Konkurs na najciekawsze modyfikacje TECHNIC Snowmobile 42021

czyli małe i większe konkursy organizowane przez LUGPOLowiczów oraz linki do konkursów zewnętrznych

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3606
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Konkurs na najciekawsze modyfikacje TECHNIC Snowmobile 42021

#1 Post autor: SERVATOR »

Czy będąc w kinie w towarzystwie znajomych, dziewczyny, dzieci itp. nie zastanawiałeś się czasem czemu nie poszedłeś do kina SAM (ew. z klockami LEGO), żeby w skupieniu móc delektować się tym co widzisz na ekranie??

Jeżeli tak, to ten Konkurs jest właśnie dla Ciebie! ;)

Nagrodą główną w Konkursie (ufundowaną przeze mnie) jest bowiem BILET (2D) DO SIECI KIN CINEMA CITY DLA JEDNEJ OSOBY ważny prawie do końca marca 2014 roku oraz SASZETKA Z FIGURKĄ Z SERII THE LEGO MOVIE.
Nagroda ta jest gwarancją udanej zabawy nie tylko w kinie ale i po zakończeniu seansu :)
Co więcej, jestem przekonany, że TY i Minifig LEGO na seansie THE LEGO MOVIE (LEGO PRZYGODA) to idealna para.

Doszły do mnie informacje, że być może ADMINISTRACJA naszego Forum również zdecyduje się podbić stawkę nagród w tym Konkursie.
Stosowne Osoby proszę o deklarację w niniejszym wątku :)

Konkurs ma bardzo proste zasady:
- budować można wyłącznie z części zestawu SNOWMOBILE 42021,
- jeżeli ktoś nie ma lub nie chce zapewnić sobie zestawu 42021, może budować wyłącznie z części Lego wymienionych w spisie elementów zestawu na Brickset.com . Uwaga! Zmiana kolorów jest dopuszczalna!,
- jeżeli ktoś nie ma potrzebnych elementów Technic występujących w zestawie (w jakimkolwiek kolorze) może przygotować swoją pracę w (LDD) Lego.com Digital Designer lub innym powszechnie używanym w świecie budowniczych Lego programie obowiązkowo dostarczając do niego instrukcję,
- ocenie podlegać będą wyłącznie prace zgłoszone jako [MOC][MOD] w dziale Technic w sposób opisany w dalszej części tego postu,
- prace muszą zostać opublikowane na forum do godziny 23:59:59 w dniu 13.02.2014 (czwartek),
- organizator Konkursu w mojej skromnej osobie przyznaje sobie również prawo do udziału w Konkursie i walki o nagrody, z którymi w razie ewentualnej, choć mało prawdopodobnej wygranej zrobi co będzie uważał :)

Zakończenie Konkursu i wyłonienie Zwycięzcy:
- po zakończeniu Konkursu, w dniu 14.02.2014 (piątek) uruchomiona zostanie sonda, która potrwa do końca weekendu lub wczesnych godzin porannych dnia 17.02.2014 (stosowna informacja pojawi się w sondzie),
- jeżeli zajdzie taka potrzeba uruchomiona zostanie dodatkowa sonda, która w jednoznaczny sposób wyłoni jedynego Zwycięzcę tego Konkursu.
- wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej we wtorek 18.02.2014 a wysyłka nagród nastąpi tak szybko jak to tylko będzie możliwe :)


Kilka argumentów, które przekonały mnie do wyboru zestawu 42021:
- efekt świeżości – przypuszczalnie jest niewiele MOCy w których wykorzystano nowe części, które po raz pierwszy wystąpiły w tym właśnie zestawie – można więc się wykazać,
- duża dostępność (zestaw wkracza właśnie na rynek),
- przyzwoita cena (do 70 zł, choć i za niewiele ponad 50 zł można go znaleźć),
- bardzo dobre recenzje i entuzjastyczne przyjęcie zestawu na naszym forum [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=21483]>Recenzja 42021 by Sariel<[/URL],
- chcę popularyzować Technic bo sam lubię tę serię najbardziej :)
- wczoraj kupiłem tez zestaw aby potwierdzić swoje przypuszczenia :) Gdyby kosztował 50 zł dostałby ode mnie 5 (max) w relacji wartość/cena (a że zapłaciłem 60 zł to ma 4+).

Żeby zachować porządek i czytelność proszę aby każda praca zgłoszona do Konkursu była oznaczona w sposób: &#8222;[MOC][MOD] 42021 Snowmobile by X (model Y)&#8221;, gdzie zamiast X należy wpisać nick uczestnika Konkursu a zamiast Y kolejny numer przygotowanej pracy lub wybraną jego nazwę własną.
Dla przykładu. Gdybym przygotował dwie propozycje mógłbym je nazwać:
&#8222;[MOC][MOD] 42021 Snowmobile by SERVATOR model 1&#8221; i &#8222;[MOC][MOD] 42021 Snowmobile by SERVATOR model SERVMINATOR&#8221;.

Mam nadzieję, że wszystko jest jasne i możemy przystąpić do zabawy.
Ponieważ jednak jest to pierwszy organizowany przeze mnie Konkurs na forum Lugpol, to choć nie zakładam żadnych zmian w jego warunkach, sygnalizuję, że pod zmasowanym naporem sensownych argumentów dopuszczam możliwość niewielkich ich modyfikacji.

DO DZIEŁA! :)
Ostatnio zmieniony 2014-02-02, 19:03 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

SERVATOR pisze:Doszły do mnie informacje, że być może ADMINISTRACJA naszego Forum również zdecyduje się podbić stawkę nagród w tym Konkursie.
No tak, nie można być gołosłownym ;) Dorzucimy 2 polybagi-niespodzianki, po jednym dla drugiego i trzeciego miejsca :)

Temat fajny, wezmę skuter w delegację i może coś się urodzi.
...na mieście już ćwierkają wróble... &#128038;&#128038;&#128038;
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3606
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

Aby uatrakcyjnić rywalizację i dodatkowo zmobilizować Was do działania zrobiłem analogiczny konkurs na Zbudujcach.

Konkursy są niezależne więc prace można zgłaszać na obu forach równolegle co oznacza, że jedną pracą można zgarnąć 2 nagrody! :)

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#4 Post autor: Waler »

W sumie gdyby nie zapis, iż: budować można wyłącznie z części zestawu SNOWMOBILE 42021 to ja jakby wyprzedziłem czas i modyfikację snowmibile już przeprowadziłem: [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=21796]KLIK NA FORUM[/URL]
Oprócz tej jednej "niezgodności" wszystko jest z literą z regulaminu, ba nawet jest instrukcja :P
W sumie dodajemy tylko 15 nowych części - dosłownie dupereli które KAŻDY technicowiec posiada w wielokrotności: piny, 3 ośki, bushe no i 3 koła (ale mogą być też jakieś podobne, więc każdy może sobie zrobić swojego).
Gdyby szanowny organizator przemyślał sprawę i uznał, że jednak praca nie jest aż tak bardzo fuj, to zgłaszam model :D

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#5 Post autor: Methos »

Taki kruczek: czy muszą być wykorzystane wszystkie części z ww zestawu?

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3606
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: SERVATOR »

Methos pisze:Taki kruczek: czy muszą być wykorzystane wszystkie części z ww zestawu?
W wątku gdzie "rzuciłem" pomysł pytała o to Nisiia....
Nisiia pisze:Ale czy trzeba wykorzystać wszystkie klocki z tego zestawu, czy można coś pominąć?
Odpisałem tak:
"Nie trzeba korzystać ze wszystkich klocków.
Przypuszczam jednak, że im większe będzie ich wykorzystanie tym projekt będzie ciekawszy......"

