41027 Mia's Lemonade Stand

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Dronka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-07-31, 23:25
Lokalizacja: Kraków

41027 Mia's Lemonade Stand

#1 Post autor: Dronka »

41027 Mia's Lemonade Stand

Obrazek

Chciałabym przedstawić Wam recenzję zestawu, który wiele osób powitało chyba z radością i ulgą, ponieważ stał się tańszą alternatywą zdobycia LEGOwego skuterka, a przynajmniej tańszą niż kupowanie pewnej paryskiej restauracji. Ale ten zestaw jeszcze Was zaskoczy... znaczy mnie zaskoczył jak go budowałam... znaczy jak przeczytacie tę recenzję to już Was nie zaskoczy, ale to nie znaczy, że nie macie jej czytać!

Jeśli jednak nie zamknąłeś okna w popłochu i czytasz dalej to przejdźmy do konkretów:

Seria: Friends
Rok premiery: 2014
Liczba elementów: 110
Wymiary pudełka: 16 x 14 x 4.5 cm
Cena: allego: 37-47 zł, bricklink: 13 – 20 $, cena oficjalna: 39 zł
Bricklink Brickset

Pudełko

Pudełko niewielkie, ale zestaw do dużych też się nie zalicza. Z przodu bardzo ładna grafika oraz oczywiście rysunek całej paczki przyjaciółek.

Obrazek

Z tyłu możemy zobaczyć główną bohaterkę zestawu, Mię, jako młodą i zaradną kobietę sukcesu.

Obrazek

Na górze widnieje rysunek jej kasku w skali 1:1.

Obrazek

Oczywiście dookoła mamy ostrzeżenia o możliwości zadławienia w wielu różnych językach oraz również o tym, że zestaw ten powstał w Dani, Węgrzech, Meksyku, Chinach i Czechach.

W środku:

W pudełku znajdziemy dwa nieponumerowane woreczki oraz instrukcję.

Obrazek

Instrukcja w formie niewielkiej książeczki, przejrzysta, błędów nie dostrzegłam.

Obrazek Obrazek Obrazek

W jednym z woreczków możemy znaleźć części Mii, tors i nóżki zapakowane dodatkowo w osobne woreczki:

Obrazek

Ale gdy w końcu uda się je rozerwać (jak ja tego nie lubię), oto ukazuje się nam urodziwa dziewczynka

Obrazek Obrazek

Oczywiście, przed jazdą na skuterze ubiera swój różowy kask.

Obrazek

A oto bohater całego zestawu: skuterek. Niektórzy porównują go do modeli firmy Paggio, Vespy alias Osy. Chyba trochę racji w tym jest.

Obrazek Obrazek


Tym co mnie zaskoczyło pozytywnie w tym zestawie to te oto klocki:

Obrazek

Bardzo miło, że są to nadruki, a ciasteczek sam Ciasteczkowy Potwór by się nie powstydził.

Te klocki dostajemy dodatkowo:

Obrazek

Dokładny spis elementów TUTAJ.

Model

Przedstawiam stragan Mii wraz z krzesełkiem i skrzynką ze świeżymi owocami.

Obrazek Obrazek

Sam model buduje się bardzo szybko i przyjemnie. To krzesełko jak dla mnie troszkę zbędne, ale rozumiem, że gdy Mia się zmęczy, musi mieć na czym usiąść. Mnie ten zestaw podoba się bardzo i jego cena jest adekwatna do zawartości.

Mia bizneswoman czeka na klientów

Obrazek

Nawet niejaki przedwieczny powstał aby spróbować jej lemoniady oraz ciasteczek.

Obrazek

Podziękowania ślę do rh za zrobienie zdjęć i Scratowi, że chciało mu się taszczyć ten (i nie tylko) zestawik na dworzec.
Ostatnio zmieniony 2014-01-20, 22:43 przez Dronka, łącznie zmieniany 2 razy.
<rh> Fanklub Bobotrutnia :D

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#2 Post autor: Aeryn »

Recenzje z Friends niezbyt często goszczą na tym forum, w związku z czym zawsze miło przeczytać o czymś z tej serii, nawet jeśli samemu nie przymierza się do zakupu zestawu.
Napisałaś ciekawą, fajną recenzję z ładnymi zdjęciami. Przyjemnie się czytało.
Bardzo podoba mi się skuterek, ma w sobie coś z włoskiego klimatu (poruszanie się takim po wąskich uliczkach Rzymu to idealne rozwiązanie). :)
Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o...

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Zestaw jest obrzydliwie cukierkowy ale skuter wymiata. Chyba będę musiał sobie go sprawić, skuter, nie zestaw ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... &#128038;&#128038;&#128038;
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#4 Post autor: GrublukTheGrim »

Jeden z nielicznych zestawów, który nie jest zbyt przesłodzony poprzez nadmierne użycie koloru różowego. Zdecydowanie wart uwagi.
Warto też zauważyć, że skuter ma nieco inną kierownicę niż ten czerwony w Parisian Restaurant. Ta idealnie pasuje do rączek mini laleczki, tamta do minifigurki.
Dobra recenzja.

