[MOC] The Azure of the Heavens II

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
adf1985
Posty: 35
Rejestracja: 2013-09-25, 13:58
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] The Azure of the Heavens II

#1 Post autor: adf1985 »

Witam wszystkich legomaniaków po dłuższej mojej nieobecności :).

Wczoraj mnie natchnęło na budowę statku, który już kiedyś powstał, ale w bardzo niedoskonałej formie. Poprosiłem brata o pomoc i razem stworzyliśmy statek widoczny na poniższych zdjęciach. Mieliśmy dość ograniczoną ilość części, ponieważ jedynym naszym statkiem lego był Imperial Flagship (6271). Dwa podkłady zostały zrobione na piechotę z mniejszych części. Maszty też trochę kombinowane, żagle własnej roboty jeszcze sprzed kilku lat :). Na statku znajdują się 3 armaty, pomieszczenie dla załogi z kuchnią i łóżkiem (przednia część statku), piwnica do której wejście znajduje się w kajucie admirała. W piwnicy znajduje się skarb i zapasy (niestety brak na zdjęciach). Nad pokojem kapitana znajduje się mostek, na który da się wejść z obu stron po schodkach. Na górze jest ster i kompas oraz trochę broni. Sporo elementów zostało użytych do zdobień i wykorzystaliśmy prawie wszystkie żółte części. Statek jest trochę inspirowany Black Seas Barracuda. Najbardziej jestem zadowolony z tego, że statek jest zbudowany na wąskich kadłubach (8 szerokości wewnątrz, 12 całościowej), a udało się go wizualnie poszerzyć :).

A tutaj zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-04-27, 14:09 przez adf1985, łącznie zmieniany 4 razy.

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: zen535i »

fajny :) ja jak zbuduję zamek to mam straszną ochotę zbudować ststek :) nigdy nie miałem części kadłuba ale na BL są bardzo bardzo tanie :D:D:D
Piwo moje paliwo;)

Eli

#3 Post autor: Eli »

Bardzo fajnie zamaskowałeś fakt iż masz tylko jedną część "środka" kadłuba. Wydłużyłeś go innymi częściami jednocześnie nie psując całej bryły. Przyjemny model pasujący do starej koncepcji serii "Piraci". Z jednej strony zmieniłbym to ożaglowanie, nie wiem czemu ale nie pasuje mi jakoś do statku tej wielkości. Np na takie:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... falach.jpg

Ale z drugiej strony zbyt skomplikowane ożaglowanie zabiło by efekt klasycznego "Pirates". Idąc drogą kompromisu więcej ożaglowania skośnego! :)

legolady
Posty: 30
Rejestracja: 2014-02-25, 10:50
Lokalizacja: Skalisko
brickshelf: legolady13

 

#4 Post autor: legolady »

Wracają wspomnienie. Od PIRATÓW zaczęła się moja przygoda z LEGO. Bardzo ładny okręt.

ODPOWIEDZ