[MOC] Sea Towers

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

[MOC] Sea Towers

#1 Post autor: Żbik »

Od dłuższego czasu zbieram się żeby napisać coś o moim ostatnim zbudowanym modelu. Budynek powstał dla [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=19053]Obserwatorium zmian - InfoBox[/URL], na prośbę urzędu miasta Gdyni. Myślę, że Sae Towers jest dość rozpoznawalny i jeśli ktoś był z Gdyni, to na pewno zna ten widok:

Obrazek

Było z nim sporo zabawy, głównie dlatego, że oryginał to bardzo dziwaczna konstrukcja - nie ma w nim bowiem kątów prostych (poza pionem :). Wszędzie mamy skosy i łuki, co - jak wiadomo - ciężko oddać w Lego.

Obrazek

Nie miałem dostępu do planów architektonicznych (później urzędnicy mówili mi, że i tak byłoby bardzo trudno o to), wszystko powstało więc w oparciu o zdjęcia dostępne w sieci metodą "na oko" :) Był to pierwszy mój model zbudowany całkowicie wirtualnie - w programie ML-CAD. Było to spore wyzwanie zważywszy na finalną postać projektu. Z początkowych bowiem założeń modeliku dla dzieci zostało niewiele, gdyż w trakcie budowy wyobraźnie podsuwała mi kolejne udziwnienia/odwzorowania realnego obiektu i tym sposobem powstał kloc o masie 3 kg i liczbie elementów oscylującej wokół 2000.

Ponoć jedno zdjęcie za tysiąc słów, więc mamy poniżej trzy tysiące słów (zdjęcia słabe ale lepszych nie mam):

1, 2 i 3.

Model nie jest idealny (wieża wyższa powinna być jeszcze wyższa - ze 2-3 bricki) ale czas mnie na tyle gonił, że nie dałem rady już tego poprawić (zauważyłem to podczas budowy realnego modelu w noc przed jego oficjalną prezentacją :) W linkowanym na początku tego wpisu temacie jest instrukcja budowy ST, więc jeśli ktoś chce, to proszę spróbować! Dodam jeszcze, że istnieje całkiem duża szansa na to, że budynek pojawi się na wystawie warszawskiej, więc będzie go można zobaczyć w realu :)
Ostatnio zmieniony 2014-02-22, 14:04 przez Żbik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Forsil
Posty: 96
Rejestracja: 2013-01-16, 11:43
Lokalizacja: Turek
brickshelf: matipro123
Kontakt:

 

#2 Post autor: Forsil »

Wszystko fajnie a zdjęcia gdzie mogę znaleźć?

Awatar użytkownika
Jarząb
Posty: 132
Rejestracja: 2012-05-07, 09:22
Lokalizacja: Ostróda
brickshelf: jarzab

 

#3 Post autor: Jarząb »

Brickshelf padł.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#4 Post autor: Żbik »

Jarząb pisze:Brickshelf padł.
Tymczasowo wstawiłem na nasz serwer - można oglądać :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#5 Post autor: legosamigos »

Fajna makieta Ci wyszła. Może trafi na rynek jako Lego Architecture ;) Możesz podać mniej więcej wymiary klockowej ST, najlepiej w cm, bo lepiej mi sobie wyobrazić w cm niż w studach :) Jedna rzecz mi nie pasuje, to ta pomarańczowa antena. A tak przy okazji odnośnie Sea Tower, nie wiesz Żbiku czy osoby prywatne mogą wjechać na sama górę i porobić zdjęcia? Chętnie uwieczniłbym na zdjęciach panoramę Gdyni właśnie z ST
Ostatnio zmieniony 2014-02-22, 19:26 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#6 Post autor: Żbik »

legosamigos pisze:Jedna rzecz mi nie pasuje, to ta pomarańczowa antena.
Antena jest koloru czerwonego :)
legosamigos pisze:A tak przy okazji odnośnie Sea Tower, nie wiesz Żbiku czy osoby prywatne mogą wjechać na sama górę i porobić zdjęcia?
Nie mogą.

gamer
Posty: 36
Rejestracja: 2014-02-23, 12:38
Lokalizacja: Kraków

#7 Post autor: gamer »

Lepsze niż wszystko co widziałem ze sprzedawanych Lego z serii Architecture. :) Koniecznie zrób kilka lepszych zdjęć.

Antena faktycznie dość jaskrawa, ale mi się aż tak nie gryzie. Szkoda, że nie ma okien od frontu, no i faktycznie lewa wieża mogłaby być trochę wyższa, ale model i tak imponuje, bo budynek jest mocno nietypowy. Ładnie oddałeś jego rysy oraz ogólnie charakter i o to chodzi. :)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#8 Post autor: Żbik »

gamer pisze:Lepsze niż wszystko co widziałem ze sprzedawanych Lego z serii Architecture. :)
A dziękuję :)
gamer pisze:Koniecznie zrób kilka lepszych zdjęć.
No z tym pewnie trzeba będzie poczekać do wystawy w Warszawie.
gamer pisze:Antena faktycznie dość jaskrawa
To wina oświetlenia w pomieszczeniu gdzie zdjęcia były robione.

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#9 Post autor: nisiia »

Pierwszy przymiotnik jaki nasuwa mi się na myśl to sterylne ;) A tak na poważnie to naprawdę udane dzieło, od razu wiadomo "gdzie jest przód, gdzie tył".
Żbik pisze:Dodam jeszcze, że istnieje całkiem duża szansa na to, że budynek pojawi się na wystawie warszawskiej, więc będzie go można zobaczyć w realu :)
No to trzymam kciuki i czekam z niecierpliwością :)
Żbik pisze:Antena jest koloru czerwonego :)
Skojarzyło mi się z moim pierwszym telefonem komórkowym, był podobnej wielkości i antena była równie ... majestatyczna ;)


Miałam Sea Towers w pamiątkowej kuli śnieżnej z Gdyni, ale się stłukło :(
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

ODPOWIEDZ