[MOC] Wieza na Castle Contest

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
lolas

[MOC] Wieza na Castle Contest

#1 Post autor: lolas »

Przedstawiam mojego pierwszego MOCa.
Zbudowalem go na Castle Contest, oczywiscie w kategorii TOWER ;-)
Na razie pokazuje tylko 3 fotki startujace w CC, ale wkotce wrzuce wiecej zdjec.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


EDIT: wiecej zdjec mozna zobaczyc TUTAJ
Ostatnio zmieniony 2010-05-05, 00:24 przez lolas, łącznie zmieniany 2 razy.

Grygus

#2 Post autor: Grygus »

Naprawdę świetne =] ! Stonowana kolorystyka, bez zbędnych bajerów... Ma w sobie to "coś"!

xulm

#3 Post autor: xulm »

przepiękny! :)
nie podoba mi się tylko zwieńczenie dachu, japońskawe takie..
ale poza tym, pierwsza klasa!

kris kelvin

#4 Post autor: kris kelvin »

Naprawdę bardzo przyzwoity MOC :). Taki typowy "Clasic Castle". Zbędny moim zdaniem ten balkonik na samym dachu.
Ale generalnie bardzo piękny.

lolas

#5 Post autor: lolas »

kris kelvin pisze:Naprawdę bardzo przyzwoity MOC :). Taki typowy "Clasic Castle". Zbędny moim zdaniem ten balkonik na samym dachu.
Ale generalnie bardzo piękny.
Faktycznie balkonik nie jest moze rewelacyjnym pomyslem, ale bardzo kusilo mnie, zeby cos tam jeszcze wstawic ;-) Pierwotnie chcialem wybudowac balkonik dla czarownika, ale ostatecznie trafil tam truposz z kusza :-)

Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

#6 Post autor: Lomero »

No, no, no... fantastyczne!

Właściwie nie wiem co powiedzieć, budujesz w "czystym", spokojnym stylu, który bardzo lubię :)
Tylko zastanawia mnie czemu balkon na ostatnim piętrze nie jest dokończony?

Jak to robisz, że zdjęcia są tak niesamowicie... niesamowite?
Lomero

lolas

#7 Post autor: lolas »

Lomero pisze: Tylko zastanawia mnie czemu balkon na ostatnim piętrze nie jest dokończony?
Nie zauwazylem tego wczesniej, ale rzeczywiscie na zadnej z trzech fotek wyslanych na konkurs nie widac schodow prowadzacych na ostatnie pietro.
Ponizsza fotka powinna wszystko wyjasnic:

Obrazek
Lomero pisze:Jak to robisz, że zdjęcia są tak niesamowicie... niesamowite?
Wydaje mi sie, ze to prosta sprawa: jako tla uzylem dwoch duzych arkuszy bialego kartonu.
Oswietlenie to dwie tanie lampy blyskowe z softboxami.
Zdjecia sa przecietne, ale wyczyszczenie tla i miekkie swiatlo zdecydowanie pozytywnie wplywaja na ich odbior ;-)
Przy foceniu klockow bardzo wazne jest zwrocenie uwagi na odblyski. O ile w przypadku np. modeli samochodow jak najbardzie pozadane sa odbicia swiatla na karoserii o tyle zamek z blyszczacymi scianami wyglada troche dziwnie ;-)

Poza tym nie ma zmiluj - konieczna jest chocby podstawowa obrobka w kompie. Wyczysczenie tego co zostalo w tle, korekta kolorystyki itp.
Ponizej calkowicie surowe zdjecie prosto z aparatu (oczywiscie nie liczac przeskalowania):

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2007-04-24, 13:48 przez lolas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#8 Post autor: smyk »

No to gratuluję umiejętności komputerowego obrabiania zdjęć. Bardzo ładnie udało Ci się wyeksponować atuty budowli. Tak dobrze skomponowane fotki znacznie zwiększają szanse w konkursie.

Podoba mi się kontrast między "spokojem" budynku, a rejwachem na moście.

Wspaniały debiut :ok:

AS_PL

#9 Post autor: AS_PL »

Świetne nie tylko jak na debiut. Bardzo mi się podoba właściwie każdy element MoCa oprócz tego balkonu. Jak będziesz mógł to podaj link po więcej zdjęć :) .

