41511 FLURR

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

41511 FLURR

#1 Post autor: SERVATOR »

Pomimo, że druga seria Lego Mixels nie jest jeszcze oficjalnie zaprezentowana ani dostępna w S@H a na Brickset.com stoi, że "This set has not yet been released" to ja mam tego stworka już od wczoraj :)

Obrazek
41511 Flurr by The Brothers Brick, on Flickr

Seria Mixels powoli zaczyna zdobywać zaufanie szerokiego kręgu klientów. Głównym, choć nie jedynym powodem jest cena. Za około 15-18 zł możemy bowiem nabyć sporą ilość fajnych, niejednokrotnie rzadkich klocków. Cena sprawia również, że jest to bardzo fajny pomysł na miły drobiazg dla milusińskich.

A że jest to LEGO, to finalnie złożone stworki nie dość, że wyglądają sympatycznie i są bardzo bawialne, to do tego są trwałe, dobrze wykonane i nie rozpadają się jak klocki taniej "konkurencji". To zapewne powody dla których cieszą się one sporym powodzeniem a okresowo występują nawet trudności z możliwością ich zakupu. Na Allegro, saszetki z pierwszej serii kosztują nawet pod 30 zł.

Jeszcze jednym elementem przyciągającym do zakupu (zwłaszcza dzieci) jest fakt, że świat Mixeli można poznać oglądając kreskówkę na Cartoon Network. Jeżeli dodać do tego możliwość zagrana w dedykowaną serii grę Calling all Mixels to mamy przepis na murowany sukces projektu.

Mnie już kupili. Dla mnie i mojego syna, to ostatnio ulubiona seria LEGO :)

Na chwilę obecną wiemy już że zapowiedziane są 3 serie Mixeli. Od dwóch miesięcy w sklepach jest seria 1, obecnie można już dostać serię 2 i znamy już z &#8222;przecieków&#8221; zdjęcia oraz filmy dotyczące serii 3. Cała seria będzie jak zwykle pokazana np. na >TU<.

Z ciekawostek należy wspomnieć o bardzo ciekawej inicjatywie fanów Lego z Brickset.com.
W przypadku pierwszej serii zorganizowany tam został bardzo ciekawy KONKURS na modyfikacje Mixeli. Do konkursu zgłoszono prawie 600 prac, z czego sporo jest naprawdę wartych uwagi. Prace można obejrzeć >TU<.
Wcześniej sygnalizowano, że dla kolejnych serii takie konkursy również się pojawią. Warto więc gromadzić "materiał" i już nawet teraz tworzyć własne kreacje. Zapewniam, że zabawa jest SUPER!

Po przydługim wstępie, który jednak chyba należy uznać za przydatny bo na naszym forum do tej pory nie było szerszej prezentacji tej serii KILKA słów o samym FLURR-ku.

FLURR to smok (a właściwie raczej smoczek) z krainy lodu. Permanentnie zieje lodem. Poza skrzydłami, które są u niego czarne przybrał błękitno-szare barwy dobrze chroniące go w krainie z której pochodzi. Jest dość ufny do ludzi co niestety źli ludzie potrafią niecnie wykorzystać.

Obrazek

Obrazek

Mój smoczek dotarł do mnie w standardowym, firmowym opakowaniu tj. niebieskiej saszetce.

Obrazek
LEGO Mixels Series 2 Flurr (41511) by tormentalous, on Flickr

Miałem niesamowitą przyjemność być pierwszym który pozwolił mu ujrzeć światło dzienne. Zaraz pojawił się przy mnie mój 6 letni syn, który natychmiast zajął się jego powstaniem &#8222;z popiołów&#8221;.

Obrazek

Oczywiście skorzystał z dołączonej do zestawu instrukcji&#8230;.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kończąc budować zobaczył coś od czego od razu zaświeciły mu się oczy. TAK to było TO. Coś o czym słyszał ale w co nie do końca wierzył&#8230;&#8230; Kod do gry &#8222;Calling all Mixels&#8221; !!!

Obrazek

Oczywiście dla dobra dziecka musiałem ukryć go przed Waszymi oczami ;) Swoją drogą ciekawe czy kody są unikalne. Na razie nie mam jak tego sprawdzić.

Po otrząśnięciu się z szoku po tej w sumie nie do końca spodziewanej atrakcji mogliśmy znowu zacząć się cieszyć stworkiem, którego zgodnie z oczekiwaniem Lego nazwaliśmy FLURRkiem.

Obrazek

Bardzo cieszymy się, że jest z nami a i on (chyba) wygląda na zadowolonego. Musieliśmy obiecać mu, że Mr. Burns będzie trzymał się od niego z daleka!

Wkrótce planujemy powiększenie rodziny. A jak rodzina się rozrośnie, to i może jakiś kolejny opis pojawi się na sieci.

