[MOC] Kenworth K100 flat top

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#16 Post autor: dmac »

Maciej Drwięga pisze: to szybciej zobaczymy Endor Dmaca
Uderz w stół, a nożyce się odezwą: oj (w świetle naszej ostatniej wymiany zdań) nie bądź zdziwiony, kiedy już za rok, dwa zobaczysz moją makietę w pełnej krasie ;) .

Śliczna ciężarówka, nawiasem mówiąc. Jak nie mogę już patrzeć na żółte maszyny budowlane, tak ciężarówce (zwłaszcza w tej skali) bardzo ten kolor pasuje. Agresywności dodaje; nie potrzeba żadnych idiotycznych płomieni malować ani niczego w tym guście.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#17 Post autor: zgrredek »

Maciej Drwięga pisze:Hmmm... no może rzeczywiście - nie wiem jak z logistyką czegoś takiego.
Temat do przemyślenia. Ja widziałbym to w wersji "dwurolkowej", czyli jedna rolka papieru z tłem (jakaś fototapeta?) do przypięcia na ścianę i druga rolka czegoś (może jakiś rodzaj linoleum czy czegoś podobnego) do rozwinięcia jako podłoże.

Thietmaier
Posty: 73
Rejestracja: 2014-01-30, 01:34
Lokalizacja: Biala Podlaska
brickshelf: Thiet

 

#18 Post autor: Thietmaier »

O to to, zgrredek dobrze mówi, o coś takiego mi chodziło. Dużo miejsca nie zabiera, rozwinięcia to chwila, gorzej z wyprostowaniem czegoś takiego...

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#19 Post autor: 3dom »

Thietmaier pisze:gorzej z wyprostowaniem czegoś takiego...
Masa modeli rozwiaze ten problem ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Thietmaier
Posty: 73
Rejestracja: 2014-01-30, 01:34
Lokalizacja: Biala Podlaska
brickshelf: Thiet

 

#20 Post autor: Thietmaier »

Ale rogi... No i zapomniałem o najważniejszym, jest to mało uniwersalne, musiałby Maciek do każdej gabloty na wymiar robić...

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2772
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#21 Post autor: Ciamek »

Thietmaier pisze:musiałby Maciek do każdej gabloty na wymiar robić...
Hola, hola.
To gabloty powinny się robić pod wymiar Maćka.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#22 Post autor: eric trax »

Z każdym Twoim Kenworthem coraz bardziej wątpię w walory estetyczne moich modeli. Cudo
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#23 Post autor: Maciej Drwięga »

Panowie, generalnie nie planuję żadnego tła i tym podobnych umilaczy - model powinien się sam obronić stojąc na szarym czy czarnym tle.

Jeśli robić scenerię, to z klokców, a jak już słusznie zauważone zostało - koszty są kosmiczne i być może nie usprawiedliwiają wartości niesionej.
eric trax pisze:Z każdym Twoim Kenworthem coraz bardziej wątpię w walory estetyczne moich modeli
Trochę przesadzasz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#24 Post autor: noniusz »

Maciej Drwięga pisze:Wygładzam, kolejowe. Ciężarówki inni wygładzają i chromują. I wystarczy ;)
Gdybyś pochrmował te felgi to by była profanacja!

Bardzo ładne modele budujesz, bardzo duża dbałość o szczegóły. Study wcale nie ujmują ostatecznemu wyglądowi modelu.

Lego to drogie hobby, ale jeśli Ty wszystkie modele zostawiasz na półce to w Twoim przypadku to jest mega wydatek. Tak jak piszesz, szkoda było by na półkę wstawiać elementy PF.

Tak z ciekawości - ile czasu zajmuje Ci zbudowanie takiej ciężarówki?

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#25 Post autor: Maciej Drwięga »

noniusz pisze:Gdybyś pochrmował te felgi to by była profanacja!
No właśnie, jak by nie było nieodwracalnie zniszczone zostały by dość cenne elementy.
noniusz pisze:Tak z ciekawości - ile czasu zajmuje Ci zbudowanie takiej ciężarówki?
Gdybym miał zliczyć sam czas takiej przebudowy, to kilkanaście godzin. Jeśli mówimy o budowie czegoś od zera z gromadzeniem materiałów, projektowaniem, prototypem i budową, to nie mniej niż 100h, raczej bliżej 150 albo więcej.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

ODPOWIEDZ