Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Plac Sator
Autor Wiadomość
zgrredek 
Pan Narrans

Wpisy: 2259
Wysłany: 2014-02-16, 20:16   [MOC] Plac Sator

Za tydzień minie równo cześć lat od kiedy opublikowałem tu swoją dioramę Na Rynku. Był to mój drugi MOC i pomimo wielu mankamentów jakimś cudem udało mi się zdobyć tytuł MOC-a miesiąca. Były to czasy, kiedy miałem tylko klocki odziedziczone po dzieciach i nie wiedziałem jeszcze, ze istnieje BrickLink. Zbudowane MOC-e musiałem rozebrać, żeby móc zbudować coś następnego. Po sześciu latach sytuacja przedstawia się dużo lepiej i pomyślałem jakiś czas temu, że może byłoby fajnie odbudować ten Rynek poprawiając wszystkie niedoróbki.
No ale tak jest od dłuższego już czasu, że czego się nie dotknę to wychodzi mi Świat Dysku.
No i zamiast tamtego Rynku wyszedł mi inny rynek - Plac Sator.
Znawcy Świata Dysku rozpoznają tu kilka postaci. Nieznawcy będą się dziwić wielu rzeczom. A jak się zdziwią to niech pytają - zostaną oświeceni.
Jest tu umieszczonych kilka scenek wziętych z tego starego Rynku, tak z sentymentu, a nie dlatego, że mi zabrakło pomysłów.

Daję deeplinki, bo galeria jeszcze niepubliczna:

I galeria na Flickr: http://www.flickr.com/pho...57641076999114/
Ostatnio zmieniony przez zgrredek 2014-02-16, 20:52, w całości zmieniany 1 raz  

legosamigos 
VIP

Wpisy: 3417
Wysłany: 2014-02-16, 20:22   

Bardzo kolorowa praca i dużo się dzieje. Można by powiedzieć, że ruch jak na targowisku. Jednak praca bardzo mi się podoba

Johan 
VIP
Im So Meta, Even This Acronym

Wpisy: 763
Wysłany: 2014-02-16, 20:31   

Fenomenalna praca! Ankh-Morpork jak żywe. Postaci rzeczywiście rozpoznawalne, choć pewnie wiele przegapiłem w tym tłumie.

Mam nadzieję, że będzie do obejrzenia na którejś wystawie.

Maciej Drwięga 

Wpisy: 1098
Wysłany: 2014-02-16, 20:44   

Widziałem na żywo - zdjęcia nie oddają tego, że to naprawdę sporej wielkości dioramka.
Świat Dysku jest mi kompletnie obcy, nie mniej jednak praca mi się podoba. Fajna fontanna, fajne detale tu i tam - sadzenie roślinek, stragany czy decha uwieszona na szyi minifiga (http://www.brickshelf.com/gallery/zgrredek/2014/Sator/sator_52.jpg).

To, co można by było próbować zmienić, to elewacje budynków - może coś budowanego cegiełkami nowymi albo płytkami 1x2 (nie muszą być czerwone). Ale to tylko takie tam moje marudzenie :)

zgrredek 
Pan Narrans

Wysłany: 2014-02-16, 21:45   

Johan napisał/a:
Postaci rzeczywiście rozpoznawalne, choć pewnie wiele przegapiłem w tym tłumie.
Nie ma ich dużo. Konkretnych postaci jest zaledwie dziewięć.
Johan napisał/a:
Mam nadzieję, że będzie do obejrzenia na którejś wystawie.
Pyrkon, Brwikon, Warszawa... Dalej moje plany nie sięgają.
Maciej Drwięga napisał/a:
To, co można by było próbować zmienić, to elewacje budynków - może coś budowanego cegiełkami nowymi albo płytkami 1x2
Budowałem z tego co miałem w domu i o ile mury Niewidocznego Uniwersytetu były rozmyślnie budowane z klocków, to w kamieniczkach można by było dać więcej płytek. I pewnie dam ich więcej przy budowaniu kolejnych ulic.

PatrykZ 
Adminus Emeritus

Wpisy: 964
Wysłany: 2014-02-16, 21:58   

Ojej... Jutro obejrzę dokładnie i napiszę więcej. Na razie tylko wstępnie: przepiękne!

Szerszen 
VIP
Brick Warrior

Wpisy: 1785
Wysłany: 2014-02-16, 22:24   

Mnie urzekł skrytobójca, ale to po prostu ten typ tak ma. Nie wiem czy ŚMIERĆ nie powinien mieć dłuższego płaszcza.

Ach no i Dibbler sprzedający g... znaczy paszteciki ze swojej tacy.
ale tak czy inaczej praca robi niesamowite wrażenie.

