Pytanie techniczne o silniki PF

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#16 Post autor: Żbik »

Zacznij od XL, to później i tak będziesz to musiał przerobić :D No ale w sumie na tym ta zabawa polega, żeby próbować różnych rzeczy i przy tym się uczyć.
Ostatnio zmieniony 2014-01-08, 20:42 przez Żbik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#17 Post autor: 3dom »

judam pisze:przyjrzyj się dokładnie mostom i znajdziesz tam miejsce na wpięcie M bez przeróbek. Niestety ma to jedną wadę że koła na obu osiach będą się kręciły w odwrotne strony czyli w ogóle bo to przecież 4x4 i się zblokują. Rozwiązaniem tego jest zastosowanie np switch'a Lego którego podłączysz pod silnik i zmienisz biegunowość. Ale możesz też podłączyć tylko jeden silnik ale będzie troche słaby.
Mozna bez switcha, wystarczy 1 dyfer obrocic o 180 stopni a atrape napedzac z 1 mostu.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

grzes
Posty: 16
Rejestracja: 2013-12-30, 15:11
Lokalizacja: Gliwice
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#18 Post autor: grzes »

to juz przerabialem, bo syn na odwrot dyfer zalozyl, i jak krecilo sie kolami to druga os krecila sie w druga strone ....

Awatar użytkownika
Firan
Posty: 83
Rejestracja: 2013-12-01, 13:42
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Firan

 

#19 Post autor: Firan »

Na szybko dzisiaj dołożyłem silniki do Unimoga. 2 x XL do napędu (bezpośrednio na dyfry, bez przekładni) i silnik M do skrętu, który dał radę. Mam filmik i zdjęcia jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się jak to działa.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EmGtXo1pDSg[/youtube]

Sorry za jakość zdjęć i wideo ale w mieszkaniu mam tylko telefon.

grzes
Posty: 16
Rejestracja: 2013-12-30, 15:11
Lokalizacja: Gliwice
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#20 Post autor: grzes »

Fajny patent bo bardzo prosty w sumie, jednakze bede kombinowal zeby silniki byly wyzej tak zeby katy natarci i zejscia byly lepsze. ;-) ale jezdzi fajnie bardzo :-)

_vbl.

#21 Post autor: _vbl. »

ja bym wywalił centralny dyfer i układ który go napędza i wsadził XL'e za oś. każda będzie miała własny napęd i będzie ok.

Awatar użytkownika
Firan
Posty: 83
Rejestracja: 2013-12-01, 13:42
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Firan

 

#22 Post autor: Firan »

Niestety nie da rady w środku upchnąć 2x XL ponieważ jego wielkość to 6 studów długości na 5 szerokości. Zmieści się tam 1 XL po wyjęciu dyfra i ramek. Żeby zmieścić 2 XLe trzeba jeszcze zastąpić czymś mniejszym przeguby kulowe.

_vbl.

#23 Post autor: _vbl. »

ale nie upychać je do środka, tylko położyć za osią na zawieszeniu.

Nerevar
Posty: 82
Rejestracja: 2009-02-21, 17:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

#24 Post autor: Nerevar »

XL'a w Unimogu można wsadzić bezinwazyjnie pod paką, nad tylnym mostem, wystarczy go zamocować - nawet jest wystający axle w tym miejscu do napędu. Robiłem tak z silnikiem L, trochę był za słaby (choć moje baterie też już nowe nie były), oczywiście trzeba też dać redukcję w zwolnicach.

Co do skrętu do przedniego mostu można bezpośrednio wsadzić Servo wystarczy drobna modyfikacja + lekka modyfikacja ułożenia liftarmów nad mostem.

Generalnie polecam ten temat, ale uwaga tasiemiec jak brazylijska telenowela.

http://www.eurobricks.com/forum/index.p ... opic=57543

ODPOWIEDZ