[MOC] [MOD] 42021 Snowmobile by Waler93, model Traktor

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

[MOC] [MOD] 42021 Snowmobile by Waler93, model Traktor

#1 Post autor: Waler »

Prezentuję alternatywny model zestawu 42021 zbudowanego specjalnie na konkurs, który organizuje kolega SERVATOR, a jest nim Traktor Gąsienicowy z osprzętem.

Obrazek

Z racji ograniczonej liczby elementów pojazd nie jest zbyt duży – mieści się na dłoni.
Głównym modelem jest tutaj sam traktor. Na pomysł traktora gąsiennicowego wpadłem dość szybko, ponieważ wydawał mi się najsensowniejszym rozwiązaniem – brak kół eliminuje budowę wszelakich pojazdów poruszających się na nich, a motyw pojazdu śnieżnego jest wykorzystany w modelu głównym i alternatywnym.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Z wyglądu najbliżej mu do pojazdów John Deere, gdzie mamy ten charakterystyczny nos wysunięty przed gąsienice oraz duże tylne koło, na które są one założone.
Pomimo deficytu klocków starałem się wykrzesać z nich jak najwięcej. Jak wyszło pozostawiam Waszej ocenie.

Zaglądając od strony technicznej. Traktorek wyposażony jest w specjalny „układ zawieszenia” pozwalający przymocować osprzęt do jego tylnej części.
Cały układ możemy poruszać w górę i w dół oraz na boki. Do ruchu pionowego służy czarny connector umieszczony z boku natomiast położenie poziome (lewo – prawo) regulujemy cięgnem, które przymocowane jest do kabiny.

Obrazek Obrazek

Wiem, że może być to dość dziwne rozwiązanie, lecz jest bardzo wygodne w użyciu. Tym samym możemy również zmieniać wygląd ciągnika, zmieniając kąt nachylenia kabiny.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Traktor potrafi się również poruszać dzięki dwóm gąsienicom. Te obracają się bez najmniejszego oporu, a dodatkowo zastosowałem tutaj zawieszenie – naciskając na tył traktora możemy docisnąć osprzęt do podłoża.

Obrazek Obrazek

Narzędzia jakie wykonałem to pług oraz kosiarka.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Po podczepieniu pługu pod „układ zawieszenia” można regulować oprócz wspomnianych wcześniej parametrów jego kąt nachylenia do podłoża oraz kąt nachylenia lemieszy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dodatkowo później można oczywiście przechylić całą kabinę do tyłu tak, iż faktycznie można coś tutaj zaorać :)

Drugim narzędziem jest kosiarka.

Obrazek Obrazek

Głównym elementem znów są małe panele, które obracamy za pomocą łącznika umieszczonego na górze. Całość jest zabudowana, bo jak wiadomo: Safety First!
Tutaj również tak jak przy pługu można regulować kąt nachylenia ostrzy w stosunku do ziemi.

Obrazek Obrazek Obrazek

Wygląd, że tak powiem wyszedł jaki wyszedł. Ograniczona liczba elementów oraz priorytety techniczne ukształtowały taki a nie inny wygląd.
Nie zapomniałem o detalach takich jak przednie oraz tylne światła (zastąpione dwoma czerwonymi ośkami) czy rura wydechowa.
Mimo, że model nie jest duży, wykorzystałem prawie wszystkie części. Oto co zostało:

Obrazek

Podsumowując, budowa traktora trwała około 6h i powstawał przez 2 dni. Kosiarka powstała tuż przed sesją zdjęciową w kilka minut. No to chyba tyle z mojej strony.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

LINK DO GALERII
Ostatnio zmieniony 2014-02-11, 20:10 przez Waler, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

AWESOME! :)
Naprawdę bardzo udana konstrukcja. Jest taki........"modelarski". Jak na dostępne elementy naprawdę udało Ci się uchwycić zasadnicze podobieństwo do oryginałów.
Dzięki!
No to teraz rywalizacja zapowiada się jeszcze ciekawiej :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

No to mam faworyta w konkursie. Bardzo udany model, spokojnie mógłby być oficjalnym modelem B.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Thietmaier
Posty: 73
Rejestracja: 2014-01-30, 01:34
Lokalizacja: Biala Podlaska
brickshelf: Thiet

 

#4 Post autor: Thietmaier »

Super! Trafiłeś w mój gust ;) Bardzo ładnie oddana klasyczna bryła tego typu maszyn.

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#5 Post autor: bartek_mi »

No proszę jak elegancko. Faktycznie mógłby to być model B.

Bardzo dobre zdjęcia!

Awatar użytkownika
Darek Mróz
VIP
Posty: 213
Rejestracja: 2004-06-02, 14:12
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: sasik

 

#6 Post autor: Darek Mróz »

Bardzo przyciągający.
Podoba mi się wysoki poziom odwzorowania wyglądu i mnogość funkcji realizowanych przez model.
Moim dziewczynom też bardzo się spodobał :).
LEg GOdt Darek Mróz

Dave
Posty: 19
Rejestracja: 2012-04-30, 12:51
Lokalizacja: Śląsk, Mikołów
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Dave »

Natchnieniem był claas challenger?

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: SERVATOR »

Jak napisał sam Waler93 celował w John Deere.
Dla mnie to faktycznie John Deere 9430T :)

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#9 Post autor: Waler »

Fajnie słyszeć, że model się podoba.
Wygląd nie był inspirowany praktycznie niczym, świtało mi w głowie, że są takie traktory a wszystko zaczęło się od gąsienic. Później powstał tył, przedni nos oraz kabina na końcu.
Po tym wszystkim sam tak na niego popatrzyłem i skojarzył mi się John Deere, aczkolwiek faktycznie, model bardziej pasuje do tego Challengera OBRAZEK niż Johnego przede wszystkim ze względu na kolorystykę, która jest taka sama :)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: SERVATOR »

No faktycznie Twój model idealnie odwzorowuje tego Claasa :brawo:

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#11 Post autor: legosamigos »

Ciekawie wygląda traktor na gąsienicach. Podejrzewam, że lepiej sobie radzi taki traktor w warunkach polowych niż zwykły traktor na kołach. Wracając do MOCa, to to faktycznie bardzo przypomina Claasa i nawet podchodzi pod kolor
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