8421 Mobile Crane / Crane Truck

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Cień

#31 Post autor: Cień »

Na allegro wyprzedają nowe po 380. Niby 30 zł to sporo, ale masz też pewność, że wszystko jest - łącznie z pięknym kartonem ;)

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#32 Post autor: Robson »

Wy tu o kartonie mówcie. Ja to nawet oryginalne woreczki trzymam i części dodatkowe wsio.
Pudła trzymam w komórce - w domu brak miejsca.Pozdrawiam
Cb1100RR

sives1
Posty: 153
Rejestracja: 2005-10-16, 19:12
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: sives1
Kontakt:

 

#33 Post autor: sives1 »

Robson1903 pisze:Wy tu o kartonie mówcie. Ja to nawet oryginalne woreczki trzymam i części dodatkowe wsio.
Dokładnie też wszystko zostawiam!

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#34 Post autor: liwnik »

Ja też wszystko trzymam, ale zaczyna mi już brakować miejsca na pudełka, a woreczki wypełniają pół pudła od 8455.
Wydaje mi się jednak, że nie warto płacić więcej, aby mieć pudełko(chyba, że przy zakupie jakiegoś rzadkiego zestawu).
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#35 Post autor: Robson »

Wydaje mi się jednak, że nie warto płacić więcej, aby mieć pudełko(chyba, że przy zakupie jakiegoś rzadkiego zestawu).
Ja osobiście wole mniej dać. Ważne są klocki a nie pudełko:D
Cb1100RR

axell66

#36 Post autor: axell66 »

Chciałbym jeszcze przypomnieć że brak też instrukcji .Bo gdy by był tylko brak pudełka to bym od razu brał .I dziś byłem u kumpla co to sprzedaje i mi mówi że sprzeda za 370 zł bo musi mu starczyć na nową komórke

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#37 Post autor: Bricksley »

axell66 pisze:Chciałbym jeszcze przypomnieć że brak też instrukcji .
Na http://www.hobby.nl/~afd-amsterdam/bric ... /index.htm instrukcja jest, ale jakość według mnie nienajlepsza (jak wiele instrukcji nowych zestawów, czyżby jakis dziwny papier?), a i składanie przed monitorem nie należy do przyjemnych. Ja wolałbym juz dać trochę więcej (ostatnio widziałem za 390zł) i mieć wszystko.
Pozdrawiam :)

rekrutacja

#38 Post autor: rekrutacja »

axell66, w takiej sytuacji daj sobie z nim spokoj i kupuj nowy na allegro za 380PLN. instrukcja z pewnoscia jest warta dyche.

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 64
Rejestracja: 2005-10-16, 17:19
Lokalizacja: Opole
brickshelf: tomke92

 

#39 Post autor: Tomek »

No, no, już mogę się pochwalić 'posiadactwem' tego modelu ;).

Starania, aby zebrać na niego kasę i jej od razu nie roztwonić dobiegły końca. Zaczynając pisanie moich wrażeń na jego temat to zacznę od tego, że długość budowy w moim przypadku wynosiła jakieś 7 godzin, ale nie obyło się bez zwątpienia podczas składania skrzyni biegów w wieżyczce - zapewne przez zmęczenie. Zaskoczyło mnie to, że klocki strasznie mocno w siebie wchodzą i tak łatwo nie wychodzą... Może i dobrze, ale po budowie opuszki palców dawały o sobie znać ;). Przyczepię się tego, że miejsca na linę, w wyciągarce jest dość mało, no ale mała modernizacja w moim przypadku poskutkowała. Także tak jak koledzy Wspomnieli, lina ma tendencje do skręcania się/nie opuszczania bez obciążenia. Co do wysięgu ramienia - usunąłem w drugiej sekcji wysięgnika dwa elementy typu "Technic Pin 1/2" co pozwoliło mi dodatkowo zyskać jakieś 3 study wysięgu :). Co jeszcze... także wspominane opuszczanie wysięgnika - da się przyzwyczaić. Czasami irytuje mnie to, że te białe, sprzęgłowe zębatki przeskakują, chociaż mogłyby jeszcze trochę potrzymać obciążenie, a nie zaraz się poddawać i dlatego planuję, żeby zamienić je, testowo jak na razie na zwykłe.

Jak dla mnie model bomba, bo od dłuuugiego czasu nie miałem takiego zastrzyku elementów Lego ;-). Chciałem wyrazić swoją opinię na temat 8421, bo jest wart wspomnienia w życiorysie. Myślę, że długo u mnie nie postoi niestety, bo nie tylko mnie zachwyca, no ale czas się wykazać w innych zastosowaniach, innych wcieleniach jako dźwig... :)
Ostatnio zmieniony 2007-04-21, 18:22 przez Tomek, łącznie zmieniany 3 razy.

axell66

#40 Post autor: axell66 »

Mam pytanie zbieram na ten zestaw juz dwa miesiące i chciałbym wiedzieć kilka rzeczy onim co nie napisano w recenzji :

1.Czy dźwig posiada zawieszenie ??
2.Czy posiada skrzynie biegów ??
3.Ile centymetrów wężyka pneumatyki jest ??
4.Gdzie najlepiej i najtaniej kupić ten zestaw ??
5.Jakie są jego wymiary samego pojazdu z złożonym wysięgnikiem ??

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#41 Post autor: Sariel »

Zestawu nie mam ale wystarczy spojrzeć do instrukcji i Peerona żeby wiedzieć że:

1. Nie
2. Tak, w wieży
3. 2 odcinki po 19 cm

axell66

#42 Post autor: axell66 »

Chciałbym jeszcze prosic by wlasciciele takiego o modelu odpowiedzieli na pytanie 4,5

rekrutacja

#43 Post autor: rekrutacja »

4. ja kupilem od forumowicza, szukaj tez na allegro lub ebay-u (nawet placac za przesylke moze byc taniej niz w Polsce, gdzie uzywany zestaw ponizej 350PLN jest megaokazja)
5. jakies 50 cm tak na oko

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 64
Rejestracja: 2005-10-16, 17:19
Lokalizacja: Opole
brickshelf: tomke92

 

#44 Post autor: Tomek »

4. No myślę, że na allegro, te niecałe '' cztery stówki'' to w końcu nie tak dużo jak na taki model...

5. Jakieś 47 cm.

axell66

#45 Post autor: axell66 »

Chodzi o wymiary szer. x wyso. x dłu.

PS. Jaka jest dlugosc kabelka elektrycznego ??
Ostatnio zmieniony 2007-04-22, 17:29 przez axell66, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