[MOC] Cadillac Eldorado

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Homer

[MOC] Cadillac Eldorado

#1 Post autor: Homer »

Cadillac MOC
Obrazek

Witajcie! Chciałem wam przedstawić kolejny mój MOC. Jest to Cadillac popularny amerykański krążownik szos. Budując go wzorowałem się na Cadillac'u Eldorado 1959.
Starałem się odwzorować jego całą bryłę nadwozia i zastosować pewne własne pomysły co do niektórych rozwiązań technologicznych.
Obrazek Obrazek Obrazek

Zwrotnice oparłem na tym mechanizmie , znosi on duże obciążenia , nawet po zastosowaniu wału kardana. Napęd jest realizowany poprzez dwa silniki XL które są połączone z środkowym układem różnicowym starego typu, następnie wałami łączą się z przednim i tylnym układem różnicowym nowego typu.Oś przednia skrętna i tylna ale po wizycie w warsztacie i małym modyfikacjom, trzeba dołożyć wał do Serwo Motoru i przeciągnąć przez całą długość auta.
Oba zawieszenia są identycznie zbudowane.
Obrazek
Dach się składa jak przypadło na cabrio za pomocą przekładni ślimakowej i zębatki Z8, Wszystko napędza L motor.
Obrazek
Zamknięty dach Obrazek
Otwarty dach Obrazek

Wymiary: dł. 78s/szer. 25s/wys. 15s
Waga: ok 2 kg

Napęd:
4x4 z trzema układami różnicowymi; 2x XL motor z przełożeniem 1:1 chociaż w początkowej wersji było ok 1:3;
1x Servo Motor do układu kierowniczego (skrętna oś przednia)
1x L motor do otwierania i zamykania dachu, z przełożeniem na ślimaku 1:8
2x IR Tower V2
1x Batery Box

Sterowanie:
Jazda do przodu i do tył = 1x IR Speed Remote Control ( na jednym kanale),
skręt i funkcje dachu = 1x IR-TX (dwa kanały)

Zawieszenie: brak


FILM-czyli jak wszystko działa i kilka dodatkowych ujęć


Galeria
Ostatnio zmieniony 2014-01-02, 15:46 przez Homer, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Widać, że włożyłeś sporo pracy w ten model więc wypadałoby trochę bardziej przyłożyć się do zdjęć. Pomijając ich ogólnie niską jakość przydałoby się więcej ujęć pokazujących model, chociażby ze złożonym i rozłożonym dachem.

Napęd 4x4 w Eldorado chyba nie występował? Dlaczego z przodu dałeś po 3 światła?
Ostatnio zmieniony 2014-01-02, 14:23 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Homer

#3 Post autor: Homer »

Zdjęcia pojawią się niedługo kolejne.
3dom pisze:Napęd 4x4 w Eldorado chyba nie występował? Dlaczego z przodu dałeś po 3 światła?
Nie występował to prawda ale mój MOC tak przybrał na wadze że sam tylny napęd nie podołał.
A 3 światła dla szpanu, lepiej wyglądał z trzema niż z dwoma.

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

Re: Cadillac Eldorado

#4 Post autor: Methos »

Homer pisze:
Filmu niestety nie mam gdyż nie posiadam takowego sprzętu do nagrywania.
Że się tak doczepię - ale komórkę masz? Z aparatem? ;)
Naprawdę fajnie byłoby zobaczyć filmik.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#5 Post autor: legosamigos »

Za bardzo kolorowe te twoje modele, niestety :( i koniecznie przydało by się więcej zdjęć, jak choćby z profilu, no i film jak to wszystko działa, o ile działa
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#6 Post autor: Żbik »

A mnie się podoba, że atakujesz różne tematy w oparciu o zasoby, które posiadasz. Zawsze to lepsza opcja niż tysiące klocków i uwiąd twórczy :) Ze swoją postawą masz szansę się tylko rozwijać czego Ci życzę.

Przymarudzę tylko na wielkość i jakość zdjęć - nie ma potrzeby aż tak wielkich ale za to postaraj się o lepsze (bez lampy albo z lampą przysłoniętą dla uniknięcia odbić).

Awatar użytkownika
Firan
Posty: 83
Rejestracja: 2013-12-01, 13:42
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Firan

 

#7 Post autor: Firan »

Model duży, działający ale ja pokusiłbym się żeby wyglądał jak oryginał - przynajmniej przednia maska. Czasem lepiej jest dać mniej świateł i żeby wyglądał bardziej jak oryginał niż po 3 dla szpanu i zostawić wąski grill, który nijak nie oddaje wyglądu cadillaca. Te naklejki z paneli też bym usunął. Ogólnie widać duży postęp i wyszło Ci dużo lepsze niż ostatni MOC.

Chirurg

#8 Post autor: Chirurg »

Bardzo fajny model, może nieco mniej kombinacji (np światła) i byłoby super. O zdjęciach już nie będę wspominał. Problemem na tym forum jest to, że raz zobaczysz prace np Sariela i później zawsze już chcesz, żeby wszystko było idealne. Nie mniej jednak gratulacje!

kovalius

Re: Cadillac Eldorado

#9 Post autor: kovalius »

Chyba popełniasz błąd PR-owy ;-) Pisząc w temacie Cadillac Eldorado rozbudzasz za duże oczekiwania. Odwzorowanie skrzydlaka w klockach jest wyzwaniem samo w sobie. A jak się człowiek naoglądał różnych mocy to ślina zaczyna kapać. Twój proporcje ma iście cadillacowe, lecz poza tym mi osobiście bardziej przypomina pojazdy z ostatniej serii Space Police. Zmechanizowanie modelu już nie jest takim wyzwaniem, bo w końcu nie ma tylu funkcji jak czyszczarka buraków czy inne wynalazki. Fajnie, że nie tylko jeździ, ale jeszcze ma zamykany dach. To plus. Widzę, że tak jak ja masz całkiem sporo różnorodnych elementów, ale prawie nic w jednym kolorze. Niestety wygląd na tym cierpi, zwłaszcza zestawiany z takim oryginałem. Łatwiej byłoby przejść nad tym do porządku dziennego, gdyby miał jakiś mocny punkt pod względem mechanicznym. Przy okazji, coś nie chce mi się wierzyć, że dwa XL-e nie dały rady tego obsłużyć z napędem na jedna oś.

ODPOWIEDZ