42006 Excavator

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Grimlock
Posty: 18
Rejestracja: 2013-07-30, 22:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Grimlock_

 

#31 Post autor: Grimlock »

Też tak myślę, na początek wystarczy zawartość zestawu 8293 - który pozwoli na oswojenie się z Power Functions i przetestowanie nowych możliwości.

Może w przyszłym roku pojawi "mały przełom" technologiczny w Lego w komunikacji zastępujący podczerwień :)


EDIT:

Silnik M i oświetlenie zamontowane :)
Koparka zyskała wiele w porównaniu z napędem ręcznym (nawet po zamianie kółek na korbkę). Pomimo używania przełącznika elektryki i standardowych dźwigienek oraz sprzęgieł/przekładni koparki, efekt jest bardzo fajny i zachęca do dalszych modyfikacji. Pewnym ograniczeniem jest blokada w pełni swobodnego obrotu (360 stopni) obrotnicy ale to chroni przed ukręceniem kabla biegnącego od switcha (zamontowanego na korpusie) do power boxa (ulokowanego między gąsienicami).
Ostatnio zmieniony 2013-09-03, 22:46 przez Grimlock, łącznie zmieniany 2 razy.

Igorch
Posty: 8
Rejestracja: 2013-05-16, 10:28
Lokalizacja: Szprotawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#32 Post autor: Igorch »

Witam
Zestaw 42006 i ja kupiłem jako mój pierwszy teraz nabyłem 42008 od kolegi z forum i czekam na przesyłke.

Trochę załuje ze nie dokupiłem 8293 do 42006 jak ceny były normalne kosztował wtedy 90zł teraz 180zł!

Jestem nowy, ale zauważyłem ze zestawy technic'a co rusz wychodzą nowe a te stare są juz nie dostępne i ceny ich wzrastają, hmm power function to zestaw tak jakby uniwersalny do róznych zastosowań, ale czy go też wycofali i teraz wejdzie nowy czy jak to jest?

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#33 Post autor: Bricksley »

Igorch pisze:hmm power function to zestaw tak jakby uniwersalny do róznych zastosowań, ale czy go też wycofali i teraz wejdzie nowy czy jak to jest?
Nic mi nie wiadomo o tym, żeby zestaw wyszedł z produkcji/miała wejść nowa wersja. Brak na rynku lub jego wysokie ceny mogą być spowodowane nienadążającą produkcją, a więc i ograniczoną liczba sztuk produktu na rynku.
Pozdrawiam :)

pyetya

#34 Post autor: pyetya »

42006 może być podstawą do zbudowania takiej oto świetnej koparki:

http://www.techlug.fr/Forum/topic8612.html

Wg. mnie super opracowany mechanizm sterowania, operowanie w niektórych modelach wyłącznikiem umieszczonym na pojemniku na baterie (np w Unimogu) to beznadziejne rozwiązanie, ciężko czasem trafić w środek.

sloneczny25

#35 Post autor: sloneczny25 »

Mam zamiar kupić synowi ten zestaw, ale zanim go dostanie na urodziny (18,03) chciałbym dokupić 8293 i zmotoryzować ten zestaw. Z tego co wiem w instrukcji dostępnej z zestawem klocków jest wzmianka o tym jak zmotoryzować ten model.

ile zestawów 8293 potrzebuję aby zautomatyzować model w stopniu podstawowym (bez RC)

Na YT widziałem film gdzie był Full RC w skład wchodziły silniki 4xM, 2xL, 2-3 IR, no i 2xbaterie + pilot (lub 2)

No i najważniejsze, gdzie znajdę instrukcje/wskazówki jak w pełni zautomatyzować ten model?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#36 Post autor: 3dom »

Do podstawowego zmotoryzowania wystarczy 1 zestaw 8293 - wtedy skrzynia rozdzielcza przelaczasz funkcje i wszystko napedzane jest jednym silnikiem.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

sloneczny25

#37 Post autor: sloneczny25 »

3dom pisze:Do podstawowego zmotoryzowania wystarczy 1 zestaw 8293 - wtedy skrzynia rozdzielcza przelaczasz funkcje i wszystko napedzane jest jednym silnikiem.
No to fajnie, syn będzie miał dużą frajdę przełączają "wajchy"

Jak pierwszy raz zobaczył 42009 to był zachwycony tym lewarkami działającymi w systemie H. W sumie pierwszą myślą było żeby mu kupić ten zestaw, ale rozważyłem wszystkie"za" i "przeciw" i wybór padł na 42006.

teraz jeszcze proszę o jakiś w miarę dokładny opis jak krok po kroku zmechanizować ten model do full RC.

Grimlock
Posty: 18
Rejestracja: 2013-07-30, 22:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Grimlock_

 

#38 Post autor: Grimlock »

W tym temacie 42006 została świetnie zmotoryzowana. Koparka nie jest obwieszona silnikami i wieżami IR. Prawie wszystko jest ładnie poukrywane we wnętrzu i podwoziu.

http://www.eurobricks.com/forum/index.p ... opic=88739

https://www.youtube.com/watch?v=d9b9unzqTpc

Może to będzie inspiracja? :) Można skontaktować się z autorem i podpytać o szczegóły wykonania.

Awatar użytkownika
bezetkace
Posty: 61
Rejestracja: 2012-03-13, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: bezetkace
Kontakt:

 

#39 Post autor: bezetkace »

sloneczny25 pisze: teraz jeszcze proszę o jakiś w miarę dokładny opis jak krok po kroku zmechanizować ten model do full RC.
A proszę. KLIK

W folderze z .png jest plik .html, klikasz i masz instrukcję. = ]
"We're from the Planet Duplo. We are here to destroy you."

sloneczny25

#40 Post autor: sloneczny25 »

Czy będę potrzebował jakieś dodatkowe klocki oprócz silników, bat.box, itp ?

Awatar użytkownika
bezetkace
Posty: 61
Rejestracja: 2012-03-13, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: bezetkace
Kontakt:

 

#41 Post autor: bezetkace »

sloneczny25 pisze:Czy będę potrzebował jakieś dodatkowe klocki oprócz silników, bat.box, itp ?
No Panie... :D
Nie wiem, ale na końcu masz spis potrzebnych części. Sprawdź z listą części zestawu, zaznacz braki i gotowe.
Zakładka 'PARTS'.

Niestety nie mam jeszcze 42006, więc bardziej nie pomogę.
"We're from the Planet Duplo. We are here to destroy you."

kajojb
Posty: 13
Rejestracja: 2014-03-16, 16:42
Lokalizacja: Wolsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#42 Post autor: kajojb »

Odkopie temat

na rebrickable jest instrukcja przebudowania zestawu do całkiem zgrabnego buldka

KLIK

Model budowałem jakiś czas temu, niestety nie zrobiłem fotek

Na szybko: całkiem zgrabny , do tego dość solidna konstrukcja poza małym mankamentem (o tym później). Mamy dwie funkcje, podnoszenie/opuszczanie lemiesza oraz podnoszenie/opuszczanie orczyka (czy jak to się zwie). Pierwszą funkcję realizują 2 duże siłowniki, drugą jeden mały. Po budowie zostaje ok. 100 części. Funkcję przełączamy drążkiem na masce. Generalnie warto zbudować, bo jak na ograniczenie części z jednego zestawu wychodzi całkiem zgrabny model.
i minus na koniec: duże siłowniki po bokach kabiny są przymocowane tylko z jednej strony, a z drugiej po prostu wiszą na axlu

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#43 Post autor: Bricksley »

kajojb pisze: podnoszenie/opuszczanie orczyka (czy jak to się zwie).
To jest zrywak :)
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