[MOC] Messerschmitt Bf-109 TL

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mrutek

[MOC] Messerschmitt Bf-109 TL

#1 Post autor: Mrutek »

Messerschmitt Bf-109 TL

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bf-109 TL to prototyp niemieckiego odrzutowego myśliwca z okresu drugiej wojny światowej. Nie wszedł nigdy do produkcji, ponieważ w tym samym czasie powstał inny, lepszy, a mianowicie Me-262.

Model jest efektem "wietrzenia magazynów". Wala mi się po domu trochę niepotrzebnych, kupionych nadmiarowo klocków, więc postanowiłem co z nich zbudować, wykorzystując przy okazji przymusowy urlop. Oczywiście zamiast pozbyć się nadmiarów, musiałem dokupić trochę nowych.
Kabina została oklejona folią samoprzylepną w kolorze zieleni butelkowej.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Znakomite silniki odrzutowe. Prosty patent a wyglada swietnie.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#3 Post autor: tbzz »

Jak zwykle udane dzieło. Nie pierwszy i nie ostatni raz. Powiedz, skąd pomysły na takie nietypowe maszyny? Kto nie interesuje się lotnictwem i nie przeczytałby tego co napisałeś, nie miałby pojęcia co to za samolot.
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
kooboo
Posty: 108
Rejestracja: 2013-11-24, 21:03
Lokalizacja: Warszawa/Dęblin
brickshelf: kooboo

 

#4 Post autor: kooboo »

Ja się interesuję, a przyznam się, że pierwszy raz w życiu słyszę o Me-109TL.
Odpalam - widzę kadłub Me-109, a silniki od Me-262 i zonk.
Co to znaczy? Że to świetna praca, bo jedno i drugie wygląda tak jak wyglądało i na pierwszy rzut oka daje się rozpoznać ;)
Mrutkowe samoloty w ogóle są świetne i bardzo dobrze odzwierciedlone.
Fajna praca, choć wizualnie ten samolot mi się nie podoba (oryginał, a nie model). Chyba za bardzo przywykłem do samolotów, które rzeczywiście weszły do seryjnej produkcji ;)

edit: swoją drogą dopiero teraz zauważyłem, że użyłeś geometrii skrzydeł z klasycznej 109, a TL miał nieco inne skrzydła.
Link do rzutów tego odrzutowego.
Ostatnio zmieniony 2013-12-29, 23:33 przez kooboo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: Mestari »

Model świetny, ale przeszkadzają mi różnice kolorystyczne klocków, szczególnie na nosie :(

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#6 Post autor: CamelXP »

Bardzo ładny, ja również nigdy nie słyszałem o tej wersji. Zdradzałeś już gdzieś jak robisz owiewki kabin?
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#7 Post autor: 3dom »

CamelXP pisze:Zdradzałeś już gdzieś jak robisz owiewki kabin?
Tutaj akurat widać, takie szybki SNOTem:

Obrazek

+ trochę skosów i tilesów tr-clear, naklejki i gotowe :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

cody1976
Posty: 225
Rejestracja: 2013-08-20, 18:45
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: cody1976 »

Ładny, bardzo podoba mi się odwzorowanie kabiny od razu poznałem, że to z BF109, całość również bardzo realna. Ten model robiła chyba kiedyś firma Huma, specjalizująca w modelach do sklejania niemieckich prototypów z II wojny światowej. Nie planujesz może budowy Heinkel'a HE-219 UHU ? Wierzę, że w Twoim wykonaniu byłby genialny, sam kiedyś próbowałem go zbudować ale z marnym skutkiem.

cody1976

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Sirius »

Świetny, jak zresztą wszystkie Twoje samoloty.

Mrutek

#10 Post autor: Mrutek »

