7094 King's Castle Siege

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
francis83
Posty: 25
Rejestracja: 2012-05-19, 09:50
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: francis83 »

Jako dziecko marzyłem o zamku. Ale zawsze te największe zestawy były dla mnie (a raczej dla moich rodziców) za drogie. Marzenie o zamku spełniłem już jako dorosły. Bez udziału rodziców. Z dwa-trzy lata temu. Kupiłem sobie właśnie recenzowany tutaj zamek. Był to mój drugi zestaw, po Kopalni karłów 7036 (świetny!), po moim powrocie do Lego.

Dlaczego akurat ten? W danym momencie w katalogu Lego był akurat ten zamek. I w danym momencie wydawał mi się fajny.

Otworzyłem pudło z klockami dopiero dzisiaj. Po dwóch-trzech latach. Mnie też to dziwi. I dopiero dzisiaj go zbudowałem.

Mam co do niego bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony jest ogromny. To na plus. Ma ładne mury, świetny przód. Do tego jest ogromny i naprawdę fajny smok. Jak zamek stoi na półce i się na niego patrzy (a ja właśnie teraz patrzę), to naprawdę może zachwycić. Do tego był to dopiero mój trzeci nowy zestaw po powrocie do Lego, więc miałem mega frajdę z budowania (Lego to cudo!). Ale z drugiej strony... No bo jest druga strona. Kurde, nie lubię się źle nastawiać, płakać nad rozlanym mlekiem, itp. Jak już coś mam, wolę się do tego nastawiać pozytywnie. Ale jednak. No właśnie. Przede wszystkim brakuje mi płytki bazowej. Ale okej, to jeszcze mała wada, bo mało który zestaw ma obecnie płytkę bazową. Mocniej wkurza mnie, że nie zrobiono jakiegoś fajnego mechanizmu podnoszenia mostu zwodzonego czy bramy (obok na półce stoi znakomity zestaw z serii ludzi lasu 6077 i tam poruszanie bramy jest rozwiązane w rewelacyjny sposób). Bardzo nie podoba mi się tył zamku: miejsce dla króla, jakaś dziwna wieżyczka z boku. Za mało jest też dla mnie smaczków, skrytek, itp. Jakiejś fajnej zbrojowni, jakiegoś ukrytego przejścia, jakiejś zapadni do więzienia. Czegoś w tym stylu. No i te kościotrupy są fatalne.

Nie wiem, czy żałuję zakupu. Raczej nie. Szczególnie, że te zamki, które wyszły po omawianym, to już w ogóle mnie nie zachwyciły. Ciekawe, czy wyjdzie jeszcze kiedyś jakiś mega konkretny zamek, jak myślicie? I jak miałby według Was wyglądać?
Ostatnio zmieniony 2014-02-03, 09:25 przez francis83, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#17 Post autor: Szerszen »

Zasłużyłeś na "złotą łopatę", za odkopanie wątku z 2008 roku ;)

A na Twoje dylematy jest tylko jedna rada - dokupić klocki i zbudować samemu.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#18 Post autor: 3dom »

Szerszen pisze:Zasłużyłeś na "złotą łopatę", za odkopanie wątku z 2008 roku ;)
Parafrazujac tytul pewnej rap plyty "tu wolno kopac", oczywiscie w granicach rozsadku. Ten post, w porownaniu w wieloma innymi wykopaliskami, byl nad wyraz merytoryczny i uzasadniony ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

francis83
Posty: 25
Rejestracja: 2012-05-19, 09:50
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#19 Post autor: francis83 »

Szerszen pisze:Zasłużyłeś na "złotą łopatę", za odkopanie wątku z 2008 roku ;)

A na Twoje dylematy jest tylko jedna rada - dokupić klocki i zbudować samemu.
Co wygrałem? ;-)

A co do moich dylematów, to zaraz po powyżyszym wpisie dokonałem innego: http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=22149 . ;-)
3dom pisze:
Szerszen pisze:Zasłużyłeś na "złotą łopatę", za odkopanie wątku z 2008 roku ;)
Parafrazujac tytul pewnej rap plyty "tu wolno kopac", oczywiscie w granicach rozsadku. Ten post, w porownaniu w wieloma innymi wykopaliskami, byl nad wyraz merytoryczny i uzasadniony ;)
Dziękuję.

Kierowałem się regulaminem: "1.10. W dziale recenzje dopuszczalne jest wznawianie starych wątków, pod warunkiem dodania wartościowej uwagi do samej dyskusji lub recenzji.", choć wiadomo, że stwierdzenie "wartościowa uwaga" pozwala na różne interpretacje. Dlatego tym bardziej dziękuję za Twój komentarz.
Ostatnio zmieniony 2014-02-03, 09:16 przez francis83, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#20 Post autor: Szerszen »

francis83 pisze:
Szerszen pisze:Zasłużyłeś na "złotą łopatę", za odkopanie wątku z 2008 roku ;)
Co wygrałem? ;-)
Szacunek, za sensowny post.
Tylko nie pisz posta pod postem... proszę.
Ostatnio zmieniony 2014-02-03, 09:15 przez Szerszen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

francis83
Posty: 25
Rejestracja: 2012-05-19, 09:50
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#21 Post autor: francis83 »

Szerszen pisze:
francis83 pisze:
Szerszen pisze:Zasłużyłeś na "złotą łopatę", za odkopanie wątku z 2008 roku ;)
Co wygrałem? ;-)
Szacunek, za sensowny post.
Tylko nie pisz posta pod postem... proszę.
Dziękuję.