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#10 Post autor: szarikm »

i to się nazywa klasyczne średniowiecze a nie jakieś CC ;) :brawo:

Skoro jest maszt na samej górze, to pasuje również zawiesić na nim flagę.
lolas pisze:Pierwotnie chcialem wybudowac balkonik dla czarownika, ale ostatecznie trafil tam truposz z kusza :-)
Może truposza przewiesiłbyś w pasie przez balustradę?? Bo teraz wygląda jakby kij połknął albo śmiertelna strzała go przyszpiliła do muru.
Ostatnio zmieniony 2007-04-24, 15:20 przez szarikm, łącznie zmieniany 2 razy.

Hippotam

#11 Post autor: Hippotam »

No kolego, zaszaleliście :-)
To po prostu wymiata! Zbieram właśnie szczękę z podłogi. Piękna konstrukcja.
Podoba mi się to, ze budowla się rozkłada na cześci pierwsze, jak rozumiem to jest ten modułowy system o którym pisałeś w wątku "Witam". Brawo!

Piękne zdjęcia. Jak się dorwę w domu do komputera, to masz z miejsca notkę na blogu. Rewelacja! Kończe i wracam sie gapic na zdjęcia!

EDIT:

Gdzie można kupić taki biały arkusz papieru?

EDIT2: Zgłoś tą pracę koniecznie na MOC miesiąca
Ostatnio zmieniony 2007-04-24, 15:29 przez Hippotam, łącznie zmieniany 2 razy.

lolas

#12 Post autor: lolas »

Zapraszam do obejrzenia pelnej galerii zdjec: LINK

lolas

#13 Post autor: lolas »

szarikm pisze:i to się nazywa klasyczne średniowiecze a nie jakieś CC ;) :brawo:
To jest wlasnie klimat ktory lubie najbardziej. Mysle, ze jeszcze niejeden jasnoszary MOC popelnie ;-)
szarikm pisze:Skoro jest maszt na samej górze, to pasuje również zawiesić na nim flagę.
Przydaloby sie, ale nie mam flag :-)

pkowalcz

#14 Post autor: pkowalcz »

Rewelacja! Bardzo dobra wieża, świetnie zbudowana i jeszcze lepiej sfotografowana.
Gratuluję dużych ilości nieumarłych minifigów i jednakowych hełmów i zbrój - zdecydowanie przyjemniej się patrzy na oddział rycerzy w jednakowych błyszczących pancerzach niż na zbieraninę rozbójników w byle jakich ciuchach ;)
No i bardzo fajne podpisy do zdjęć - naprawdę przyjemnie się czyta.
Powodzenia na CC!

lolas

#15 Post autor: lolas »

Hippotam pisze:Kończe i wracam sie gapic na zdjęcia!
To zapraszam jeszcze do pelnej galerii.
Hippotam pisze:Gdzie można kupić taki biały arkusz papieru?
Ja nie musialem kupowac bo pozyczylem :-)
W stolycy jest kilka sklepow z materialami dla plastykow. Smiem przypuszczac, ze u Ciebie w Krakowie jest ich jeszcze wiecej :-) Powinni miec tam przerozne rodzaje papieru i kartonu w duzych formatach. Jesli nie, to pozostaja salony firmowe firm papierniczych.
Hippotam pisze:Zgłoś tą pracę koniecznie na MOC miesiąca
Zapoznam sie z zasadmi MOCa miesiaca i wrzucam zgloszenie :-)
EDIT: Juz wrzucone :-)

Dziekuje wszystkim za mile slowa i zapraszam do dalszego komentowania (krytyka mile widziana!)
Zostal jeszcze tylko niecaly tydzien na wysylanie zgloszen do CC. W strasznym pospiechu koncze jeszcze zamek do kategori CASTLE SIEGE, ale niestety bedzie znacznie mniej dopracowany niz wieza. W dzien siedze w pracy, wieczory i weekendy zapelnione mam obowiazkami domowymi i rodzinnymi wiec nie zaszaleje ;-) Zamek jest w stanie surowym, wiec przede wszystkim musze zrobic oblezenie. Na machiny obleznicze sie nie porwe - bedzie reczny taran i jedna drabina, czyli oblezenie w wersji budzetowej ;-)

Ciekaw jestem prac innych forumowiczow. Pamietam ze kilka osob deklarowalo rozpoczecie prac (na pewno Hippotam :-) ) Czy ktos z Was juz cos zglosil do konkursu?
Ostatnio zmieniony 2007-04-24, 15:58 przez lolas, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