[MOC] LEGO 6927 - reaktywacja

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
goldsun

#16 Post autor: goldsun »

Na moją wersję trzeba będzie poczekać bo aktualnie buduję coś innego, ale staram się słów dotrzymywać, więc trzymaj :-)
Wstępnie myślę nad 6928 do którego mam straszny sentyment (i byłby zdecydowanie bardziej terenowy :-) ), ale może być też jakiś inny mniejszy zestaw. Raczej nie myślę nad czymś latającym, bo jest ich sporo w sieci już przerobionych, poza tym gorzej pokazać zelektryzowane latanie :-)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#17 Post autor: legosamigos »

Karol pisze:Pomysłowa rzecz z tym podnoszonym kontenerem, a technicfigi dodają tylko smaczku :)
To nie kontener tylko laboratorium kosmiczne
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#18 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:To nie kontener tylko laboratorium kosmiczne
W kontenerze.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#19 Post autor: szww »

Przepiękny !!!


...nic dodać, nic ująć...


...jednak Neo-Classic Space to wspaniała sprawa

Fistach

#20 Post autor: Fistach »

Nigdy specjalnie nie przepadałem za serią Space ale to powaliło na kolana - super mechanizmy - aż dziw bierze, że nic się nie telepie :) super robota!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#21 Post autor: zgrredek »

Jak tylko zobaczyłem pierwsze zdjęcie, to od razu prawidłowo je skojarzyłem. Do dziś mam klocki z tego zestawu, choć niemiłosiernie zdarte - trzy "pokolenia" dzieci bawiły się nimi. Nawet pudełko miałem jeszcze kilka lat temu.
Model świetny jako wariacja na temat dawnego zestawu, ale gdyby go traktować bez tego kontekstu, to jako pojazd kosmiczny powinien być bardziej skrętny i z zawieszeniem.
No ale skoro to tylko wariacja to rozpływam się w zachwytach.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#22 Post autor: dmac »

Ciamek: obyś znalazł czas i zapał; po pierwsze jestem ciekaw, które zestawy darzysz największym sentymentem, a po drugie bardzo mnie intryguje, jak byś je przetłumaczył na swój sposób budowania.

Jetboy: mikroskala bywa trudniejsza od makroskali, więc bacz, na co się porywasz :) . Ale z drugiej strony, parę Twoich drobiazgów już widziałem i jestem dobrej myśli.

Havoc: tak, wspomniałem o tym w opisie do jednego ze zdjęć, że zmasowany greebling w tym przypadku byłby nie na miejscu; cieszę się, że ktoś myśli podobnie :) . A co do Commandera - no, raczej nie dla mnie temat. Nie dość, że nigdy go nie miałem, to jeszcze nie umiałbym zrobić latającego ;) .

Karol, Legosamigos: pax, Panowie, Longer ma rację: to jest kontenerowe laboratorium kosmiczne :) .

Goldsun: tak, 6928 był świetny. Widziałbym go na dużych, balonowych oponach (może nie od Power Pullera, żebyś nie poszedł z torbami ;) ), czyli w odpowiednio imponującej skali...

Zgrredek: Model skręca lepiej, niż to widać na filmie, ale po pierwsze, blat mam zbyt wąski do manewrów, a po drugie - do napędu potrzebowałem pilota z regulacją napięcia, żeby majestatycznie ruszać i ładnie rozpędzać pojazd, a funkcję skręcania (może niezbyt przewidująco) połączyłem z tym samym pilotem. W efekcie trzeba mocno przekręcić gałkę pilota, żeby uzyskać szybki i ostry skręt kół. Dodam jeszcze, że operatorowi transportera grożono śmiercią, jeśli pod okiem tatusia i przed obiektywem aparatu zwali model na podłogę :) .