A co do pisania posta pod postem poprawię się. Myślałem, że w takiej sytuacji mogę to zrobić. Dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony 2014-02-03, 09:38 przez francis83, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jarząb
Posty: 132
Rejestracja: 2012-05-07, 09:22
Lokalizacja: Ostróda
brickshelf: jarzab

 

#22 Post autor: Jarząb »

Skoro temat już został wykopany to dodam tylko, że nieco dziwnie się czyta recenzję noriego (mojego guru recenzji) ze zdjęciami robionymi na dywanie ;) Widać, jak poziom wzrasta z czasem.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#23 Post autor: Innos »

Jarząb pisze: nieco dziwnie się czyta recenzję noriego (mojego guru recenzji) ze zdjęciami robionymi na dywanie ;)
Faktycznie, już nieco retro charakter ma ta recenzja. ;)
Szerszen pisze:Zasłużyłeś na "złotą łopatę", za odkopanie wątku z 2008 roku ;)
Mamy tu spór interpretacyjny, bo ja zawsze zakładałem, że złota łopata jest za głęboki odkop, który ma wątpliwy sens. Francis odkopał jak najbardziej sensownie, więc jak na mój gust to jest zwyczajny wpis, taki jak przy każdym "świeżym" wątku. ;)

A jak już jest odkopana recenzja stara (ale jak widać - jara :P) to i ja się wypowiem - całkiem ciekawy jest ten zamek, kupiłem go dość szybko po wyjściu z DA (choć już po zakupie MMV i Kopalni Krasnoludów, które ewidentnie były i są numerami 1 i 2 z Fantasy Era), wraz z większym pakietem zestawów z tej serii. I na tamten moment wydawał mi się dużo atrakcyjniejszą opcją niż będący wówczas nowością 7946, z którego zakupem się potem wstrzymywałem - ale tak było tylko do czasu, aż się przełamałem i go nabyłem. Po bliższym przyjrzeniu pozornie mniejszy i nudniejszy 7946 okazał się dużo ładniejszą konstrukcją, z przyjemniejszymi kolorami - to tak odnośnie tego zdania:
francis83 pisze: Szczególnie, że te zamki, które wyszły po omawianym, to już w ogóle mnie nie zachwyciły.
Aczkolwiek 7094 ma ten nieco bardziej fantastyczny i nierealny wizerunek (co poniekąd usprawiedliwia dziwactwa konstrukcji), więc nie można powiedzieć, że jest zły czy że nie warto go mieć. No i przy atrakcyjnej cenie to solidny dawca uniwersalnych klocków.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

francis83
Posty: 25
Rejestracja: 2012-05-19, 09:50
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#24 Post autor: francis83 »

Mam dokładnie takie same odczucia jak Wy co do recenzji nori-ego. Ale to tylko pokazuje, co daje rozwijanie siebie w jakiejkolwiek dziedzinie.

Innos, dziękuję za miłe słowa a propos odświeżenia wątku.

Ja niestety jeszcze nie byłem na tyle wciągnięty w kupowanie klocków, żeby sobie kupić Lego Medieval Market Village 10193 w normalnej cenie. Teraz poluję na ten zestaw, ale ciężko znaleźć nowy za około 500-600 złotych [a może ktoś ma? Biorę od ręki! ;-)].

Dwa ostatnie zamki, ten z czerwonymi i ten z niebieskimi elementami, są dla mnie bardzo podobne, robione jakby na jedną modłę. Podobny motyw z dziurą w murze, podobny motyw z tronem, itp., w sumie nawet recenzowany tutaj jest pod tym względem podobny. Czekam na jakiś zupełnie inny zamek. Marzy mi się taki z fajnie rozwiązanymi lochami, z tronem w normalnym miejscu, ze stołem biesiadnym, z jakimiś skrytkami, itp. Macie jakiś wymarzony zestawowy zamek?

Jak tak patrzę drugi dzień po zbudowaniu na mój zamek, który tu zrecenzowano, to... coraz bardziej mi się podoba. :-) Szczególnie jego monumentalność i przód. W sumie to najbardziej brakuje mi w tym zamku bramy podnoszonej przy pomocy kołowrotka, jak choćby w dwóch ostatnich zamkach, a także drzwi z kluczem do więzienia. Gdybym znalazły się tu te dwie rzeczy, albo chociaż pierwsza z nich, to zamek oceniłbym o wiele wyżej.
Ostatnio zmieniony 2014-02-04, 09:29 przez francis83, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#25 Post autor: nori »

Matko Wy się dziwnie czujecie? A co ja mam powiedzieć? Zupełnie zapomniałem, że kiedyś stosowałem dywan jako tło do zdjęć i to tak dużego zestawu...

Dzięki Panowie za miłe słowa. ;)
Ostatnio zmieniony 2014-02-05, 10:15 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

ODPOWIEDZ