75030 Millennium Falcon

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

75030 Millennium Falcon

#1 Post autor: Bartex0805 »

Obrazek

DANE TECHNICZNE:
Seria: Star Wars - Microfighters
Rok premiery: 2014
Liczba elementów: 94
Spis części: Bricklink
Cena: 39,90zł sklep Leszno, Allegro 33-46zł

Zestaw ten pochodzi z nowej pod serii Star Wars Microfighters, czy będzie to godny następca serii Planets, o tym się przekonamy.

OPAKOWANIE

Zestaw został zapakowany w kartonik o odpowiednich wymiarach względem zawartości. Pudełko jest błyszczące jak to ostatnio bywa w seriach Lego opartych o licencje. Przód zdobi oczywiście logo producenta oraz serii Star Wars, a w prawym dolnym narożniku mamy dodatkowy napis Microfighters. Tło naszej mikro budowli jest odpowiednio dopasowane i w tym zestawie przedstawia kosmos i fragment Gwiazdy Śmierci.

Obrazek

Tylna strona pudełka prezentuje zdjęcia pozostałych modeli z serii Microfighters oraz model naszego zestawu z ukazaniem podstawowych funkcjonalności, które właściwie dotyczą każdego zestawu z tej serii.

Obrazek

Boczne ścianki to nic szczególnego, bo zawierają standardowe informacje i ostrzeżenia. Na jednej z nich znalazł się pilot w skali 1:1. Najważniejszą informacją jest jednak ta z jakich krajów pochodzą klocki znajdujące się wewnątrz są to: Dania Węgry, Meksyk oraz Czechy. Na szczęście nie ma tutaj Chin, jednak jak się okaże, brak tego kraju w spisie nie oznacza idealnego zestawu, o tym jednak później.

Obrazek Obrazek

ZAWARTOŚĆ

Po otwarciu pudełka otrzymujemy dwa woreczki z klockami oraz zgiętą na pół instrukcje budowy, na szczęście naklejek nie ma.

Obrazek

Instrukcja nie jest jakoś innowacyjna, zrobiona po prostu po staremu i dobrze. Cały proces budowy został zawarty w 27 krokach. Na końcu mamy oczywiście spis wszystkich elementów, reklamy oraz wściekłego dzieciaka.

Obrazek Obrazek Obrazek

Zawartość większego woreczka.

Obrazek

Zawartość mniejszego woreczka.

Obrazek

CIEKAWE ELEMENTY

Warte uwagi elementy widoczne są na zdjęciu niżej.

Obrazek

Jednak te widoczne niżej to prawdziwe unikaty. Element, po lewej występuje z tym nadrukiem tylko w tym zestawie, natomiast o unikatowości klocka po prawej dowiedziałem się przypadkowo przeglądając spis klocków Bricklink. Ten klocek w tym kolorze występuje tylko w trzech zestawach. Poza tym, jeszcze w dwóch bardzo drogich z serii Architecture o numerach 21018 i 21021.

Obrazek

PRZEBIEG BUDOWY

Budowę rozpoczynamy od złożenia figurki , która oczywiście też jest unikatem, bo występuje tylko w tym zestawie. Jest to po raz kolejny odświeżona postać Hana Solo. Główka figa posiada dwustronny nadruk, smutny wyraz twarzy oraz rzekł bym charakterystyczny uśmieszek Hana Solo. Fajnie i klimatycznie. Tors jest ładny, również dwustronnie zadrukowany. Natomiast nogi również posiadają nadruk, pojawia się tam pasek Hana i tu pojawia się problem.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

No i niestety jak wspomniałem wcześniej, brak kraju Chiny w spisie na opakowaniu, nie oznacza, że nie pojawią się pewne zgrzyty odnośnie zawartości. Jak widać figurka ma źle zadrukowaną środkową część spodni między nogami, co moim zdaniem bardzo psuje jej wygląd. Ten problem kwalifikuje się do interwencji w Customer Service.

Obrazek

Przechodzimy do budowy naszego Sokoła Millennium.
Po 10 krokach

Obrazek

Po 20 krokach

Obrazek

Po 27 krokach

Obrazek

Klocki pozostałe po budowie. Jak na mały zestaw to jest ich sporo w tym kolejna sztuka unikatu.

Obrazek

GOTOWY ZESTAW

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

PODSUMOWANIE I OCENA

Zestaw w takiej skali oferuje nam sporo detali, które od razu dają nam skojarzenie w normalnym pełno wymiarowym statkiem kosmicznym. Dlatego też podziwiam projektantów Lego, właśnie za umieszczenie tylu detali na tak małej miniaturze. Mimo, że zestaw posiada tylko 94 części, to zostały one wykorzystane w należyty sposób w 100 %. Niczego tu nie brakuje, wszystko jest wykończone jak należy. Z każdej Sokół Millennium prezentuje się świetnie.
Czy seria Microfighters jest godnym następcą serii Planets, uważam, że jak najbardziej tak. Obie te serie charakteryzuje podobne podejście do klienta końcowego, podobna ilość elementów no i figurka w każdym zestawie. Będąc posiadaczem jednego zestawu serii Planets, miałem mocno mieszane uczucia, ze względu na naprawdę małe pojazdy oraz do niczego nie przydatne kule symbolizujące planetę z uniwersum Star Wars. Pozbycie się balastu w postaci kuli skutkuje obniżeniem ceny katalogowej aż o całe 10zł. To teraz mając już możliwość kupienia zestawu z serii Star Wars Microfighters wiemy co w serii Planets kosztowało tak dużo. Za 40 zł kupimy zawartość godną tej ceny, czyli płacimy jak za normalny zestaw nielicencjonowany. Ciekawe jaki rzut pojazdów otrzymamy na drugą połowę roku, chętnie zobaczę jak projektanci Lego poradzą sobie z pojazdami jak: AT-ST, B-Wing, a pole do popisu jest ogromne.

