[MOC] URAL 5323 8x8

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mati
Posty: 54
Rejestracja: 2012-10-05, 07:48
Lokalizacja: Trzebinia
brickshelf: mdj
Kontakt:

 

[MOC] URAL 5323 8x8

#1 Post autor: Mati »

Obrazek

Specyfikacja:
- długość całkowita 650 mm
- waga 3131 gram
- napęd 8x8
- 2 skrzynię biegów napędzane zsynchronizowanymi dwoma Xl’ami o przełożeniach: 1:8.337 & 1:3
- sterowanie 1x PF M Motor
- zmiana biegów 1x PF Motor + 1x small linear actuator

Inne:
- 2x BB
- 2x IR receiver V2
- 2x IR remote control
- atrapa V8

Długo nie mogłem, ale w końcu się zebrałem, aby przedstawić mojego Urala 5323 8x8, którym wystartowałem w 3 rajdzie STT. Wystartowałem to mocno powiedziane, bo na starcie klękły aku, które dzień wcześniej ładowałem, były już po prostu zużyte.
Początkowo miał być Mercedex Actross 8x8, ale ostatecznie jak widać padło na Urala 5323 8x8, jakoś bryła pojazdu mi bardziej podeszła oraz stosunek wymiarowy kół do pozostałej części pojazdu. Było to dla mnie nowe doświadczenie, nowe wyzwanie, przesiadka z 6x6 na 8x8, a zarazem i moja druga trialówka.

Ural miał problemy ze skrętem, w układzie skrętnym podczas rajdu musiałem zmienić zębatki z12 i z20 na z8 i z24, bo brakowało mocy przy skręcie, co nie do końca pomogło. Być może, a raczej na pewno jeden silnik M do skrętu dwóch osi poprzez nieco skomplikowany układ to za mało. W dalszej części rajdu pojawiały się inne problemy, np. Ural skręcał tylko w lewo, nie chciał w prawo i nie była to wina mechanizmu, bo tego nic nie blokowało.

Zawieszenie pracowało ok, nie miałem zarzutów, że za sztywne, za miękkie. Dość wydaje mi się w innowacyjny sposób doprowadzony napęd jako, że mosty były zbudowane na ball jointach, skierowane do siebie i napęd doprowadzony z pomiędzy nich. Nie spotkałem takiego rozwiązania wertując BS’a, czy inne fotki konstrukcji 8x8, co nie znaczy, że ktoś już w ten sposób nie budował.

Obrazek


Chociaż jeśli chodzi o osiągi to szału nie było, to ogólnie byłem zadowolony z konstrukcji, na rajdzie pokonałem 1 odcinek bez kar, z czego cieszyłem się jak dziecko ;)
No i plandeka chyba fajnie wyszła :)


Filmy:

Mój na YT Ural 5323 8x8 by Mati

3 STT – czas 9:58 3 STT

Galeria BS BS mdj

Zapraszam do oglądania i komentowania :)

Awatar użytkownika
krowkens
Posty: 218
Rejestracja: 2013-01-18, 14:07
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: krowkens

 

#2 Post autor: krowkens »

Dobrze, że go pokazałeś, mogę mu się dopiero teraz przyjrzeć. Wizualnie ładny, osiągi faktycznie nie powalały. No i plandeka super wyszła.
Ostatnio zmieniony 2013-12-19, 19:21 przez krowkens, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