[MOC] Orange Thunder

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Gwar

[MOC] Orange Thunder

#1 Post autor: Gwar »

Obrazek


Witam!

Pragnę przedstawić mój pierwszy MOC który zdecydowałem się przedstawić na forum. Miał on swego prekursora, jednak silnik i część ramy były żywcem kopią 8051-b, po jego zbudowaniu i po tym jak swoje odstał... stwierdziłem, że jest brzydki.
Obrazek


Zakupiłem opony i zabrałem się do ponownej pracy. Miał być bobber napędzany wałem z silnikiem boxer i w całkiem innym kolorze. Jednak podczas budowy gdzieś o tym zapomniałem i puściłem wodzę fantazji. I przyznam, bawiłem się świetnie budując go, chociaż miałem chwile gdy zawieszałem się na jakimś elemencie i porzucałem budowę na jakiś czas.

ObrazekObrazekObrazek

Link do galerii na Flickr
Link do BS

Oraz film, chociaż zmotoryzowany to on nie jest i zbyt wielu funkcji to on nie ma ;)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AyHHOpAYa7Q[/youtube]

piotrpki
Posty: 54
Rejestracja: 2012-01-11, 20:16
Lokalizacja: warszawa

#2 Post autor: piotrpki »

wzorowałeś się na jakimś "życiowym" modelu, czy wyszło spontanicznie?

Gwar

#3 Post autor: Gwar »

Spontanicznie, jedynie budując silnik starałem się zerkać na zdjęcia.

Awatar użytkownika
kooboo
Posty: 108
Rejestracja: 2013-11-24, 21:03
Lokalizacja: Warszawa/Dęblin
brickshelf: kooboo

 

#4 Post autor: kooboo »

Ooo, motocykl. Lubimy motocykle. Co prawda takie custom choppery a'la Orange County Chopper (chciałem to napisać, ze względu na kolor ;) ) to niezupełnie mój gust, ale jednoślad, to jednoślad.
Pierwotna wersja bardziej mi się podobała, ale to ze względu na osobiste preferencje, bo po prostu wolę takie cruisery.
Wygląda bardzo "zestawowo" i mi się podoba. Choć troszkę ma jakby wręcz za dużo dziurawej przestrzeni jak się patrzy na niego z boku. Co tylko potęguje zestawowy look ;)

Swoją drogą też się zabierałem do budowy motonga, przedwczoraj przyszły do mnie szosowe opony i też miał być pomarańczowy. Ale chyba zmienię motyw ;). Tylko, żebym miał na budowę czas...

ODPOWIEDZ