FAQ - Kupujemy w brytyjskim Amazon.co.uk

Składnica wiedzy

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2787
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#46 Post autor: Ciamek »

Mam takie głupie pytanie, bo nie chce mi się sprawdzać (przyznaję się od razu) - czy jak się kupuje razem książkę i klocki, to płaci się razem za jedną przesyłkę czy to może osobne rzeczy?
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#47 Post autor: bacon »

Ciamek pisze:Mam takie głupie pytanie, bo nie chce mi się sprawdzać (przyznaję się od razu) - czy jak się kupuje razem książkę i klocki, to płaci się razem za jedną przesyłkę czy to może osobne rzeczy?
Jeśli obie rzeczy mają od ręki dostępne to ściągają od razu z karty i wysyłają razem, ale bywa też tak, że dzielą zamówienia na 2 przesyłki i za każdy towar ściągają z karty osobno ale oczywiście każda z wysyłek jest free. A jeszcze inna ewentualność, że zaczekają aż obydwie rzeczy będą dostępne i wyślą razem
Ostatnio zmieniony 2013-09-02, 21:04 przez bacon, łącznie zmieniany 1 raz.

rafson777
Posty: 58
Rejestracja: 2012-05-07, 09:51
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#48 Post autor: rafson777 »

bacon pisze:
Ciamek pisze:Mam takie głupie pytanie, bo nie chce mi się sprawdzać (przyznaję się od razu) - czy jak się kupuje razem książkę i klocki, to płaci się razem za jedną przesyłkę czy to może osobne rzeczy?
Jeśli obie rzeczy mają od ręki dostępne to ściągają od razu z karty i wysyłają razem, ale bywa też tak, że dzielą zamówienia na 2 przesyłki i za każdy towar ściągają z karty osobno ale oczywiście każda z wysyłek jest free. A jeszcze inna ewentualność, że zaczekają aż obydwie rzeczy będą dostępne i wyślą razem
Trzeba jeszcze dodać, że zamówienie musi być zrealizowane w jednym dniu i darmowa wysyłka dotyczy tylko Amazona UK.

rafson777
Posty: 58
Rejestracja: 2012-05-07, 09:51
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#49 Post autor: rafson777 »

Dzisiaj chciałbym podzielić się z wami nowym doświadczeniem związanym z zakupami związanymi na Amazonie. Dostałem informację, że moja przesyłka nie może zostać dostarczona, a powodów może być dużo, od źle wpisanego adresu po zniszczoną przesyłkę w trackie transportu. Jako, że adres wpisany był poprawnie, napisałem do Amazona, że chciałbym otrzymać zamówione produkty. W odpowiedzi dostałem informację, że muszę je zamówić ponownie. Jednak cena jest o wiele wyższa niż w dniu zakupu, za co pracownik bardzo mnie przepraszał. Jednak nie dałem za wygraną i nudziłem: że jestem stałym klientem i że zamierzam kupować w przyszłości etc. i tak po dłuższej rozmowie obiecał mi, że klocki mogę zamówić ponownie w tej samej cenie. Na stronie klocki są w innej wyższej cenie, ale dla mnie specjalnie w zamówieniu obniżą ją do kwoty jaka była wcześniej :) Mam nadzieję, że nie będziecie mieli takich przejść jak ja, ale jak już to trzeba pamiętać, że jest limit i klocki można zamówić dopiero po tygodniu od poprzedniego zamówienia (oczywiście w przypadku gdy zamawiacie po 5 i więcej sztuk).

Jac

#50 Post autor: Jac »

Kupiłem kiedyś za 400 euro z niemieckiego amazona kilka zestawów.... całą paczkę wcięło... zareklamowałem i wysłali jeszcze raz bez gadania to samo w cenie 0 euro sztuka , prosząc jedynie, że jak by ta pierwsza doszła jakimś cudem to żebym odesłał. paczka zaginęła w DE, polski DHL nawet jej nie widział.

rafson777
Posty: 58
Rejestracja: 2012-05-07, 09:51
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#51 Post autor: rafson777 »

Za zakupione klocki które nie dotarły, amazon zwrócił mi Funty na konto, jednak po przewalutowaniu okazało się że jestem w plecy 90zł, można jakoś tą sytuację załatwić?

