[MOC] Quad 4x4

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Homer

[MOC] Quad 4x4

#1 Post autor: Homer »

Witajcie!

Chciałem wam zaprezentować mego Quada. Nie jest to typowy technic bo nie jeździ sam, tylko na popych. Ma napęd 4x4, wyciągarkę. I cóż tu dalej o nim pisać, sami zobaczcie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Posiada konstrukcję samonośną opartą na tych klockach

Obrazek

Galeria

Jedyna rzecz nielegowa jakiej pozwoliłem sobie użyć to rakiety (niestety nie znalazłem takich odpowiedników z lego)
Zapraszam do komentowania.
Ostatnio zmieniony 2013-12-14, 15:01 przez Homer, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Strasznie dużo tu... wszystkiego. Wprawdzie elementy Bionicle da się czasem bardzo ciekawie użyć, to tutaj przynajmniej cześć powinna zniknąć. Płomienne miecze? Rakiety? Po co to wszystko?

Same rakiety można zrobić z kilku podstawowych klocków, nie trzeba się uciekać do użycia Cobi.

Kształt jest zachowany, jednak ta mieszanka kolorów strasznie rozprasza uwagę. Dałbyś radę zbudować go w bardziej jednolitych kolorach?

Awatar użytkownika
David
Posty: 58
Rejestracja: 2013-05-07, 08:41
Lokalizacja: Dębica
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: David »

jajecznica klockowa..
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu. Oni żują pszczoły.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#4 Post autor: legosamigos »

Przez ten mix kolorów i elementy bionicle trudno nawet dostrzec gdzie tu kierownica, a gdzie siodełko :(
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#5 Post autor: blizzard »

Za dużo wszystkiego.
Niestety, moje oczy nie dały rady

Jetboy

#6 Post autor: Jetboy »

Nie obraź się, ale to wygląda jak zdjęcie klocków na kilogramy. Dużo losowych klocków, w tym troche Cobi.

Widać że potrafisz, tylko musisz się bardziej postarać.

Awatar użytkownika
Firan
Posty: 83
Rejestracja: 2013-12-01, 13:42
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Firan

 

#7 Post autor: Firan »

Myślę, że gdyby zmniejszyć ilość kolorów to byłoby w miarę ciekawe chociaż sam bionicle'a do pojazdów bym nie wkładał (broni, wyrzutni itp.)

Awatar użytkownika
judam
Posty: 508
Rejestracja: 2012-08-09, 12:46
Lokalizacja: Wolsztyn
brickshelf: judam
Kontakt:

 

#8 Post autor: judam »

Fajnie że się starasz budować ale:
Twoją pracę ciężko jest ocenić ponieważ masz za dużo kolorów i na zdjęciach robi się wielki bałagan.
Wyrzuć COBI, wyrzuć śmieszne elementy (płomienie itp) i zbuduj to z klocków w jednolitym kolorze. Np rama w jednym a siedzenie, kierownice itp w innym. Później opublikuj jeszcze raz i zobaczysz od razu inne opinie.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#9 Post autor: blizzard »

Hmm..dopiero teraz odpaliłem BSa.
Fajny jest kardan po środku nie-robiący-zbytnio-nic.
Czy tam jest taśma????
judam pisze:Wyrzuć COBI, wyrzuć śmieszne elementy (płomienie itp) i zbuduj to z klocków w jednolitym kolorze
I dodaj skręt

Awatar użytkownika
Firan
Posty: 83
Rejestracja: 2013-12-01, 13:42
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Firan

 

#10 Post autor: Firan »

A faktycznie usztywniony kardan...może właśnie przydałby się do skrętu.
Ostatnio zmieniony 2013-12-16, 16:04 przez Firan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
smoq
Posty: 77
Rejestracja: 2011-05-30, 20:39
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: smoq
Kontakt:

 

#11 Post autor: smoq »

W każdym razie... Kolego Homer. Po pierwsze nie obrażaj się, najważniejsze to się uczyć i przyjmować krytykę, niektórzy tutaj robią naprawdę niesamowite rzeczy z lego, więc wiedzą co mówią. Druga sprawa to słuchając uwag, poprawiając, budując zdobędziesz doświadczenie.


Moja uwaga tylko będzie taka, byś pamiętał, że minimalizm jest lepszy od przepychu. Naprawdę lepiej zaprezentować coś prostego niż coś na siłę przyozdobionego.
Ostatnio zmieniony 2013-12-17, 19:55 przez smoq, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: MarcinMK »

Homer...pkt za odwagę :) nie przejmuj się i buduj dalej, słuchaj i podpatruj, ucz się, następny będzie lepszy. Przebuduj go trochę, weź pod uwagę wcześniejsze podpowiedzi i będzie lepiej.
1971

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13 Post autor: SERVATOR »

Ja tam trochę Dejwa rozumiem co nie znaczy, że uważam że nie mogł bardziej zawoalować tego co naprawdę myśli. Ja tej pracy nie komentowałem bo ciężko mi było coś fajnego na temat tego MOCa napisać.
Właśnie nie załapałem się do Programu Lugbulk ale jeżeli warunkiem przystąpienia do niego ma być ilość MOCy to kreacje podobne do tej mogę dostarczać w niemałej ilości.
Wydaje mi się, że WSZYSCY powinniśmy się szanować i nie zmuszać innych do oglądania prac, które delikatnie mówiąc nie są najlepsze. Wiem, mogę tu nie wchodzić, mógłbym nie komentować ale musiałem wejść tu choćby po to, żeby się przekonać że Autor tej pracy podszedł do tematu mocno "luzacko" używając choćby klocków innych producentów.
Mam nadzieję, że NIKT nie obrazi się/nie pogniewa się na mnie za to co napisałem, zwłaszcza że na Forum jestem nowy. Liczę się z konsekwencjami które mogą wyniknąć z oceny mojej wypowiedzi przez Adminów ale mam nadzieję, że ostatecznie będzie to miało pozytywny wpływ na poziom prac prezentowanych na Forum.
SZANUJMY SIĘ NAWZAJEM - nie tylko w słowach.
Ostatnio zmieniony 2013-12-16, 19:21 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#14 Post autor: Szerszen »

@Servator nie każda praca to "duże C"... MOC jest MOC'em, bez względu na to czy jest udany czy nie - a nie każdy jest...

Czasami MOC prezentuje pewną ideę... ciekawą, a wykonanie pozostawia sporo do życzenia.

Z jednej strony warto wziąć sobie do serca http://00453005_0000002.pl/artykuly.php?show=74880
Z drugiej czasami jest tak, że chce się coś pokazać... bo jest idea - i warto zrozumieć i to.

Twój post Servator jest merytoryczny, więc nie musisz się obawiać żadnych konsekwencji. Rozróżniamy krytykę od krytykanctwa.
Ostatnio zmieniony 2013-12-16, 20:39 przez Szerszen, łącznie zmieniany 2 razy.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#15 Post autor: legosamigos »

blizzard pisze:Hmm..dopiero teraz odpaliłem BSa.
Fajny jest kardan po środku nie-robiący-zbytnio-nic.
Czy tam jest taśma????
Właśnie też się zastanawiam, czemu mają służyć te taśmy klejące? Kardan po środku to chyba pełni w tym przypadku rolę łącznika, ale pewien nie jestem
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