Akumulatorki

Składnica wiedzy

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jahoo
Administrator
Posty: 969
Rejestracja: 2012-12-09, 23:28
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#31 Post autor: Jahoo »

Do odpowiedzi powyzszych dodam tylko ze najdluzsza zywotnosc / najbezpiecznieczniejsze ladowanie (brak grzania) daje ladowanie pradem o wartosci 0,1 C. Czyli 2500mAh powinno sie ladowac optymalnie pradem 250mA. Wiekszosc procesorowych ladowarek ' wie' i dostosowuje parametry, problem pojawia sie w ladowarkach starego typu.
Lepiej wiec zainwestowac w ladowarke procesorowa z wylacznikiem ladowania po naladowaniu.
GBC!

Luboniak
Posty: 42
Rejestracja: 2013-01-16, 11:41
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#32 Post autor: Luboniak »

Po tym jak kupiłem nową ładowarkę procesorową moje stare akumulatorki odżyły!!! Dlatego też od ładowarki polecam zacząć.

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#33 Post autor: szubi81 »

Wrócę do tematu, możecie polecić jakąś ładowarkę procesorową?

Awatar użytkownika
Jahoo
Administrator
Posty: 969
Rejestracja: 2012-12-09, 23:28
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#34 Post autor: Jahoo »

Z niedrogich a dobrych Powerbank H500 ( wpisz w allegro, za <80zl z 4x aku 2700 kupisz).
Najwazniejsze dla mnie zawsze sa zabezpieczenia aku, tutaj masz:
Bezpieczne ładowanie
- kontrola -dV - ładowarka przechodzi w stan ładowania podtrzymującego po pełnym naładowaniu akumulatorka
- dodatkowa kontrola czasowa zabezpieczająca ogniwa przed nadmiernym przeładowaniem
- indywidualny pomiar temperatury
GBC!

Awatar użytkownika
judam
Posty: 508
Rejestracja: 2012-08-09, 12:46
Lokalizacja: Wolsztyn
brickshelf: judam
Kontakt:

 

#35 Post autor: judam »

Ja swoją kupiłem już parę lat temu w lidlu w Niemczech. Ale widziałem takie oraz nowsze modele też wielokrotnie w Polskim Lidlu. Jest naprawdę dobra. A mam dokładnie taką tylko z innymi napisami. Pewnie dlatego ze w Niemczech kupiona.
Po naładowaniu przełącza się w tryb podtrzymania, ma funkcje regeneracji itp. Nie pamietam ile za nią zapłaciłem ale w Polsce były coś koło 60 zł

https://www.youtube.com/watch?v=_ytTyB7-Yik

Awatar użytkownika
rrosiak
Posty: 64
Rejestracja: 2012-01-07, 15:34
Lokalizacja: Warszawa, Kutno

#36 Post autor: rrosiak »

To moje subiektywne zdanie i można się z nim nie zgadzać, ale tylko BC-700 lub BC-1000 :)
"Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy."

Jimmy0071
Posty: 35
Rejestracja: 2012-05-10, 13:20
Lokalizacja: kadzidło/olsztyn
brickshelf: jimmy0071

 

#37 Post autor: Jimmy0071 »

Ty z kolegami wolisz pić niż z moją mama ciasto piec!!!

babzos
Posty: 31
Rejestracja: 2011-01-23, 22:36
Lokalizacja: Poznań

#38 Post autor: babzos »

Tych baterii nie miałem. Od kilku lat używam baterii Eneloop. Możesz brać je w ciemno. Mają duże pojemności, ale co ważniejsze, po ich naładowaniu bardzo wolno tracą poziom naładowania w czasie. Mogą leżeć miesiąc i prawie się nie rozładują. Ma to znaczenie gdybyś chciał ich używać także do innych celów, np. pilota czy aparatu fotograficznego

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#39 Post autor: Kubrick »

Ja tam z doświadczenia z GP bym się w nie nie pchał. Osobiście uważam pieniądze, ktore kiedyś na nie wydałem, za wywalone w błoto.
Ostatnio zmieniony 2014-10-12, 13:51 przez Kubrick, łącznie zmieniany 1 raz.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Sajan
VIP
Posty: 425
Rejestracja: 2012-03-18, 12:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#40 Post autor: Sajan »

W jakiej cenie warto brać enelopoy?
Mam możliwość kupna AA 1900mAh za11zł i AAA 750mAh za 9zł. To dobra cena?
SANYO Eneloop to NiMH czy takie są lepsze od Li-ion?

