Zdalne sterowanie kostką poprzez pad bluetooth

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

Zdalne sterowanie kostką poprzez pad bluetooth

#1 Post autor: Waler »

Jako że jestem laikiem w temacie zaawansowanego programowania kostki mam pytanie do osób obeznanych z tematem.
Czy można gdzies znaleźć kod programu albo choć jakiś nakreślony wzór jak miałoby wyglądać sterowanie silnikami kostki (EV3) poprzez pad (np. od PS3 albo X360) za pomocą bluetooth bez udziału komputera?
Skoro można pobrać aplikację Commander na telefon i sterować pojazd poprzez nawet pochylanie telefonu to może sterowanie przez pad ktoś już rozgryzł?
Potrzebowałbym jakiegoś gotowego wzoru lub jakiejś pomocy jak zrobić taki program by móc płynnie sterować tymi silnikami (jazda przód-tył) oraz skręt lewo prawo z autocentrowaniem.
Ostatnio zmieniony 2015-01-07, 12:34 przez Waler, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Nie wiem jak EV3 ale NXT zdecydowanie nie byla pad-friendly. Tam mozna było pada od PS2 podlaczyc za pomoca czujnika od HiTechnic/Mindsensors. Alternatywnie za posrednictwem lapka ale to slabe rozwiazanie.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Jetboy

Re: Zdalne sterowanie kostka poprzed pad bluetooth

#3 Post autor: Jetboy »

Waler93 pisze:Skoro można pobrać aplikację Commander na telefon i sterować pojazd poprzez nawet pochylanie telefonu to może sterowanie przez pad ktoś już rozgryzł?
Róznica jest taka że telefon można programować i dostosować go do komunikacji z kostką, a pada nie i to kostka musiała by się dostosować do pada. Teoretycznie możliwe, ale jeszcze nie widziałem żeby ktoś miał gotowe rozwiązane.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#4 Post autor: Waler »

Jetboy pisze:Róznica jest taka że telefon można programować i dostosować go do komunikacji z kostką, a pada nie i to kostka musiała by się dostosować do pada.
Skoro mogę bez problemu podłączyć pada z PS3 go mojego SIII i działają wszystkie funkcje, to może teraz telefon do kostki i coś z tego wyjdzie :D?

Jetboy

#5 Post autor: Jetboy »

Waler93 pisze:
Jetboy pisze:Róznica jest taka że telefon można programować i dostosować go do komunikacji z kostką, a pada nie i to kostka musiała by się dostosować do pada.
Skoro mogę bez problemu podłączyć pada z PS3 go mojego SIII i działają wszystkie funkcje, to może teraz telefon do kostki i coś z tego wyjdzie :D?
W ten sposób nie powinno być problemu.

Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

#6 Post autor: Neo »

3dom pisze:Nie wiem jak EV3 ale NXT zdecydowanie nie byla pad-friendly. Tam mozna było pada od PS2 podlaczyc za pomoca czujnika od HiTechnic/Mindsensors. Alternatywnie za posrednictwem lapka ale to slabe rozwiazanie.
NXT sterowane przez panel PS2 w RobotC jest zdecydowanie pad-friendly :) Można dowolnie zaprogramować sobie sterowanie.
Ten [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=21112]Mars Rover[/URL] jest sterowany padem właśnie

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#7 Post autor: 3dom »

Z "niefriendliwością" miałem na myśli konieczność zakupienia dodatkowego elementu za kilkadziesiąt dolców ;)
Ostatnio zmieniony 2014-04-17, 15:37 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#8 Post autor: OmenGda »

A są jakieś gotowce na telefon do sterowania silnikami NXT przez BT ? Czy trzeba się javki nauczyć i samemu wyklepać?
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

#9 Post autor: Neo »

A masz na myśli telefony z javą (gotowce są tylko na niektóre modele telefonów ), czy smartfony z Androidem (jest bardzo wiele przeróżnych appek), symbianem (też ponoć są), Mobile Windowsem (jak najbardziej są), czy może Iphonów z OSem (są też) ?

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#10 Post autor: OmenGda »

Zdecydowanie miałem na myśli androida...
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#11 Post autor: Szerszen »

To wejdź do sklepu play - przynajmniej 5 różnych apek widziałem.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#12 Post autor: 3dom »

Appki sa na kazdy system, przy czym znalezc dobra jest dosc trudno. Wiekszosc nadaje się jedynie do sterowania czolgowego.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#13 Post autor: OmenGda »

No właśnie dlatego zadałem to pytanie - bo w sklepie play to jest sporo syfu niestety :-(
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

#14 Post autor: Neo »

Ja najczęściej używam tej https://play.google.com/store/apps/deta ... .PadRemote. Można dosyć łatwo sterować ruchem i dodatkowo mechanizmem roboczym.

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#15 Post autor: jerryp »

Nie można podłączyć pada bezpośrednio do NXT za pomocą bluetooth ponieważ BT w NXT nie obsługuje profilu HID a tylko i wyłącznie Serial Port. Nie pomoże tutaj żaden alternatywny firmware (ani RobotC, ani lejos a tym bardziej stockowy). Jedyna szansa to wymiana stosu BT w układzie go obsługującym ale to się nikomu nie udało a przynajmniej się tym otwarcie nie podzielił z resztą.
Ostatnio zmieniony 2014-04-22, 19:38 przez jerryp, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