FAQ - www.bricklink.com

Składnica wiedzy

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#151 Post autor: M_longer »

benny80 pisze:czyli jak mam dodawać kolejne elementy do tegoż zamówienia? W orders placed na tym zamówieniu nie widzę żadnej opcji ku temu?
A to nie będzie tak, że każde dodanie elementów przed wystawieniem invoice będzie dodawane automatycznie do tego zamówienia?

BJ
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#152 Post autor: BJ »

Po prostu dokładasz rzeczy do koszyka, klikasz checkout i orzechodzisz do karty płatności i tam będzie pisać że zamówiene będzie dodane do poprzedniego.


Edytka mówi, że longer był pierwszy i że ma rację. Z tego co pamiętam to nawet po wystawieniu faktury można dodawać elementy do zamówienia.
Ostatnio zmieniony 2014-02-09, 17:22 przez BJ, łącznie zmieniany 1 raz.
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

rafson777
Posty: 58
Rejestracja: 2012-05-07, 09:51
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#153 Post autor: rafson777 »

BJ pisze:Edytka mówi, że longer był pierwszy i że ma rację. Z tego co pamiętam to nawet po wystawieniu faktury można dodawać elementy do zamówienia.
Elementy do jednego zamówienia można dodawać do momentu w którym sprzedający nie zmieni jego statusu na "paid", "packed", "shipped", lub "completed". Można to sprawdzić w zakładce: Oreders>Placed>Patrz w tabeli na opis "status". Ja sam wysyłam INVOICE'A/fakturę po złożeniu zamówienia i zawsze można coś dodać nawet jak kupujący napisze że chce otwarte zamówienie, to i tak wysyłam invoice'a.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#154 Post autor: Waler »

rafson777 pisze:sprzedający nie zmieni jego statusu na "paid", "packed", "shipped", lub "completed"
Może się nie znam, ale status "paid" i "completed" toz tego co wiem wystawia kupujący, odpowiednio po tym jak zapłacił, oraz dostał i sprawdził zamówienie. Po tym jak sprzedawca ustawi zamówienie "shipped" to kupujący ma do wyboru "recived" i "completed"
Ja jak dodawałem niektóre elementy, mimo, że fakturę już otrzymałem to status zamówień z reguły był "pending" (tylko raz ktoś się pospieszył i już było "packed", ale bez problemu dodał nowe elementy).
Potem jak wejdzie się w zakładkę my orders to będą "batch 1, batch 2..." I w każdym takiej partii są wyszczególnione elementy które były zamówione.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#155 Post autor: 3dom »

Waler93 pisze:Może się nie znam, ale status "paid" i "completed" toz tego co wiem wystawia kupujący, odpowiednio po tym jak zapłacił, oraz dostał i sprawdził zamówienie. Po tym jak sprzedawca ustawi zamówienie "shipped" to kupujący ma do wyboru "recived" i "completed"
Kupujacy moze odznaczyc ptaszek w kolumnie "Paid", status "Paid" jest do zaznaczenia po stronie sklepu.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2787
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#156 Post autor: Ciamek »

3dom pisze:Kupujacy moze odznaczyc ptaszek w kolumnie "Paid", status "Paid" jest do zaznaczenia po stronie sklepu.
Hmm, ja (kupujący) mogę robić z ptaszkiem co mi się podoba.
Zdrufko, Ciamek

Add1sko
Posty: 61
Rejestracja: 2011-10-04, 15:46
Lokalizacja: UK, Loughborough

Nie chcąc tworzyć nowego wątku:

#157 Post autor: Add1sko »

Taki mały problemik:
Zapewne każdy, kto korzystał z BL miał taki problem - szukał kilku elementów i chętnie kupiłby je u jednego sprzedającego. Niestety każdy z elementów trzeba wyszukiwać osobno.

Czy istnieje taka możliwość (filtr) na BL aby stworzyć listę potrzebnych elementów i opcją znaleźć takiego sprzedawcę, który posiada je wszystkie? (a przynajmniej większość?)

Awatar użytkownika
rrosiak
Posty: 64
Rejestracja: 2012-01-07, 15:34
Lokalizacja: Warszawa, Kutno

#158 Post autor: rrosiak »

Add1sko pisze:Czy istnieje taka możliwość (filtr) na BL aby stworzyć listę potrzebnych elementów i opcją znaleźć takiego sprzedawcę, który posiada je wszystkie? (a przynajmniej większość?)
"Wanted -> By Shop" sortuje sprzedawców wg największej liczby dostępnych elementów z Twojej listy.
"Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy."

BJ
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#159 Post autor: BJ »

Przeglądam sobie sklep i po najechaniu na obrazek pojawia się coś takiego.

Zaciekawiło mnie, więc najechałem na "more" i wtedy pokazało mi się to.

Nie dotyczy to każdego obrazka, ale mocno mnie zdziwiło.
Też macie takie reklamy?
Ostatnio zmieniony 2014-03-07, 20:59 przez BJ, łącznie zmieniany 1 raz.
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#160 Post autor: Bricksley »

BJ pisze:Nie dotyczy to każdego obrazka, ale mocno mnie zdziwiło.
Też macie takie reklamy?
Po dodaniu AdBlocka reklamy mi zniknęły, ale wygląda to na efekt działania jakiegoś dodatku, który mógł Ci się z czymś, nawet nieświadomie zainstalować.
Ostatnio zmieniony 2014-03-07, 21:28 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

BJ
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#161 Post autor: BJ »

Mam AdBlocka, ale na ten syf nie działa.
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#162 Post autor: 3dom »

Combofix powinien pomoc. Ciekawe strony musisz przegladac skoro sugeruja Ci skorzane gacie...:P
Ostatnio zmieniony 2014-03-07, 21:40 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
LeGol....ski
Posty: 33
Rejestracja: 2014-02-11, 06:22
Lokalizacja: Gniezno
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#163 Post autor: LeGol....ski »

Pewnie już to pytanie było, ale zaryzykuje i je zadam.
Szukam opcji katalogowania swoich zestawów. Szukałem i nie widzę, pytam bo szukam dalej i chyba tracę tylko czas.
Na Brickset oczywiście jest, tam wszystko wygląda ładniej, ale znowu nie ma opcji kupowania.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#164 Post autor: 3dom »

BL nie ma takiej opcji. Mozna za to zrobic Wanted List.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
LeGol....ski
Posty: 33
Rejestracja: 2014-02-11, 06:22
Lokalizacja: Gniezno
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#165 Post autor: LeGol....ski »

Tworzę właśnie Wanted List ale coś mi nie gra.
1 nie znajduje wszystkich sklepów z polski w których ta część jest.
2 przy każdym klocku pokazuje mi tylko 20 sklepów.
Tu
3 czy można ustawić na stałe wyszukiwanie tylko w jednym kraju? Zarówno w Wanted jak i w całym serwisie.

W tej chwili mam zamiar kupić kilka partii, powiedzmy cztery u różnych sprzedających.
Zrobiłem arkusz kalkulacyjny i wychodzi mi na to że mogę rozłożyć zakup dużej partii na części i koszt kilku przesyłek zostanie zrównoważony przez tańsze części u każdego z nich.

ODPOWIEDZ