Cevillus 

Wpisy: 553
Wysłany: 2014-02-17, 08:43   

Fajnie że powróciłeś do swego drugiego MOCa. Po zdjęciach widzę że na "rynku" dużo się dzieje. Mam nadzieję że makietę obejrzę dokładnie na którejś z wystaw Pyrkon, Brwikon, Warszawa :)

Dronka 
Lugpolowa pijawka

Wpisy: 85
Wysłany: 2014-02-17, 09:54   

Szerszen napisał/a:
Mnie urzekł skrytobójca, ale to po prostu ten typ tak ma. Nie wiem czy ŚMIERĆ nie powinien mieć dłuższego płaszcza.

Ach no i Dibbler sprzedający g... znaczy paszteciki ze swojej tacy.
ale tak czy inaczej praca robi niesamowite wrażenie.

No do tego jeszcze sierżant Colon i kapral Nobbs. Poznałam jeszcze pannę Weatherwax z Esmeralda (?) i pana Modo, ogrodnika. Więcej niestety nie rozpoznałam.

A co do samej pracy to robi wrażenie i podejrzewam, że na żywo zrobi ona jeszcze większe bo ciężko na zdjęciach wszystko dostrzec.

zgrredek 
Pan Narrans

Wysłany: 2014-02-17, 10:17   

Szerszen napisał/a:
Nie wiem czy ŚMIERĆ nie powinien mieć dłuższego płaszcza.
Na pewno, ale nie miałem więcej płaszczy.
Dronka napisał/a:
No do tego jeszcze sierżant Colon i kapral Nobbs. Poznałam jeszcze pannę Weatherwax z Esmeralda (?) i pana Modo, ogrodnika. Więcej niestety nie rozpoznałam.
No to jeszcze ze cztery postacie zostały Ci do odgadnięcia. Choć niektórzy doszukują się tam postaci przeze mnie niezamierzonych.

Legofan 
VIP
kamieniczki bardzo

Wpisy: 228
Wysłany: 2014-02-18, 15:02   

Wreszcie znalazłem czas by pooglądać to cudo.
Niesamowite to jest. Aż słyszę ten cały gwar, który musi tam panować. Aż trudno trochę całość ogarnąć.
Bardzo ładnie wyglądają te małe kamieniczki. Zdjęcia z nimi w tle są bajeranckie. Ale nie ma chyba zdjęcia ciemnozielonej kamieniczki? Ciemnoszare mury, wieża też bajeczne (dachy rządzą).
Świetny pomysł na czosnek. Jedna z najlepszych wg mnie scenek to ta z tragarzem i damą :).

Marecki 

Wpisy: 11
Wysłany: 2014-02-18, 15:47   

Czy tu jest Marchewa: http://www.brickshelf.com...r/sator_22.jpg?
Świetnie wyszedł Terry Pratchett. :)
Ogólnie w pracy czuć ducha tego miasta. :)

spacelord 

Wpisy: 920
Wysłany: 2014-02-18, 17:28   

Fajna praca. Widać że dużo się dziej - ale konkretne scenki i postacie pewnie najlepiej docenią Ci którzy nie pozapominali książek jeszcze (jak ja)... Te ciemno szare mury trochę ujmują kolorów, ale może mi się tylko zdaje - bo ogólnie mocno kolorowo jest.
Próbowałem sobie poprzypominać trochę postaci bo sporo tego się naczytałem - ale chyba już zbyt dawno - bo mi samemu tylko śmierć przyszła do głowy, ale kojarzę postacie wymienione w komentarzach...

zgrredek 
Pan Narrans

Wysłany: 2014-02-18, 21:48   

Legofan napisał/a:
Aż trudno trochę całość ogarnąć.
Też miałem problem, żeby to ogarnąć. Przy robieniu fotek. I przez to kilku fotek brakuje. Np zielonej kamieniczki. Brakuje też Biblioteki i domku ogrodnika.
Legofan napisał/a:
Bardzo ładnie wyglądają te małe kamieniczki.
Kamieniczki wyszły małe... przez przypadek. Zacząłem budowę od Niewidocznego Uniwersytetu. Jak potem zbudowałem pierwszą kamieniczkę ze standardowymi oknami, to wyszła mi za duża w porównaniu do Uniwersytetu. Dlatego musiałem wymyślić dla nich nową skalę.
Marecki napisał/a:
Czy tu jest Marchewa:
Nie, Marchewa byłby wyższy. To jest sierżant Colon i kapral Nobby Nobbs.
Marecki napisał/a:
Świetnie wyszedł Terry Pratchett. :)
Brawo za spostrzegawczość.

Dziękuję za wszystkie komentarze.

lilath 

Wpisy: 19
Wysłany: 2014-03-21, 14:56   

Mi akurat "Złodziej Czasu" ukradł 2 dni i kiedy zobaczyłam nazwę MOCa to myślałam że już mi na głowę coś od tego Pratchetta padło.. Cieszy oko, nie ma to tamto!!

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu