[MOC] naked racer

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
dtb89
Posty: 4
Rejestracja: 2014-01-23, 10:32
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] naked racer

#1 Post autor: dtb89 »

Obrazek

Witajcie!

Jest to mój pierwszy post na forum. Postanowiłem w wolnym czasie wykorzystać zasoby klocków które zbierałem przez całe moje dzieciństwo i powoli próbować sklecić coś interesującego. Swoje zasoby znam na pamięć bo były bardzo często używane i już długo nieuzupełniane nowymi zestawami. Tak też zostanie więc robię co mogę z tego co mam:).

O modelu:

podstawowe dane:

dł. 31 studów
wys. 15 studów
szerokość . 8 studów

Moje modele zawsze powstają od zawieszenia, taki mój fetysz. W tym przypadku chciałem zbudować motocykl napędzany wałem. udało się go upchnąć w wahaczu o wysokości 3 studów, co mnie bardzo cieszy gdyż nie lubię przesadnie mięsistych konstrukcji. Reszta jest ściśle podporządkowana temu rozwiązaniu. PF zbyt wiele nie ma bo to mały model- jest silnik w układzie widlastym i zawieszenie obu kół. Stylistyka motocykla wzorowana jest na Ducati Monsterze, jednak nie jest dosłowną kopią (jak ktoś ma pomysł na taką tycią kratowniczkę chętnie przeczytam) i pozostaje moją swobodną wizją wyczynowego motocykla typu naked.

Galeria:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=539430

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-02-04, 20:53 przez dtb89, łącznie zmieniany 12 razy.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

Witaj Debiutancie na forum!

Ach to Twój model widziałem na BS. Twój MOC troszkę przypomina mi zestaw 8051, tylko troszkę inne koła :) Nie mniej jednak udany początkujący MOC :) Jeszcze jakiś mini filmik by się przydał ;)
Ostatnio zmieniony 2014-02-02, 18:38 przez legosamigos, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#3 Post autor: eric trax »

motocykli u nas mało a ten robi wrażenie :) Jest wiele rzeczy które można poprawić ale motocykle to dość niewdzięczny temat więc ciężko wiele elementów zrobić z klocków
Ostatnio zmieniony 2014-02-02, 23:59 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#4 Post autor: 3dom »

Bardzo udany model jak na debiut, oby tak dalej :)

PFow to on chyba nie ma wcale? ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#5 Post autor: spacelord »

nie moja specjalność - ale debiut bardzo udany: wygląda przyzwoicie, jakieś mechanizmy działające są jak przystało na technic - więc jest OK. Motorów technikowych faktycznie mało na forum.

ps.
zdjęcia w galerii (i też pod linkami) mógłbyś dać w przyzwoitym rozmiarze a nie 4k...

dtb89
Posty: 4
Rejestracja: 2014-01-23, 10:32
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: dtb89 »

3dom pisze:jak na debiut...
Pfff... w klockach to ja nowy nie jestem więc pierwszy post na forum to żadne kryterium;)
Ale dzięki za hymny pochwalne;)
Model wymieniony w 1 komentarzu pierwsze widzę, podobieństwa też nie widzę :p , koła zaczerpnąłem z 8417, resory 8422, część żółci z 8848, nad resztą nie panuję.
Motorek z tego powodu iż mam słomiany zapał i na tej wielkości sprzęt starcza mi cierpliwości. Moje projekty zazwyczaj kończą się na zbudowaniu kozackiego podwozia:)
Tymczasem przestałem być bezrobotny i niestety zamrażam inne projekty do czasu ogarnięcia się i wpadnięcia w rutynę.

ODPOWIEDZ