo na pewno planuję reckę modelu B samolotu, i ciężarówki która powstaje z połączenia 42026 i 42027. Więcej raczej nie dam rady.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#6 Post autor: Sariel »

Jestem ciekaw tego modelu kombinowanego, ciekawe jak pomyka z dwoma pullbackami.

AOW
Posty: 144
Rejestracja: 2014-01-31, 23:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: AOW

 

#7 Post autor: AOW »

Sariel, czy nie widaje Ci się, że zestaw 42037 jest jakby większym modelem właśnie zrecenzjowanego 42027 ? Nawet numeracja jest podobna ?
Mam też wrażenie że ostatnio często pojawiają się Duże i Małe "takie same" modele.

Pozd.
Ostatnio zmieniony 2014-12-10, 15:12 przez AOW, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