Nerevar
Posty: 82
Rejestracja: 2009-02-21, 17:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

#5 Post autor: Nerevar »

Ciastka i szyld wymiatają. Do minusów zaliczył bym sposób w jaki figurka siedzi a raczej stoi na skuterze, no ale taki minus nóżek, które nie zginają się w kolanach.

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#6 Post autor: nisiia »

Świetna recenzja :) Zestaw na pewno chcę mieć :) Ciasteczka i truskawki mam już z innego zestawu, tu mi się bardzo podoba, oprócz skuterka, ta doniczka/wazon :)
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#7 Post autor: bacon »

GrublukTheGrim pisze:Jeden z nielicznych zestawów, który nie jest zbyt przesłodzony poprzez nadmierne użycie koloru różowego. Zdecydowanie wart uwagi.
Warto też zauważyć, że skuter ma nieco inną kierownicę niż ten czerwony w Parisian Restaurant. Ta idealnie pasuje do rączek mini laleczki, tamta do minifigurki.
Dobra recenzja.
Z tego co widzę, to tam jest chyba clip i można wpiąć dowolną kierownicę, zarówno pod laleczkę z Friends jak i pod klasycznego minifiga
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-01-21, 08:07 przez bacon, łącznie zmieniany 1 raz.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#8 Post autor: GrublukTheGrim »

bacon pisze: Z tego co widzę, to tam jest chyba clip i można wpiąć dowolną kierownicę (...)
Właśnie o to mi chodzi. :-)

evita
Posty: 5
Rejestracja: 2013-12-11, 09:37
Lokalizacja: Wrocław (okolice)
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: evita »

Fajna recenzja i zestaw też niezły :)
Podoba mi się kolorystyka niektórych klocków, szczególnie tych w odcieniach soczystej zieleni. Chętnie poczytałabym jeszcze inne recenzje zestawów ,,dla dziewczynek':) Było mi przykro, że lego przestało produkować serię Paradisa (moją ulubioną z dzieciństwa), seria Belville mnie nie urzekła (ze względu na te wielkoludy). Za to niektóre zestawy z serii Friend są całkiem udane.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#10 Post autor: M_longer »

W zasadzie to nie lubię Rh i Scrata. Chociaż nie, bardziej nie lubię tego młodszego.
Dlaczego?
Zbałamucili mi żonę i mam teraz ten zestaw w kolekcji ( a raczej mamY). Mały, kolorki całkiem fajne, ale dla mnie widzę w nim tylko kilka przydatnych klocków. Niestety...

piotrk80
Posty: 25
Rejestracja: 2013-09-25, 14:02
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: piotrk80 »

Fajna recenzja, a Moja córcia ciągle by ją oglądała!
Pozdrawiam

Thunder

#12 Post autor: Thunder »

Ja właśnie teraz mam fazę na LEGO Friends. W sumie, to moja bratanica ma, ale dzięki moim podszeptom, podrzucaniu katalogów LEGO i włączaniu na DVD bajki LEGO Friends zarzuciła lalki Barbie (straszliwa nuda jest się tym bawić) i wciągnęła się w LEGO. Ostatnio zastanawiałem się nad tym zestawem, ale zamówiłem 41007 Salon dla zwierząt. Ze względu na oryginalną dziewczynkę imieniem Joanna. Chociaż ten skuter też by bratanicy pasował, mimo że trzecią Mię by przy okazji zgarnęła. No i kask, którego w innych zestawach nie było. Poza tym cena kusząca. nieco ponad 30 zł.

PS
Bycie wujkiem jest fantastyczne.
Ostatnio zmieniony 2014-02-08, 19:18 przez Thunder, łącznie zmieniany 1 raz.

Feriżan
Posty: 27
Rejestracja: 2014-06-24, 21:00
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Feriżan »

Jakiś czas temu dostałam w prezencie ten zestaw. Wcześniej nie miałam styczności z serią Friends, tak więc na początku nie wiedziałam, że choćby ten skuter to wielka nowość. Dla mnie zestaw bardzo dobry - głównie z powodu wielu ciekawych klocków w stylu choćby przepięknych ciasteczek. Najbardziej zaskoczył mnie dzbanek - po obrazku na opakowaniu myślałam, że to jeden element! Jedyne co mi się nie podoba to laleczka w kasku - wygląda bardzo dziwnie, już wolę jak śmiga na skuterku z wiatrem we włosach!
Ostatnio zmieniony 2014-07-15, 15:57 przez Feriżan, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#14 Post autor: Jellyeater »

Jedyne co mi się nie podoba to laleczka w kasku - wygląda bardzo dziwnie, już wole jak śmiga na skuterku z wiatrem we włosach!
Lego propaguje zdrowy tryb życia i zdrowe nawyki.
Ostatnio zmieniony 2014-07-15, 15:54 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Feriżan
Posty: 27
Rejestracja: 2014-06-24, 21:00
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: Feriżan »

Zapewne, co nie zmienia faktu, że dla mnie laleczka w kasku wygląda jak oskalpowana - szczególnie jak chwilę wcześniej miała bujne loki.
Ostatnio zmieniony 2014-07-15, 15:58 przez Feriżan, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