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#41 Post autor: Bricksley »

Sajan pisze:AAA 750mAh za 9zł. To dobra cena?
Jeśli chodzi o małe Eneloopy to polecam tego sprzedawcę: http://allegro.pl/akumulatorki-panasoni ... 27331.html , AA też ma, więc można zaoszczędzić na wysyłce.

Osobiście oprócz Eneloopów używam też Sony CycleEnergy (taki odpowiednik w/w). Sprawują się bardzo dobrze i podobnie jak Eneloopy długo trzymają :)

GP akku nigdy nie miałem, ale za to niemile wspominam zakup Energizerów.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#42 Post autor: Waler »

Moim zdaniem Litowo jonowe będą lepsze bo (tak jak się powinno robić) niklowe musisz rozładować do końca, dopiero potem ładować, a litowe możesz doładowywać, nawet jak masz jeszcze np. 50% zapasu energii. Baterie NiMH mam w modelu zdalnie sterowanym i do tego jest ładowarka, która po włożeniu tych baterii wpierw je rozładowuje, a dopiero potem ładuje. Dzięki temu, że trzymam się takiego cyklu użytkowania działają przeszło 5 lat. Natomiast proces ładowania jest dłuższy. Dla zastosowań zabawkowych sprawdzą się litowe.
Jako ciekawostka, Lego w swoim akumulatorku 8878 zastosowało akumulatory litowo polimerowe i te wytrzymują bardzo długo. Swoje aku ładuję gdzieś raz na 3-4 miesiące mimo, że używałem go w modelach, a ogółem służy mi cały czas jako bateria testowa przy budowie modeli, czyli wszystkie konstrukcje jeżdżą na niej całkiem sporo.

Jimmy0071
Posty: 35
Rejestracja: 2012-05-10, 13:20
Lokalizacja: kadzidło/olsztyn
brickshelf: jimmy0071

 

#43 Post autor: Jimmy0071 »

Waler pisze:Moim zdaniem Litowo jonowe będą lepsze bo (tak jak się powinno robić) niklowe musisz rozładować do końca, dopiero potem ładować, a litowe możesz doładowywać, nawet jak masz jeszcze np. 50% zapasu energii. Baterie NiMH mam w modelu zdalnie sterowanym i do tego jest ładowarka, która po włożeniu tych baterii wpierw je rozładowuje, a dopiero potem ładuje. Dzięki temu, że trzymam się takiego cyklu użytkowania działają przeszło 5 lat. Natomiast proces ładowania jest dłuższy. Dla zastosowań zabawkowych sprawdzą się litowe.
Jako ciekawostka, Lego w swoim akumulatorku 8878 zastosowało akumulatory litowo polimerowe i te wytrzymują bardzo długo. Swoje aku ładuję gdzieś raz na 3-4 miesiące mimo, że używałem go w modelach, a ogółem służy mi cały czas jako bateria testowa przy budowie modeli, czyli wszystkie konstrukcje jeżdżą na niej całkiem sporo.
jakiej ładowarki używasz?
Ty z kolegami wolisz pić niż z moją mama ciasto piec!!!

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#44 Post autor: yoshi82 »

Dorzucę swoje 3 grosze do dyskusji. Faktycznie akumulatory Eneloop są jednymi z lepszych, ewentualnie GP. Pojemności powyżej 1000mAh można wsadzić między bajki. Trzeba pamiętać, że papier (etykieta) przyjmie wszystko.
Jeśli chodzi o Li-Ion polecam poszukać ogniw na Aliexpress i eBay.com. Można znaleźć w bardzo fajnych cenach ogniwa o różnej kubaturze i pojemności w bardzo dobrych cenach. Niestety bardzo niska cena idzie w parze z bardzo niską jakością. Każdy musi to sam jakoś sobie zbalansować.
Ostatnio zmieniony 2014-10-18, 16:16 przez yoshi82, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Łukasz

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#45 Post autor: SERVATOR »

Mam baterie Eneloop (Sanyo). Używałem je do różnych zastosowań i byłem/jestem zadowolony.
Dziś zobaczyłem w Saturnie coś TAKIEGO.
Jak widać Eneloop 2000 Sanyo kosztują u nich 45 zł/4 szt a Eneloop 2000 Hama/Panasonic prawie 60 zł.
Używał ktoś obu rodzajów? Czy Panasonic są lepsze (skoro są droższe)?

ODPOWIEDZ