cody1976 pisze:(...) Nie planujesz może budowy Heinkel'a HE-219 UHU ? (...), sam kiedyś próbowałem go zbudować ale z marnym skutkiem.
Jest dość prosty do zrobienia, w razie czego służę pomocą. Jedyny problem to anteny - będą dość grube.
3dom pisze:Tutaj akurat widać, takie szybki SNOTem+ trochę skosów i tilesów tr-clear, naklejki i gotowe :)
Pełna analiza - szacun.
Mestari pisze:Model świetny, ale przeszkadzają mi różnice kolorystyczne klocków, szczególnie na nosie :(
Szkoda, bo to gwóźdź programu.
tbzz pisze:Powiedz, skąd pomysły na takie nietypowe maszyny?
Z literatury, z internetu, a co do 109TL, to nawet nie wiem skąd -przypadek.
kooboo pisze:wizualnie ten samolot mi się nie podoba (oryginał, a nie model). Chyba za bardzo przywykłem do samolotów, które rzeczywiście weszły do seryjnej produkcji ;)
edit: swoją drogą dopiero teraz zauważyłem, że użyłeś geometrii skrzydeł z klasycznej 109, a TL miał nieco inne skrzydła.
Bo jest brzydki jak noc :)
Skrzydła - tak jak napisałem - samolot jest z zbudowany resztek (na jednym ze zdjęć widać, że skosy na skrzydłach są w różnych kolorach). Da się zrobić prawidłową geometrię, ale potrzeba na to sporo drogich klocków (30-40 pln), szkoda mi było kasy. Kiedyś to poprawię. Za to jest pancerny - nic nie stuka, nic nie puka nic nie odpada ;).

Dzięki za komentarze.

cody1976
Posty: 225
Rejestracja: 2013-08-20, 18:45
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: cody1976 »

Mrutek pisze:
cody1976 pisze:(...) Nie planujesz może budowy Heinkel'a HE-219 UHU ? (...), sam kiedyś próbowałem go zbudować ale z marnym skutkiem.
Jest dość prosty do zrobienia, w razie czego służę pomocą. Jedyny problem to anteny - będą dość grube.
Dzięki za komentarze.
Były też wersje bez radaru, ale nie mają już tyle uroku, właśnie z radarem jest największy problem. Jak wrócę kiedyś do tego projektu to na pewno zwrócę się do ciebie o pomoc.

cody1976

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12 Post autor: Mestari »

Mrutek pisze:
Mestari pisze:Model świetny, ale przeszkadzają mi różnice kolorystyczne klocków, szczególnie na nosie :(
Szkoda, bo to gwóźdź programu.
Tak sobie myślałem o Twoim komentarzu i wyszło mi, że mogliśmy się nie zrozumieć ;)
Miałem na myśli różnice kolorystyczne w ramach ciemnego zielonego. Połączenie zielonego z białym wygląda bardzo dobrze. Zresztą jak pisałem całość jest świetna, mogę tylko pomarzyć o takich zdolnościach póki co...
Natomiast jeśli te różnice w kolorach w obrębie jednego koloru to efekt zamierzony, to z przyjemnością poczytałbym dlaczego akurat tak ;)
W budynkach nie mam za dużo przeciwko temu (choć jakieś 5 odcieni jasnego szarego w haunted house trochę mnie zdenerwowało), ale w karoserii czy poszyciu samolotu zdecydowanie mniej lub wcale.

Mrutek

#13 Post autor: Mrutek »

Uff! Kamień spadł mi z serca.
Niestety wyroby lego od pewnego czasu nie trzymają jakości jeśli chodzi o kolory. Rzeczywiście sam zauważyłem, że ciemny zielony, którego użyłem jest we wszystkich kolorach tęczy. Doskonale widać to na kafelkach 2 x 2. Do tego dochodzi złe oświetlenie i mozaika gotowa.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#14 Post autor: PatrykZ »

Nędzny ze mnie znawca, myślałem, że to właśnie 262. Nawet nie wiedziałem, że Niemcy mieli taki projekt w fazie prototypu. A model jak zwykle dopieszczony, świetny, itp.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#15 Post autor: BHs »

Mrutek pisze:Niestety wyroby lego od pewnego czasu nie trzymają jakości jeśli chodzi o kolory. Rzeczywiście sam zauważyłem, że ciemny zielony, którego użyłem jest we wszystkich kolorach tęczy.
To samo z żółtym albo białym (w ramach jednego zestawu 10229)...
PatrykZ pisze:Nędzny ze mnie znawca, myślałem, że to właśnie 262. Nawet nie wiedziałem, że Niemcy mieli taki projekt w fazie prototypu. A model jak zwykle dopieszczony, świetny, itp.
Oj mieli dużo pomysłów na fajne latadła, a potem te pomysły latały już z innymi oznaczeniami na kadłubie i skrzydłach, z reguły były to albo białe albo czerwone gwiazdy. No cóż, pokonanych jakoś nikt o prawa autorskie się nie pytał :/
Model fajowy, podoba mi się sposób rozwiązania goleni przedniego podwozia. Można jeszcze prosić fotkę od spodu? :)
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

ODPOWIEDZ