PLUSY:
-ma swój mikro urok
-jak na swój rozmiar bogaty w detale
-brak naklejek i unikatowe elementy
-cena względem serii Planets

MINUSY:
-fabryczny błąd w postaci przesuniętego nadruku

Na koniec film reklamowy od Lego.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KBWcpeAczsQ[/youtube]

Galeria Brickshelf
Ostatnio zmieniony 2016-04-30, 23:48 przez Bartex0805, łącznie zmieniany 2 razy.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#2 Post autor: GrublukTheGrim »

Sam Sokół jest istotnie rewelacyjny. Jedyne co nie podoba się mi w tym zestawie, to przerysowana mimika Hana Solo. No i też mam błąd w nadruku, ale chyba muszę przestać zwracać uwagę na takie rzeczy, bo co drugi zestaw musiałbym reklamować.
Dzięki za recenzję!

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#3 Post autor: Szerszen »

No akurat planety są wykorzystywane w różnych rozwiązaniach ale istotnie nowa seria wygląda fajnie... i obiecująco.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#4 Post autor: CamelXP »

Spodnie nie są źle wydrukowane, a po prostu Han nie zapiął rozporka po wizycie w wiadomym miejscu.

Zestawik ten miałem na liście rezerwowej, ale po przeczytaniu recenzji i obejrzeniu zdjęć, wskoczył na listę główną i poważnie rozważam pozostałe z tej serii. Swoją drogą, nie wiem czemu, ale wydawał mi się mniejszy niż w rzeczywistości.
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

Dantes
Posty: 60
Rejestracja: 2013-01-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

#5 Post autor: Dantes »

I jak z tym Hanem Solo? Wszystkie figurki są wadliwe? Czy tylko Tobie się taka trafiła? Przymierzam się do kupna ale zbieram figurki tylko z idealnym drukowaniem.
Zareklamowałeś już?
Nawet kobieta nie da Ci tego, co mogą dać Ci klocki Lego!

oO

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#6 Post autor: Bartex0805 »

Jeszcze nie reklamowałem, bo z tematu i kiepskiej dostępności katalogu Wiemy, że reklamacje idą bardzo wolno z racji braku pracowników.
Zanim zdecydowałem się na zakup tego zestawu, oglądałem recenzje zagraniczne oraz filmy. Na każdym Han Solo miał ten błąd fabryczny. Więc widocznie wszystkie nóżki mają taki problem.

Dantes
Posty: 60
Rejestracja: 2013-01-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

#7 Post autor: Dantes »

Coś z tym trzeba robić, mają wadliwą całą serię, co to ma być? oO
Nawet kobieta nie da Ci tego, co mogą dać Ci klocki Lego!

oO

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#8 Post autor: tomey »

Dantes, lego XXI wieku;)
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#9 Post autor: Scrat »

Piszcie reklamację i tyle...

Dantes
Posty: 60
Rejestracja: 2013-01-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

#10 Post autor: Dantes »

Gdzie gwarancja, że po reklamacji przyślą dobrze namalowane nóżki? :o
Nawet kobieta nie da Ci tego, co mogą dać Ci klocki Lego!

oO

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#11 Post autor: Hegemon »

Dantes pisze:Gdzie gwarancja, że po reklamacji przyślą dobrze namalowane nóżki? :o
To będziesz reklamował reklamację. Jak tak miałem z mydłem w POTC jak mi ciągle przysyłali to samo. Było tyle reklamacji, że w końcu zaczęli dokładać gratisy w postaci breloczków.
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#12 Post autor: Bartex0805 »

Właśnie złożyłem przed chwilą reklamacje na spodnie Hana Solo. Z listy części wybrane jego portki oraz dołączony opis ,,Ten klocek to bubel, względem zdjęcia na kartonie ma źle wykonany nadruk". Zobaczy co z tego wyjdzie, może nawet pokuszę się o zrobienie filmu jeśli przyjdzie nowy element.

piotrk80
Posty: 25
Rejestracja: 2013-09-25, 14:02
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: piotrk80 »

Zobaczymy co oni na to , ale jeśli wszystkie takie będą to dali ...!

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#14 Post autor: Kirysowaty »

Han z rozpiętym rozporkiem... Nie powiem, nawet pasuje to do jego charakteru. XD

Wniosek jest prosty: jeśli nie potrafią dobrze zrobić takich skomplikowanych nadruków, to niech ich nie robią i przestaną próbować zjeść własny ogon.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Dantes
Posty: 60
Rejestracja: 2013-01-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

#15 Post autor: Dantes »

Ja już pisałem w innym dziale, że w Nowej Kantynie jest ta sama figurka. Wydania tych zestawów różni czas pół roku więc może poprawią...
Nawet kobieta nie da Ci tego, co mogą dać Ci klocki Lego!

oO

ODPOWIEDZ