[MOC] Cyrulik Zyberyjski

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

[MOC] Cyrulik Zyberyjski

#1 Post autor: Ciamek »

Cyrulik Zyberyjski

Obrazek

Zyberiańska Republika Ludowa (ZRL) - państwo, w którym praktycznie wszędzie i przez cały rok panuje większa lub mniejsza zima - posiada ogromne połacie lasów. Trzeba więc coś z nimi robić, np. wycinać je. Do tego celu powstał Robot Drwalski LR-2 'Cyrulik Zyberyjski'.
Robot posiada napęd kroczący, dwa wysięgniki - jeden z chwytakiem, drugi z piłą oraz kabinę operatora.
Opróćz niego na zdjęciach możemy zobaczyć także Ciągnik Inżynieryjny T-3 Komsomalczik.


Zdjęcia:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Poprzedni MOC ze świata Zyberii można zobaczyć tutaj:
http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=22048
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#2 Post autor: nisiia »

Kojarzy mi się z takim robotem/cyborgiem z jakiejś anime/mangi, nie powiem dokładnie, chłopczyk chyba się z takim tworem przyjaźnił, czy coś :)

Wygląda jakby mógł te drzewo z korzeniami, jak marchewkę z pola, wyrwać :) Robi wrażenie :)
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#3 Post autor: spacelord »

Jeśli to też w miarę szybki relaksacyjny MOC jak samolot to bardzo udane wyszło. Swój klimat ma, choć poprzednia konstrukcja z tego świata - samolot, przynajmniej mi, jakoś bardziej się podoba... i ładne to drzewo duże pokryte śniegiem...
Robot i pojazd bardzo dobrze pasują do siebie (i pojazd ładnie uwypukla wielkość robota). Czy ten świat to taki trochę steam-punkowy jest? - bo robot ma sterowanie dźwigniami, i jakieś korbki na zewnątrz też wystają...

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#4 Post autor: Szerszen »

A mi przypomina drwala z krainy OZ, tylko w takiej bardziej unowocześnionej wersji.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: Mestari »

Bardzo podoba mi się drzewo. Widzę, że zrobione podobnie jak w tym poprzednim MOCu, ale wtedy mi to umknęło...

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ciamek »

Nisiia pisze:Kojarzy mi się z takim robotem/cyborgiem z jakiejś anime/mangi, nie powiem dokładnie
Nie znam się na Mangach, ale nie wykluczam podobieństwa.
spacelord pisze:Jeśli to też w miarę szybki relaksacyjny MOC jak samolot
Tak jest!
spacelord pisze:Czy ten świat to taki trochę steam-punkowy jest? - bo robot ma sterowanie dźwigniami, i jakieś korbki na zewnątrz też wystają...
Może nie do końca, ale po części może być steampunkowy. Powinien przypominać przedwojenne ZSRR.
A mi przypomina drwala z krainy OZ
Też możliwe.

Dziękuję za komentarze : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#7 Post autor: CamelXP »

Ciamek pisze:Może nie do końca, ale po części może być steampunkowy. Powinien przypominać przedwojenne ZSRR.
Scenka ma wyraźny klimat syberyjski / kołchoźniczy, ale robot jest hmmmm.. mało radziecki. Wydaje mi się, że powinien bardziej przypominać nieślubne dziecko czołgu i lokomotywy parowej :)

Osobiście bardzo lubię takie alternatywne wersje historii, więc mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec serii.
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

gamer
Posty: 36
Rejestracja: 2014-02-23, 12:38
Lokalizacja: Kraków

#8 Post autor: gamer »

Dla mnie rewelacyjny klimat/stylistyka zawarta w przecież niewielkim modelu. Chciałbym zobaczyć kiedyś makietę w tym motywie. Zdecydowanie za mało jest takich oryginalnych koncepcji w dużej skali.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#9 Post autor: Toltomeja »

Bardzo ciekawe, klimatyczne. Niby robot, niby wycinka drzew, a jest jakoś spokojnie i świątecznie? Podoba mi się.

Ładna czapeczka i gąsienice. Faktycznie mógłbyś połączyć oba te projekty w jeden i może rozszerzyć serię o coś jeszcze.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#10 Post autor: Ciamek »

CamelXP pisze:robot jest hmmmm.. mało radziecki.
Ale to ogólnie cały świat Zyberii ma być z grubsza tak stylizowany, niekoniecznie dokładnie każdy jego element.
gamer pisze:Chciałbym zobaczyć kiedyś makietę w tym motywie. Zdecydowanie za mało jest takich oryginalnych koncepcji w dużej skali.
Makietę to może nie...
Toltomeja pisze:Faktycznie mógłbyś połączyć oba te projekty w jeden i może rozszerzyć serię o coś jeszcze.
... ale kilka MOCy na raz to może tak : o)
Zdrufko, Ciamek

Yeti
Posty: 95
Rejestracja: 2011-07-05, 23:21
Lokalizacja: Malbork, Mikoszewo

#11 Post autor: Yeti »

Nisiia, masz na myśłi Full Metal Alchemist.
Mi to przypomina Shreder'a z W3:
http://classic.battle.net/war3/images/n ... redder.gif

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#12 Post autor: Ciamek »

Yeti pisze:Mi to przypomina Shreder'a z W3:
Faktycznie - ma nawet komin z tyłu.
Zdrufko, Ciamek

ODPOWIEDZ