[MOC] Winter Christmas

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
MichalPL
Posty: 35
Rejestracja: 2013-12-20, 09:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: MichalPL

 

[MOC] Winter Christmas

#1 Post autor: MichalPL »

Winter Christmas

Obrazek

Od kilku lat w święta, myślałem nad zrobieniem pracy świątecznej, aż w końcu się za nią wziąłem. Chciałem, by ta praca nie była zwykła, dlatego użyłem PFów.

Dane Techniczne:

-Wymiary:
Długość: 112 studów
Szerokość: 48 studów

-Wyciąg
2x M motor
1x wieża IR
1x Battery Box

-Lampki
1x M motor
5x PF lights
1x wieża IR
1x Battery Box

Obrazek

Flickr
Brickshelf

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Niecodzienna sytuacja
Jeszcze miałem taką trochę niemiłą sutuację, przy przeniesieniu pracy (niestety przed sesją) , którą gdzieś już widziałem :)
Obrazek


Filmik:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GpYzdOF4jtk[/youtube]

Zachęcam do komentowania :)
Ostatnio zmieniony 2013-12-28, 03:12 przez MichalPL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#2 Post autor: nisiia »

I bardzo dobrze, że się za nią wziąłeś, bo jest bardzo przyjemna :) Podoba mi się jak zrobiłeś choinki spakowane i gwiazdę na choince, kąpiel w przeręblu (ale gdzie spódnica?), migające lampki są rewelacyjne i mogłabym tak wymieniać każdy detal, bo każdy jest świetny, przemyślany i pasuje jak płaszcz na zimę :)

Co prawda święta się już skończyły, pozostały już tylko kilogramy do zrzucenia, a tu proszę - taki akcencik przyjemny, przypominający najlepszy czas w roku.
Sytuacja niecodzienna wydawałoby się, że szkoda całkowita, a tu proszę - wyklepało się :)
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#3 Post autor: legosamigos »

Podoba mi się twoja praca. Co prawda już po świętach, a za oknami brak śniegu (ja akurat się z tego powodu cieszę, że nie ma śniegu, bo nie przepadam za zimą ;) ), ale swoją pracą przedłużyłeś magię świąt. Super pomysł na "migające" światełka. Pozwolisz, że kiedyś skorzystam z tego patentu przy jakimś swoim MOCu, tylko muszę dokupić światełka, bo mam tylko 1 parę. Troszkę wyciąg haczy o niedociśnięte bricki u góry albo za nisko osadzony. No, chyba, że to efekt zamierzony z tymi niedociśniętymi klockami ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: SERVATOR »

Fajny MOC. Zgrabny samochodzik. Duży plus za PF a zwłaszcza światełka (faktycznie ciekawy patent).
Przy okazji w czołówce filmu zmień słowo "Prezent" na "Present" no chyba, że to ma rzeczywiście być Twój prezent :)

Future86
Posty: 5
Rejestracja: 2010-08-02, 20:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Hoł, hoł, hoł...

#5 Post autor: Future86 »

Zawsze czekam na Święta Bożego Narodzenia bo TLG wypuszcza coś z zimowymi akcentami (moja ulubiona "podseria z City"), a tu widzę, że kolega Dąbrowianin też lubi tą serię :)
Praca bardzo klimatyczna, ciekawie wykonana, z jajem i z ciekawymi patentami na budowanie.

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#6 Post autor: solic »

Mocne wejście masz na forum:) Pierwszy MOC i od razu taki dopracowany. I do tego z klimatem. Bardzo mi się podoba.
Miganie światełek bardzo pomysłowe.

Jedyne co chciałbym doradzić to to, że gdybyś w napędzie wyciągu knoby zastąpił zwykłymi zębatkami całość powinna chodzić płynniej, tzn mniej skokowo.
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

Awatar użytkownika
Firan
Posty: 83
Rejestracja: 2013-12-01, 13:42
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Firan

 

#7 Post autor: Firan »

Super patent z lampkami! Nie wpadłbym chyba na to, że można tak połączyć silnik PF ze światłami.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#8 Post autor: Ciamek »

I kolejna udana dioramka. Brawo : o)
Dużo się dzieje - tak jak lubię.
Fajne choinki, ale szkoda, że nie zapakowałeś ich jeszcze w te siatki, które robią za płot.
Ciekawy patent z migającym światłem - nie myślałem wcześniej, że w takiej odległości (2 study) coś jeszcze będzie widać w przezroczystych plate round. A tu proszę, ładnie mrugają kolorowo.
Gratuluję wytrwałości w odbudowie po wypadku.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#9 Post autor: Methos »

Ktoś wspominał, że patent ze światłami rewelka? :-) brawo.

Tailgunner

#10 Post autor: Tailgunner »

solic pisze: Jedyne co chciałbym doradzić to to, że gdybyś w napędzie wyciągu knoby zastąpił zwykłymi zębatkami całość powinna chodzić płynniej, tzn mniej skokowo.
dokładnie. Wyciąg wymaga dopracowania. Lepiej by wyglądały pojedyńcze duże koła na stacjach zamiast dwóch. Przydałby się też jeden słup podporowy pomiędzy stacjami. Poza tym fajnie zobaczyć, że ktoś wreszcie się wziął za zrobienie działającego wyciągu:) Chociaż przy tak małej długości to powinien być raczej orczykowy...
Ostatnio zmieniony 2013-12-29, 02:53 przez Tailgunner, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MichalPL
Posty: 35
Rejestracja: 2013-12-20, 09:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: MichalPL

 

#11 Post autor: MichalPL »

Nisiia pisze:Podoba mi się jak zrobiłeś choinki spakowane i gwiazdę na choince, kąpiel w przeręblu (ale gdzie spódnica?)
Faktycznie zapomniałem dać spódnicy.
legosamigos pisze:Pozwolisz, że kiedyś skorzystam z tego patentu przy jakimś swoim MOCu
Oczywiście, że pozwalam :)
solic pisze:Jedyne co chciałbym doradzić to to, że gdybyś w napędzie wyciągu knoby zastąpił zwykłymi zębatkami całość powinna chodzić płynniej, tzn mniej skokowo.
Tutaj, niestety nie miałem już więcej tych konretnych zębatek, dlatego postanowiłem je zastąpić knobami. Teraz wiem, że muszę jeszcze trochę ich dokupić.
Tailgunner pisze:Wyciąg wymaga dopracowania. Lepiej by wyglądały pojedyńcze duże koła na stacjach zamiast dwóch. Przydałby się też jeden słup podporowy pomiędzy stacjami.
Niestety z tym miałem największe problemy. Najpierw dałem pojedyńcze koła, które okazały się jednak za małe na łuk. Potem postanowiłem dać dwa koła i tak już zostało. A co do słupa, to wydawał mi się zbędny w tak małym wyciągu.


Dziękuję wszystkim za komentarze :)

ODPOWIEDZ