[MOC] Lekki samochód sportowy

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Miodzio438
Posty: 35
Rejestracja: 2013-10-24, 09:27
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Miodzio438

 

[MOC] Lekki samochód sportowy

#1 Post autor: Miodzio438 »

Nieśmiale i nie bez strachu przedstawiam Wam swój pierwszy, skromny moc.

ObrazekObrazekObrazek

Autko jest luźno inspirowane autami takimi jak Audi TT Ascari i Saab 94 Sonett, jest więc niskie, dwuosobowe i w żaden sposób nie chroni przed kaprysami pogody ;)
Od wspomnianych wyżej Saaba i Audi różni się tym, iż posiada układ czterech kół skrętnych, obsługiwany okrągłym klockiem 2x2.

ObrazekObrazek

Galeria:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=539499
Ostatnio zmieniony 2014-02-10, 00:56 przez Miodzio438, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Firan
Posty: 83
Rejestracja: 2013-12-01, 13:42
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Firan

 

#2 Post autor: Firan »

Przedni grill nawet Beemkę przypomina :) Mogłeś jeszcze trochę go obudować np. dodać przednią maskę i tylną klapę.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#3 Post autor: spacelord »

Miodzio438 pisze:Nieśmiale i nie bez strachu
nie ma się co bać - MOC jest, skromny bo skromny, ale ważne żeby następne były lepsze :)

trochę sprawia wrażenie niedokończonego - może dałoby się go lekko "zabudować"? co innego jak masa kółek zębatych w środku jest - to nawet fajnie wygląda jak to wszystko widać i nie zabudowane, ale tu tylko dwa są ;P
i nie jest czasem mało wygodne skręcać kołami tym czerwonym pokrętłem?

/edit: ps zdjęcia w galerii są zdecydowanie większe niż potrzeba...
Ostatnio zmieniony 2014-02-10, 08:17 przez spacelord, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Miodzio438
Posty: 35
Rejestracja: 2013-10-24, 09:27
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Miodzio438

 

#4 Post autor: Miodzio438 »

Firan pisze:Przedni grill nawet Beemkę przypomina :)
Przód jest "odratowany" z nieudanego driftowozu, który miał delikatnie przypominać BMW E34 :) Trzyma się on autka na dwóch studach i łatwo go zdemontować, stąd pomysł na dorobienie w przyszłości wymiennych przodów.
spacelord pisze:i nie jest czasem mało wygodne skręcać kołami tym czerwonym pokrętłem?
Jak dla mnie jest wygodnie, jeśli trzyma się je kciukiem i palcem wskazującym. Pierwotnie było tragicznie ale sprawę poprawiło zastąpienie gładkiego klocka jego karbowaną wersją.
Firan pisze:Mogłeś jeszcze trochę go obudować np. dodać przednią maskę i tylną klapę.
spacelord pisze:może dałoby się go lekko "zabudować"?
Poprawię to i pochwalę się wynikami :)

Awatar użytkownika
Miodzio438
Posty: 35
Rejestracja: 2013-10-24, 09:27
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Miodzio438

 

#5 Post autor: Miodzio438 »

Wreszcie znalazłem wolną chwilę i autko dostało maskę.
ObrazekObrazekObrazek

Tył jest tylko częściowo zabudowany, by nie utrudniać sterowania pojazdem. Pojawił się też pałąk przeciwkapotażowy z lampą ostrzegawczą.
(ten pomysł zrodził się dość spontaniczne, ale samochód o wiele bardziej podoba mi się w roli małego safety car'a)
ObrazekObrazek

W przyszłości (czyli gdy będę miał więcej czasu wolnego i znacznie więcej klocków) zamierzam stworzyć zestaw wymiennych przodów.

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: zen535i »

super :) :) ja już od 8 miesięcy próbuje się przełamać i nic :) :D:D:D w święta było trochę czasu a ja nic nie budowałem ...
Piwo moje paliwo;)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

zen535i pisze: ja już od 8 miesięcy próbuje się przełamać i nic :) :D:D:D w święta było trochę czasu a ja nic nie budowałem ...
Weźcie mi powiedzcie czego Wy się boicie? Nikt Was tu nie pogryzie, a każdy od czegoś zaczynał. Przeważnie od małych i prostych rzeczy :)

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#8 Post autor: OmenGda »

Ja mam ten sam problem... Widzę jaki wysoki jest poziom innych prac i dygam się wyśmiania :-P
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#9 Post autor: M_longer »

OmenGda pisze:Ja mam ten sam problem... Widzę jaki wysoki jest poziom innych prac i dygam się wyśmiania :-P
To pokaż. Jedyne co Cię może spotkać złego tutaj to brak komentarzy. Serio.

Awatar użytkownika
Miodzio438
Posty: 35
Rejestracja: 2013-10-24, 09:27
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Miodzio438

 

#10 Post autor: Miodzio438 »

zen535i pisze:ja już od 8 miesięcy próbuje się przełamać i nic :)
OmenGda pisze:Ja mam ten sam problem... Widzę jaki wysoki jest poziom innych prac i dygam się wyśmiania :-P
Absolutnie nie ma się czego bać!
Przełamałem się z projektem na miarę moich skromnych możliwości klockowych i jak widać nic złego mnie nie spotkało :)

Nauczyłem się też dodatkowo, że muszę częściej słuchać sugestii mojej dziewczyny (również AFOL)...od początku mówiła, że powinienem dobudować maskę ;)

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11 Post autor: Mestari »

Serdecznie polecam wystawianie, można przeczytać sporo wartościowych uwag. Samemu nie wszystko się widzi, dodatkowe pary oczu zawsze coś nowego wyłapią.
Co do samego MOCa najbardziej podobają mi się kierowca i pasażer ) i fakt, że się tam mieszczą :)

ODPOWIEDZ