[MOC] Bobcat Skid Steer Loader

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Forsil
Posty: 96
Rejestracja: 2013-01-16, 11:43
Lokalizacja: Turek
brickshelf: matipro123
Kontakt:

 

[MOC] Bobcat Skid Steer Loader

#1 Post autor: Forsil »

Ogólnie i modelu

Model powstał około 2 miesiące temu. Publikuje go w międzyczasie czekając na klocki do innego MOCa. Jest to dziurawa konstrukcjia nie oparta specjalnie na danym modelu. Funkcje to jazda podnoszenie ramienia i wychylanie lemiesza. Podczas budowy tego modelu około 8 zębatek straciło swój żywot Ale teraz już wszystko działa dobrze i wszystkie zębatki są bezpieczne.

Specyfikacje Techniczne

Napęd
Bobcat korzysta sterowania burtowego lub jak kto woli ze sterowania "podwójnym silnikiem"-Mark Rolins
Po jednym silniku XL na każdą strone z przełożeniem 1:24 co daje bardzo dużo mocy ale słabe osiągi prędkości.

Podnoszenie i opuszczanie ramienia
Tu także użyłem silnika XL jest on z niewielkim przełożeniem ale podnosi Batboxa bez większych problemów.

Sprężarka i sterowanie lemieszem
Spręzarka zasilana mediumem działa cały czas od włączenia modelu.Sterowanie lemieszem odbywa się poprzez stary szary silnik (te co pakowali do starych mindstormów). Sam lemiesz podłączony jest do dwóch siłowników i tu jest słaby punkt moca bo trochę wolno to działa.

GALERIA
FILM


Obrazek

PS Czy takie coś nadaje się na wystawę?



Krytyka mile widziana.
Ostatnio zmieniony 2013-12-09, 18:16 przez Forsil, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Forsil pisze:lub jak kto woli ze sterowania "podwójnym silnikiem"-Mark Rolins
Nieee... proszę, nie używaj tego określenia, będę miał koszmary...
Forsil pisze:PS Czy takie coś nadaje się na wystawę?
Wszystko co działa przyciąga wzrok. Tylko nie wiemy jak działa, bo filmu niet :)
Dlaczego jest tak wysoka? W takich ładowarkach ramię jest zamocowane dużo niżej, jakoś w połowie wysokości kabiny. Oprócz tego wygląda w sumie dobrze, choć to czysty Technic a nie Model Team, ale dla niektórych to zaleta.

Fajny patent z użyciem sieci w charakterze okratowania kabiny.
Forsil pisze:wychylanie lemiesza
Lemiesze są w spycharkach i równiarkach, tu jest po prostu łyżka, nie? :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#3 Post autor: legosamigos »

Miła konstrukcja dla oka i chyba musi być dużych rozmiarów, skoro upchałeś tam 2 XL-e i M-kę a do tego jeszcze dużego Batboxa :) Czekam zatem na film, jak działa te "maleństwo" :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

lennox
Posty: 50
Rejestracja: 2013-02-21, 15:54
Lokalizacja: Kraków

#4 Post autor: lennox »

legosamigos pisze:(..) skoro upchałeś tam 2 XL-e i M-kę a do tego jeszcze dużego Batboxa
3 x XL, 1 x M i jeden mały mindstorm
ale żeby nie odbiegać od tematu, ładnie to wygląda, tak staro-technic'owo
Podoba mi się. Czekamy na film.
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy...
Moja kolekcja

Awatar użytkownika
Forsil
Posty: 96
Rejestracja: 2013-01-16, 11:43
Lokalizacja: Turek
brickshelf: matipro123
Kontakt:

 

#5 Post autor: Forsil »

Fakt jest trochę za wysoko zamontowane ramię ale nie aż tak że do połowy kabiny. Widziałem takie gdzie ramie zamocowane jest na równo z kabiną albo ciut niżej. Miałem problem żeby zmieścić LA i dlatego to tak wyszło.

