[MOC] Skromny dworek

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
pikey
Posty: 35
Rejestracja: 2013-04-15, 07:51
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Pikey1984

 

[MOC] Skromny dworek

#1 Post autor: pikey »

Na październikowej wrocławskiej integracji powiedziałem, że moim aktualnym tematem budowy jest dworek i potrzebuje jeszcze kilku tygodni na wykończenie m.in. wnętrza. Dworek stoi już prawie gotowy od ponad miesiąca i w końcu znalazłem trochę wolnego czasu na jego wykończenie i prezentację.

Dworek zbudowałem wraz z najbliższymi przyległościami – całość zajmuje cztery płyty bazowe 32 x 32, natomiast sam dworek (bez balkonów i różnego rodzaju wypukłości) ma rozmiar 48 x 20 studów.
Obrazek

DWOREK
Sam już zapomniałem skąd się wzięła idea dworku, ale samą budowę poprzedziło sporo rysunków, zmian wymiarów samego budynku, kwestie kolorystyki (przykładowo przyziemie miało być docelowo w kolorze DBG albo redish brown), wymiarów pracy (początkowo miały być dwie płyty bazowe 32 x 32), dodatków (fontanna miała być skromniejsza). Nie zmieniło się właściwie jedno – budowa wnętrza dworku. Dworek jest jednopiętrowy z poddaszem i czerwonym dachem ściętym po bokach. Od frontu balkon wraz z kolumnami.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

MINIATURKI


ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

W środku wchodzących na podłodze wita mozaika (idea wzięta z książki „Lego Księga przygód” Megan H. Rothrock). Po obu stronach znajdują się przejścia do pokojów oraz schody prowadzące na pierwsze piętro.

Obrazek

MINIATURKI
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek


Na pierwszym piętrze znajdują 3 pomieszczenia – sypialnia, łazienka (do której posłużyły głównie części z Seaside House) oraz pokoik dziecięcy.

Obrazek

MINIATURKI
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Schody prowadzą na drugie piętro, gdzie znajduje się balkon i poddasze. Tył dworku jest częściowo obrośnięty roślinnością.

Obrazek

MINIATURKI
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

FONTANNA
Jak już wcześniej wspomniałem miała być mniejsza, ale po owocnej podróży do Berlina, skąd przywiozłem duże ilości drobnicy mogłem pokusić się na coś większego. Do tego delfinki jako element ozdobny.

Obrazek

MINIATURKI
ObrazekObrazek

KARETA
Prosta, czarna kareta, która przywiozła „Jaśniepaństwo” na letnisko. Oczywiście nie mogło zabraknąć woźnicy oraz białego rumaka.
Obrazek

OTOCZENIE
Jakiś staw z żabami, drzewa, dużo kwiatów, jakieś kamienie i inne bliżej niezidentyfikowane rośliny. Oprócz tego podjazd dla karety (tylko częściowo utwardzony), ścieżki, łańcuchy, trawa itp.
Obrazek

MINIATURKI
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

GALERIA NA BS (jeszcze nie jest publiczna)
GALERIA NA FLICKR

Pozdrawiam (a wraz ze mną "Jaśniepaństwo")
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-01-07, 21:07 przez pikey, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Tommal84
Posty: 36
Rejestracja: 2012-06-22, 14:18
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: tommal84

 

#2 Post autor: Tommal84 »

Dworek naprawdę dopracowany w najmniejszych szczegółach - rewelacja. Bardzo podoba mi się bluszcz obrastający wejście z tyłu domu. Wnętrze wypieszczone we wszystkie detale, super gabinet :) Brakuje mi tylko kuchni ale może jak to na "Caringtonów" przystało będzie znajdować się w domu dla służby ?

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#3 Post autor: legosamigos »

Najbardziej w oczy rzuca się ta czerwona konstrukcja dachu :) Mógłbym nawet powiedzieć, ze aż razi po oczach ten dach. Praca bardzo starannie dopieszczona i dopracowana. Bardzo podoba mi się dbałość o poszczególne detale, jak choćby fontanna czy regał z książkami. Mam tylko jedno pytanko. Co mają oznaczać te płytki ze szpulami magnetofonowymi? Czy to jest jako element wykończenia filaru?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#4 Post autor: nisiia »

Miałam okazję oglądać kilka kamienic, jedną nawet rozebrałam, do swojej się przymierzam i trochę mnie onieśmieliłeś ;) muszę przyznać, że nadałeś nowe znaczenie słowu "skromny" :D

Nie jestem w stanie ogarnąć tego, jak wiele pracy musiałeś włożyć w wykonanie tego dzieła, bo naprawdę jest dopracowane w każdym szczególe. Rzadko ten przymiotnik przychodzi mi na myśl, gdy patrzę na klocki, ale to naprawdę piękne.

Jedna uwaga - trochę kłóci mi się nowożytność wyposażenia z faktem poruszania sie karetą, ale w sumie - kto bogatemu zabroni ;)
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#5 Post autor: Szerszen »

Może mieszkają w "Amish Paradise" ;)

A dworek śliczny... a nie skromny
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ciamek »

Bardzo elegancki dworek : o)
Fajne detale.

