[MOC] Rozsuwana brama

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Add1sko
Posty: 61
Rejestracja: 2011-10-04, 15:46
Lokalizacja: UK, Loughborough

[MOC] Rozsuwana brama

#1 Post autor: Add1sko »

Jako, że to co zbudowaliśmy (moja żona i trochę ja - część mechaniczna) nie bardzo się nadaje jako MOC, więc nie zakładam nowego tematu, ale nawiąże do obecnego. Otóż jak już "rzuciłem" pomysłem mechanizacji (nie, nie rolnictwa) - otwierania drzwi/bramy to tak mnie zaczął "męczyć", że w końcu sam zbudowałem coś. No i to coś - czyli ruchoma brama - zaczęło się powoli rozrastać...
Na początku była to tylko jedna brama rozsuwana ręcznie. Ale, że nie byłbym sobą, gdybym nie zmechanizował czegoś, więc kolejna wersja jaka powstała była "kręcona na korbkę". Niestety jako mechanizm przenoszenia napędu użyłem tam gumek, które się ślizgały i w rezultacie brama się nie chciała otwierać.
Po jakimś czasie jednak kręcenie korbką stawało się nudne, więc trzeba było pomyśleć o silniku i zasilaniu.
Efekt końcowy to dość duża baza z hangarem i dwoma rozsuwanymi bramami sterowanymi pilotem oraz dźwignią przełożenia napędu :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tutaj link do filmiku jak to udało mi się zrealizować:

YouTube
Ostatnio zmieniony 2014-04-22, 13:40 przez Add1sko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#2 Post autor: bacon »

Myślę, że powinno się to znaleźć w osobnym temacie :) Na razie jest jajecznica ale jak dokupisz szarych klocków to będzie z tego niezła baza. A same mechanizmy działają bardzo fajnie.
Ostatnio zmieniony 2014-04-22, 13:43 przez bacon, łącznie zmieniany 1 raz.

Add1sko
Posty: 61
Rejestracja: 2011-10-04, 15:46
Lokalizacja: UK, Loughborough

#3 Post autor: Add1sko »

Dzięki za założenie nowego posta.

"Jajecznica" niestety pozostanie - wszystkie inne kolory są zużyte w naszej makietce:
Dioramka
Która jak na razie jest "nierozbieralna" (ciągłe nowe akcje i scenariusze się tam odbywają)
Zresztą nie do końca chodziło mi o pokazanie całej bazy co samego mechanizmu otwierania bram - całość i tak jest dość mocno eksploatowana przez naszego 6-o latka i tylko co jakiś czas nowe baterie trzeba założyć :)
Niestety trochę mi już staruszek-aparat szwankuje, więc momentami zdjęcia są przejaskrawione.
Ostatnio zmieniony 2014-04-22, 14:04 przez Add1sko, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