Fachowo to to się chyba nazywa szufla : http://weltech.com.pl/kategorie/maszyny ... rek-bobcat

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#6 Post autor: Bricksley »

Forsil pisze:Fachowo to to się chyba nazywa szufla : http://weltech.com.pl/kat...adowarek-bobcat
Fachowo to naczynie urabiające lub łyżka;)
Forsil pisze:Film będzie wkrótce.
A może warto było poczekać z prezentacją aż będzie film?
Pozdrawiam :)

Jetboy

#7 Post autor: Jetboy »

fajny technikowy wygląd. jedyne co mega psuje wrażenie to te kilka liftarmów na końcu ramienia. Jak już z technic bricków, to z technic bricków. Gdybyś to poprawił, model zyskałby w moich oczach kilka punktów.
Ostatnio zmieniony 2013-12-09, 17:27 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: Mestari »

Mam wrażenie, że widziałem takie ładowarki - chodzi mi o bardzo wysokie umocowanie ramienia. Pracowały ostatnio przy remoncie Górczewskiej ;)
Stosunkowo małe i niskie, mocowanie ramienia nad kabiną, właśnie podobnie jak tu. Tylko samo ramię trochę inne było.
Tak czy inaczej przyjemna rzecz, czekam na film ;)

Awatar użytkownika
kooboo
Posty: 108
Rejestracja: 2013-11-24, 21:03
Lokalizacja: Warszawa/Dęblin
brickshelf: kooboo

 

#9 Post autor: kooboo »

O, ale fajny pojaździk. Ostatnio do pracy jechałem i właśnie coś w tym stylu jeździło gdzieś przy jakiejś budowie i sobie myślałem, żeby samemu zrobić :D
Świetna siatka, niezły pomysł.

Awatar użytkownika
Forsil
Posty: 96
Rejestracja: 2013-01-16, 11:43
Lokalizacja: Turek
brickshelf: matipro123
Kontakt:

 

#10 Post autor: Forsil »

Dzięki za miłe słowa.

Jetboy a jak byś zrobił połączenie kątowe żeby nie tracić na wyglądzie z technicbricków?

Film już jest.

Awatar użytkownika
smoq
Posty: 77
Rejestracja: 2011-05-30, 20:39
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: smoq
Kontakt:

 

#11 Post autor: smoq »

Czy układ napędowy jest dobrze zamontowany? Bo to 2 xl-e, a jak sie ich słucha to wydaje się, że mają straszne opory.

Awatar użytkownika
Forsil
Posty: 96
Rejestracja: 2013-01-16, 11:43
Lokalizacja: Turek
brickshelf: matipro123
Kontakt:

 

#12 Post autor: Forsil »

Uwież mi że Xl odpoczywają przy takim przełożeniu a że troche piszczą to nie ważne. Jeszcze nie miałem sytuacji żeby się zatrzymały albo strzelały zębatki.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#13 Post autor: Tranzystor »

Kompresor cały czas działający to niezbyt piękne rozwiązanie, bo jak nic nie robisz to co, silnik staje?

Cienkie czarne liftarmy na górze są źle zamocowane.

Awatar użytkownika
Forsil
Posty: 96
Rejestracja: 2013-01-16, 11:43
Lokalizacja: Turek
brickshelf: matipro123
Kontakt:

 

#14 Post autor: Forsil »

Nie zdarzyło mi się że kompresor stanął .Masz racje że powinno coś go włączać i wyłączać ale nie wyobrażam sobie dokupywać wieże tylko po to żeby kompresor się włączał.

Tak liftram jest źle zamocowany.

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#15 Post autor: noniusz »

Prawdziwy brickowy Old Skul :)

Czy na tym zdjęciu użyłeś sprzęgła z24 jako zwykłej zębatki? Bo funkcji to chyba nie spełnia żadnej?

Jeśli chodzi o wykończenie ramienia ukosem nie-liftarmowym to specem od bricków nie jestem , ale było by chyba wykonalne z tych i tych elementów odpiwednio spiętych brickiem lub liftem (jak np u Żbika w śmieciarce).
Można było by też pokombinować z brickami jak poniżej, tylko, że otrzymany kąt jest bardziej zwarty niż ten gotowy liftarmowy, nie wiem, czy taki byłby wystarczający:

Obrazek Obrazek

Ostatnia rzecz - ja bym jednak poszedł w kierunku wyprowadzenia napędu mechanicznego do wysypu łyżki. Przy tak małym modelu wrzucenie jednocześnie i mechaniki i pneumatyki i automatycznego kompresora nazwałbym małym przekombinowaniem:)

Ogólnie model fajny, wczoraj widziałem na BS-ie, ale nie przypuszczałem, że to ktoś z "naszych".

ODPOWIEDZ