71004 The LEGO Movie Series

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#16 Post autor: nori »

12 Taco Tuesday Man

Obrazek

Numer 12 obecnej serii minifigurek to nieco odgrzewany kotlet, gdyż Mariachi zawitał do tego świata już przy okazji serii 2. Ale absolutnie nie ma na co psioczyć, gdyż pojawienie się NOWEJ wersji może dać DUŻO DOBREGO, prawda?

Tym bardziej, gdy ma co do zaoferowania, a uwierzcie mi, ma wiele!

Obrazek

Dwuczęściowe ponczo z bardzo ładnym nadrukiem, przepiękne zdobione czerwone sombrero, spodnie z prostym ale klimatycznym nadrukiem, do tego dwa taco i miska także przepięknie ozdobiona.

Obrazek

Wśród całego tego kunsztu szkoda tylko, że tors pozostał bez jakiegokolwiek nadruku, ale gdy figurka jest złożona, zupełnie to nie przeszkadza, gdyż tors dokładnie zasłania ponczo.

Obrazek

Obrazek

Porównanie dwóch braci: sumiaste wąsy, szczere uśmiechy, białe zęby. Nowy dodatkowo mruga okiem, tak jakby chciał powiedzieć: "nie przejmuj się stary, nie odchodzisz w zapomnienie, po prostu jest nas teraz dwóch"!

Obrazek

Polecam!
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#17 Post autor: nisiia »

Trochę wygląda jak Kubrick w sylwestra, pewnie przez tego wąsa :)
Tak jak pisałam na blogu, taco przypomina bardziej ser w kostkach, niż muszelki, ale trudno już ;) jest piękny, wesoły i kolorowy i jak na niego patrze to słyszę w głowie "cancion del mariachi" ;)
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#18 Post autor: SERVATOR »

nori pisze:....nadruki jakościowo są niezłe, ba! wręcz bardzo dobre...
Dziś dzieciak z woreczka wyjął pandę. Przykuwa uwagę łata na brzuchu. Nadruk na torsie jest ładny - biały. Nadruk na dolnej części jest szarawy. Razem nie tworzy to ładnej całości.
Ale poza tym jest ok. Luzów/oporów w rękach nie ma, specjalnych śladów po formie też nie. Bardzo ładnie wychodzą oczy. No i ta mikro-panda :) Idealna "przytulanka" do serii Friends ;)

Awatar użytkownika
Qlczas
Posty: 129
Rejestracja: 2012-05-10, 13:17
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Qlczas
Kontakt:

 

#19 Post autor: Qlczas »

SERVATOR pisze:Razem nie tworzy to ładnej całości.
Niestety, to jest właśnie minus "chinskiej" produkcji Lego. Czerwoną Czirliderkę z serii 8 też posiadam z tym "defektem". Gdzie nogi i tłuw mają wyraźnie różne odcienie czerwieni :/

Co do Taco Guy'a... Mnie trochę martwi, że lego idzie na łatwiznę i wydaje minifiga który różni się tylko DETALAMI od tego z poprzedniej serii.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#20 Post autor: szww »

Qlczas pisze:Co do Taco Guy'a... Mnie trochę martwi, że lego idzie na łatwiznę i wydaje minifiga który różni się tylko DETALAMI od tego z poprzedniej serii.
Tutaj LEGO nie miało zbytniego wyboru, bo to postać z filmu, a pozatem akurat w przypadku Meksykańca, to ja się bardzo cieszę, że będzie drugi pasujący do pierwszego, ale w innej kolorystyce, inaczej meksykanie byliby jak klony, a tak jest już fajne zróżnicowanie :)

Awatar użytkownika
Qlczas
Posty: 129
Rejestracja: 2012-05-10, 13:17
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Qlczas
Kontakt:

 

#21 Post autor: Qlczas »

szww pisze: Tutaj LEGO nie miało zbytniego wyboru, bo to postać z filmu,
Lecz czy nie LEGO było też odpowiedzialne za sam film w jakimś stopniu? Czyli również i dobór postaci do niego? :)

Rozumiem jednak Twój argument, że jest zróżnicowanie. W pobocznej serii to jeszcze mogę na to przymknąć oko, jakby takie powtórzenie pojawiło się w regularnych seriach minifigów to by mi się to mniej podobało ;)
Co innego gdy robią "pary" figurek, gdzie mamy Damsko-Męskie odpowiedniki, tam jest sporo więcej różnych i unikalnych części. Tutaj najmniejsza linia oporu - tylko rekwizyt się różni, reszta to zmiany w nadrukach.

Awatar użytkownika
Absolem
Posty: 71
Rejestracja: 2012-05-18, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#22 Post autor: Absolem »

A mi nie przeszkadza to, że jest podobny do poprzednika. Dostajemy kolejnego "amigo" w ładnych kolorach i wzorach i już nie trzeba używać tylko zielonego kapelutka :) To tak jakby powiedzieć, że niepotrzebni są rycerze w czarnych czy jasnoszarych zbrojach, bo są przecież ciemnoszare! ;p

Awatar użytkownika
Qlczas
Posty: 129
Rejestracja: 2012-05-10, 13:17
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Qlczas
Kontakt:

 

#23 Post autor: Qlczas »

Absolem pisze:A mi nie przeszkadza to, że jest podobny do poprzednika. Dostajemy kolejnego "amigo" w ładnych kolorach i wzorach i już nie trzeba używać tylko zielonego kapelutka :) To tak jakby powiedzieć, że niepotrzebni są rycerze w czarnych czy jasnoszarych zbrojach, bo są przecież ciemnoszare! ;p
Ale zapominacie tu Panowie o podstawowej kwestii, o którą mi chodzi.

Bo zamiast tego, że dostaliśmy "podobnego" Amigo to mogliśmy dostać całkiem innego, nowego, unikatowego minifiga :) Oczywiście nie wiadomo, czy byłby on fajny i na tyle ciekawy co pozostałe - ale zawsze nowy i unikatowy - jak to ma miejsce z pozostałymi figami z tych serii.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#24 Post autor: bacon »

W LEGO Club Magazyn ta figurka nazywa się Fastfoodowiec :)

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#25 Post autor: Bartex0805 »

To Ja zapraszam na recenzje jednego figa z tej serii.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dgoGlvX5 ... c1j1CF8VlQ[/youtube]

ODPOWIEDZ