Jac

#52 Post autor: Jac »

zrobił bym pdf z potwierdzeniami i do nich napisał i wyjaśnił sytuację. Ale może być ciężko, ryzyko kursowe jest raczej po twojej stronie. Oni pewnie oddali tyle ile zapłaciłeś w GBP więc u nich się zgadza... Może jaki rabat na następne zakupy dostaniesz - spróbuj.
Ostatnio zmieniony 2013-10-18, 18:07 przez Jac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ELEMENT
Posty: 542
Rejestracja: 2013-12-30, 15:14
Lokalizacja: Poznań/Yorkshire
brickshelf: PP-ELEMENT

 

#53 Post autor: ELEMENT »

Nie wiem, czy słyszeliście, że Amazon otwiera oddziały w Polsce - zdaję się, że w okolicach Poznania i Wrocka.

Orientujecie się może, czy w grę będzie wtedy wchodzić taka opcja, że paczki będzie można odebrać osobiście lub zapłacić za przesyłkę tylko na terenie kraju?

Jak to jest rozwiązane w krajach, w których takie oddziały funkcjonują?

coldzik
Posty: 20
Rejestracja: 2013-12-14, 20:06
Lokalizacja: Katowice/Dąbie k. Będzina

#54 Post autor: coldzik »

Żeby doprecyzować, to Amazon nie otwiera oddziału w Polsce, a jedynie przenosi centrum logistyczne z Niemiec do PL. Nie wiem czy będzie możliwość odbioru osobistego, jednak nie nastawiałbym się na to.

ammarmar
Posty: 18
Rejestracja: 2008-03-28, 16:14
Lokalizacja: Gdańsk

#55 Post autor: ammarmar »

Na stronie Amazon.co.uk znalazłem dzisiaj taką informację:

http://www.amazon.co.uk/gp/help/custome ... =201210860

Pokrótce - koniec z darmową dostawą do Polski. Źródełko wyschło.

Awatar użytkownika
Qlczas
Posty: 129
Rejestracja: 2012-05-10, 13:17
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Qlczas
Kontakt:

 

#56 Post autor: Qlczas »

ammarmar pisze:Na stronie Amazon.co.uk znalazłem dzisiaj taką informację:
jak widnieje w informacji... ubolewamy nad tym faktem już od ponad miesiąca :]

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#57 Post autor: SERVATOR »

Na wytłumaczenie gościa.... W tym DEDYKOWANYM tematowi wątku (bo w FAQ) takiej informacji nie było choć powinna. Nie każdy musi śledzić całe forum.

BTW.
Jak będzie dobra cena na dany produkt, to dramatu nie będzie. Zawsze można łączyć się w większe zamówienie (wątek "Wspólne zakupy...").
Sam ostatnio zamawiałem kilka zestawów i pomimo jak sobie część wyobraża KOSMICZNYCH KOSZTÓW TRANSPORTU wyszło mi taniej niż gdziekolwiek w Polsce.
Ostatnio zmieniony 2014-05-06, 11:53 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#58 Post autor: Mestari »

A ja kilkukrotnie miałem smutną informację, że kupić nie mogę, bo do PL po prostu nie wyślą i już...

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#59 Post autor: SERVATOR »

Mestari pisze:A ja kilkukrotnie miałem smutną informację, że kupić nie mogę, bo do PL po prostu nie wyślą i już...
Może coś źle zrobiłeś? Podeślij print screen z komentarzem o którym mówisz.

Jetboy

#60 Post autor: Jetboy »

Mestari pisze:A ja kilkukrotnie miałem smutną informację, że kupić nie mogę, bo do PL po prostu nie wyślą i już...
Bo na Amazonie sprzedaje Amazon i gościnnie inne małe firmy. amazon do polski wysyła, a te małe firmy nie, a jak już wysyłają to cena przesyłki jest często kosmiczna.

ODPOWIEDZ