Ale jednak odrzuca mnie czerwień dachu, bo zwłaszcza na niektórych zdjęciach daje strasznie po oczach.
Fajnie urządzony. Podoba mi się, że są grubsze ściany, ale z drugiej strony wydają się zbyt grube w stosunku do całości.

Kareta trochę średniowiecznie wygląda - zwłaszcza te masywne drzwi.

Natomiast fontanna... niby fajna, ale wygląda tutaj straszliwie kiczowato : oP

"poenterowałem" Ci wiersze z miniaturkami, bo rozjeżdżały mi układ forum.
Zdrufko, Ciamek

Jetboy

#7 Post autor: Jetboy »

Ciamek pisze: "poenterowałem" Ci wiersze z miniaturkami, bo rozjeżdżały mi układ forum.
I teraz co druga wygląda na popsutą.

Fajny dworek. Faktycznie dach byłby fajniejszy gdyby go zrobić z przemieszanych dachówek w różnych odcieniach czerwieni. Jakoś mi się nie wiem czemu Pan Tadeusz kojarzy.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#8 Post autor: Ciamek »

pikey pisze:I teraz co druga wygląda na popsutą.
Możesz rozwinąć?
Zdrufko, Ciamek

Jetboy

#9 Post autor: Jetboy »

Ciamek pisze:
pikey pisze:I teraz co druga wygląda na popsutą.
Możesz rozwinąć?
Są miniaturki, a pomiędzy nimi znaczek który się wyświetla gdy do obrazka jest podany błędny link. Po kliknięciu przechodzi do dużego obrazka jak na miniaturce po prawo od znaczka uszkodzonego pliku. (safari)

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#10 Post autor: Ciamek »

Jetboy pisze: Są miniaturki, a pomiędzy nimi znaczek który się wyświetla gdy do obrazka jest podany błędny link
Faktycznie, pod FF tego nie widzę ale pod IE widzę.

Poprawiłem pierwszą paczkę miniaturek, może Pikey poprawi sobie resztę.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#11 Post autor: dmac »

Dworek bardzo przyjemny, duży plus za otoczenie, bo to praktycznie "zespół parkowo-pałacowy". Widziałbym coś takiego w mniej zurbanizowanej części Klocków-Zdroju (choć zapewne jako dom opieki społecznej, bo hrabiów u nas jak na lekarstwo ;) ).

Tylko ta fontanna... Belville, panie, Belville jako żywo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Panda666
Posty: 24
Rejestracja: 2013-08-11, 16:18
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Panda666 »

Super praca i ta fontanna-rewelacja....

pikey
Posty: 35
Rejestracja: 2013-04-15, 07:51
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Pikey1984

 

#13 Post autor: pikey »

Bardzo dziękuje za komentarze.
Tommal84 pisze:Brakuje mi tylko kuchni ale może jak to na "Caringtonów" przystało będzie znajdować się w domu dla służby ?
Tak, kuchnia znajduje się w domu dla służby, choć początkowo aneks kuchenny miał zajmować połowę obecnej sypialni.
legosamigos pisze:Mam tylko jedno pytanko. Co mają oznaczać te płytki ze szpulami magnetofonowymi? Czy to jest jako element wykończenia filaru?
Płytki nieco przypominają rury w przekroju i miały iść w miejscach, gdzie znajduje się łazienka oraz gdzie miała znajdować się pierwotnie kuchnia (w miejscu połowy sypialni). Szczerze przyznam, że chyba to już trochę przekombinowane i faktycznie w wersji ostatecznej nie powinno ich tam być.
Nisiia pisze:Rzadko ten przymiotnik przychodzi mi na myśl, gdy patrzę na klocki, ale to naprawdę piękne.
Bardzo dziękuje :)
Ciamek pisze:Ale jednak odrzuca mnie czerwień dachu, bo zwłaszcza na niektórych zdjęciach daje strasznie po oczach.
Fakt, stale pracuje nad warsztatem, jeżeli chodzi o część fotograficzną - w przyszłych pracach mam nadzieje, że nie będzie takiego efektu.
Ciamek pisze:Natomiast fontanna... niby fajna, ale wygląda tutaj straszliwie kiczowato : oP
Tak miała wyglądać - znaczy "trochę" kiczowato :P
Jetboy pisze:Faktycznie dach byłby fajniejszy gdyby go zrobić z przemieszanych dachówek w różnych odcieniach czerwieni.
Pierwsza wersja dachu powstała z kolorów red i dark red - jeszcze tego samego dnia przebudowałem w całość na kolor czerwony. Może była to kwestia ułożenia albo proporcji (ok. 20-25% dark red) ale moim zdaniem lepiej wygląda w jednym kolorze.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2014-01-07, 21:47 przez pikey, łącznie zmieniany 1 raz.

piotrk80
Posty: 25
Rejestracja: 2013-09-25, 14:02
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: piotrk80 »

Fontanna rewelacyjna! Od 15min. jak oglądneliśmy z córką o niczym nie mówi tylko żeby jej zbudować!

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#15 Post autor: PatrykZ »

Bardzo ładny, choć wnętrza ciut przyciasne. Patrząc po architekturze to wypisz wymaluj dworek pruskiej, lub śląsko-niemieckiej rodziny szlacheckiej w czasach przedwojnia.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

ODPOWIEDZ