Raz jeszcze dziękuję wszystkim za miłe słowa.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#23 Post autor: Bricksley »

dmac, toż to ja wiem, że to laboratorium w kontenerze, ale co będę tak dużo pisał :)
Pozdrawiam :)

Greg
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 2010-01-21, 13:19
Lokalizacja: Poznań

#24 Post autor: Greg »

Zaraz widać jakiego to modelu remake, nie ma żadnych wątpliwośći. Jest, duży, świetny i funkcjonalny, doskonałe zdjęcia w ciemności.
Gratulacje! Głos na moc miesiąca masz odemnie jak w banku, dobrym banku :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#25 Post autor: legosamigos »

dmac pisze: Zgrredek: Model skręca lepiej, niż to widać na filmie, ale po pierwsze, blat mam zbyt wąski do manewrów, a po drugie - do napędu potrzebowałem pilota z regulacją napięcia, żeby majestatycznie ruszać i ładnie rozpędzać pojazd, a funkcję skręcania (może niezbyt przewidująco) połączyłem z tym samym pilotem. W efekcie trzeba mocno przekręcić gałkę pilota, żeby uzyskać szybki i ostry skręt kół. Dodam jeszcze, że operatorowi transportera grożono śmiercią, jeśli pod okiem tatusia i przed obiektywem aparatu zwali model na podłogę :) .
Chciałbym dopytać się właśnie skrętu, bo piszesz, że lepiej skręca niż na filmie. Pytanie czy koła, jeśli dobrze widzę od Unimoga, nie haczą o elementy burty pojazdu? Czy duża jest odległość między kołami a burtą, bo na filmie wygląda jakby koła przylegały właśnie do burty?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#26 Post autor: tbzz »

Dmac! Świetna robota za Tobą. Jak już to koledzy pisali, widać od pierwszego wejrzenia, jaki to zestaw. Mocno zmieniona skala, ale widać dokładnie i czuć klimat. Przerabianie, lifting, starych zestawów to bardzo ciekawy pomysł. Patrząc na Twoją pracę i ostatnią rozmowę z kolega Prezesem chyba sam się za to wezmę. Gratulacje raz jeszcze! A dla takiego maniaka staroci jak ja, to dodatkowo mocna sprawa :)
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#27 Post autor: dmac »

Legosamigos: szczelina między kołami, a kadłubem, ma szerokość nieco ponad dwóch studów. Mechanizm, który zapobiega ocieraniu opon o burty jest bardzo prymitywny: założyłem krótkie liftarmy na jedną z osi mechanizmu służącego do skręcania kołami i metodą prób i błędów ustawiłem na drodze tych liftarmów przeszkody - dokładnie w takim miejscu, by zablokować mechanizm zanim koła dotkną kadłuba :) . W pewnych warunkach system ten jednak zawodzi - luzy na zębatkach powodują, że jedno (zawsze to samo) koło czasem minimalnie ociera, ale naprawdę rzadko. Aha, dodam jeszcze, że koła pierwszej osi wychylają się dwukrotnie bardziej, niż koła drugiej osi, żeby model jako tako skręcał po okręgu.

Tbzz: Jeśli naprawdę udało mi się zachęcić Cię do zbudowania zmodernizowanej wersji któregoś ze starych modeli LEGO, to znaczy, że warto było :) . Zadanie wykonane!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#28 Post autor: legosamigos »

Podejrzewam, że promień skrętu jest dość duży i musi zatoczyć niezłe koło, by zrobić pełny okrąg. Mimo to, podoba mi się Twój pomysł na reaktywację starych zestawów Space i czekam na następne inne reaktywacje :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

mkur
Posty: 36
Rejestracja: 2004-08-06, 15:23
Lokalizacja: Warszawa

#29 Post autor: mkur »

A mi się nie podoba - w odróżnieniu od oryginału wygląda dość niezgrabnie. Technik-figi też jakoś mi nie pasują do (neo)classic space.

Pozdrawiam,

--mk

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#30 Post autor: dmac »

Cóż, trudno - nie da się utrafić w gust wszystkich :) .
Ale Technicowych figurek będę bronił: właśnie tak powinny wyglądać minifigi (w sensie proporcji). I nie wyobrażam sobie innych w połączeniu z tak dużym modelem.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

ODPOWIEDZ