I generalnie..... Co nie jest zabronione jest dozwolone ;)
Ostatnio zmieniony 2014-01-23, 17:21 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3606
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: SERVATOR »

Waler93 pisze:Gdyby szanowny organizator przemyślał sprawę i uznał, że jednak praca nie jest aż tak bardzo fuj, to zgłaszam model :D
Model jest bardzo NIE fuj ale nie zostanie dopuszczony.
O idei, która przyświecała takiemu a nie innemu skonstruowaniu regulaminu Konkursu pisałem w kilku miejscach ale sam teraz jeszcze bardziej umocniłeś mnie w moim przekonaniu.
Napisałeś, że "Technicowcy" mają inne duperele które mogliby wykorzystać....

Konkurs jest nie tylko dla zdeklarowanych "Technicowców" ale i tych, którzy mogliby dopiero zechcieć zacząć swoją przygodę z tą serią.

A że ładnie Ci wyszła modyfikacja z niewielką ilością dodatkowych elementów to jestem przekonany, że i tylko w ramach klocków z zestawu dobrze sobie poradzisz :)

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#8 Post autor: Waler »

Smutaśno :(((
Ale nie ma co płakać, będę startował w konkursie, w głowie mam już jakiś pomysł.
Rozumiem założenia konkursu, przecież designerzy budując model B też musza poruszać się w ograniczonej liczbie elementów, więc każdy będzie mógł się poczuć jak designer :)
Uważam, że budowa modelu B (czy teraz C) jest dużo większym wyzwaniem niż A, a to dla tego, że jeżeli planujemy główny model, można dobrać sobie cześci jakie się chce, natomiast w modelu alternatywnym trzeba kombinować i bazować na gotowym zestawie elementów i dodatkowo trzeba to zrobić tak by to coś wyglądało, działało i się nie rozsypywało.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3606
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9 Post autor: SERVATOR »

Fajna promocja na 42021 :)
Jakby wyczuli potrzebę....
Tylko 55 zł i minifig z Lego Movie GRATIS
Ostatnio zmieniony 2014-01-23, 19:18 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kooboo
Posty: 108
Rejestracja: 2013-11-24, 21:03
Lokalizacja: Warszawa/Dęblin
brickshelf: kooboo

 

#10 Post autor: kooboo »

SERVATOR pisze:Fajna promocja na 42021 :)
Jakby wyczuli potrzebę....
Tylko 55 zł i minifig z Lego Movie GRATIS
Pewnie Twoja robota ;)
Swoją drogą rzeczywiście niezła oferta.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3606
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11 Post autor: SERVATOR »

kooboo pisze:Pewnie Twoja robota ;)
Jak tak to działa to na następny zestaw do modyfikacji trzeba będzie wybrać coś rzadkiego i drogiego. Będzie okazja uzupełnić kolekcje za nieduże pieniądze ;)))

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#12 Post autor: Waler »

A może, żeby nikt siebie nawzajem nie podglądał i nie papugował może jakoś ukryć prace konkursowe?
W sumie wszystkie konkursy jakie są prowadzone na np. Eurobricks mają niepubliczne zgłoszenia. Później jednego dnia wystawiane są wszystkie prace i każdy ma "równe szanse" oraz nie występuje efekt plagiatu albo posądzania kogoś o ściąganie.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3606
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13 Post autor: SERVATOR »

Niech każdy robi jak uważa.
Nikt nie każe pokazywać pracy wcześniej niż tuż przed wyznaczonym terminem ;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#14 Post autor: 3dom »

Waler93 pisze:W sumie wszystkie konkursy jakie są prowadzone na np. Eurobricks mają niepubliczne zgłoszenia.
Nie wszystkie :P
...na mieście już ćwierkają wróble... &#128038;&#128038;&#128038;
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Darek Mróz
VIP
Posty: 213
Rejestracja: 2004-06-02, 14:12
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: sasik

 

#15 Post autor: Darek Mróz »

W zasadzie domyślam się odpowiedzi na pytanie, które zadam, ale ciekaw jestem, czy można wykorzystać części dodatkowe, znajdujące się w pudełku z zestawem, czy też korzystamy tylko z części wymienionych na Brickset? Jestem pewien, że są takie, nie wiem tylko, czy te dodatkowe części są u wszystkich takie same. I co z tym zrobić Droga Redakcjo...?
LEg GOdt Darek Mróz

ODPOWIEDZ