Mam nadzieję, że nie zanudziłem. Sorry za ewentualne niedociągnięcia. Jakość zdjęć nie powala ale mam nadzieję, że mimo wszystko to co najważniejsze udało mi się przekazać.
Ostatnio zmieniony 2014-05-15, 08:16 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#2 Post autor: GrublukTheGrim »

Bardzo fajna recenzja. Choć Mixele przestały interesować mnie po 1 serii, to przeczytałem ją z zainteresowaniem.
Świetny pomysł na mini-historykę z Burns'em! :-)

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#3 Post autor: bacon »

No i kolejny debiut, tym razem w recenzjach :)
Bardzo fajnie napisana, zgrabna recka. Przy większych zestawach lubię jak recenzent robi opis ciekawych i unikalnych klocków, no ale tutaj przy tej garstce elementów wszystko widać jak na dłoni :) Kiedy pojawią się już spisy klocków w sieci, trzeba będzie uzupełnić wpis o dane techniczne, aby byłą zgodna z przyjętym na forum kanonem :) Ten jasny odcień to medium azure?

Cieszę się, że coś drgnęło w tym dziale, bo ostatnio posucha... Oby więcej i częściej!

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#4 Post autor: nisiia »

Świetna recenzja, cieszę się, że ją opublikowałeś :) Mixel jest świetny, muszę mieć te serki :) ten kolor jest piękny :)
bacon pisze:Cieszę się, że coś drgnęło w tym dziale, bo ostatnio posucha...
Co coś składam to zastanawiam się, czy recenzja już jest i czy nie napisać, ale potem jakoś brakuje odwagi :)
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#5 Post autor: Szerszen »

Fajna, czytelna recenzja. Sam zestaw też bardzo przyjemny tak jak i cała seria. Czuję się prawie jak za dawnych "pokemonowych czasów", czyli "złap je wszystkie" ;-)
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: SERVATOR »

bacon pisze:Kiedy pojawią się już spisy klocków w sieci, trzeba będzie uzupełnić wpis o dane techniczne, aby byłą zgodna z przyjętym na forum kanonem :) Ten jasny odcień to medium azure?
Zrobi się :)
A póki co może wystarczy fotka strony z instrukcji, którą zamieściłem.
Ten niebieski serek to dokładnie ten klocek czyli kolor Medium Azur.

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#7 Post autor: nisiia »

Z tego wychodzi, że już mam te serki :) Ale ja jestem baran...
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#8 Post autor: GrublukTheGrim »

Zgadza się. W 71006 The Simpsons House użyto ich do budowy telefonu.

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#9 Post autor: Cevillus »

Panie panowie a kiedy będą kolejne recenzje modeli Mixels ?
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
Jahoo
Administrator
Posty: 963
Rejestracja: 2012-12-09, 23:28
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#10 Post autor: Jahoo »

Aaaaa, przypadkiem znalazlem sie w Poznanskiej Galerii Malta i mam wszystkie niebieskie ( seria 2 jest dostepna w sklepie lego od dzisiaj ! 17zl za pake ). Niestety nadal jestem na wyjezdzie wiec tylko nieostra fota i pare slow.
Obrazek
Jestem pod duzym wrazeniem niebieskich z serii 2.
Najbardziej chyba rozbroil mnie grubsonek Slumbo. 'Przymulone' spojrzenie osiagnieto przez zastosowanie helmow jako powiek. Oko to w tym mixelu to po prostu biala glowa...bardzo ciekawe rozwiazanie wg. mnie. Nixel ( czarny ) zostal dodany wlasnie do Slumbo.
Jak dla mnie niebieskie 3 to najlepsza ekipa poki co ( na 2 miejscu zolte :) )

Moje dzieciaki sa wielkimi fanami mixeli, natomiast wiem juz dzis ze nie kupie im pomaranczowych....jakies takie sa...

EDIT: Oplaca sie kupic Calling all mixels?
Ostatnio zmieniony 2014-05-16, 21:39 przez Jahoo, łącznie zmieniany 1 raz.

Jetboy

#11 Post autor: Jetboy »

Jahoo pisze:EDIT: Oplaca sie kupic Calling all mixels?
Czym jest Calling all mixels? Jakiś zestaw zbiorczy?
Ostatnio zmieniony 2014-05-17, 07:52 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jahoo
Administrator
Posty: 963
Rejestracja: 2012-12-09, 23:28
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#12 Post autor: Jahoo »

Jetboy pisze: Czym jest Calling all mixels? Jakiś zestaw zbiorczy?

Gra na androida (i na iOS chyba tez)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13 Post autor: SERVATOR »

Gra Calling all Mixels jest "rekomendowana" przez Lego.
Dałem do niej link na stronę Lego w recenzji.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#14 Post autor: Szerszen »

Patrząc po screenach gra mnie nie przekonała... może dlatego że IMHO Mixele w wersji LEGO są znacznie lepsze niż w wersji kreskówkowej, a gra jest oparta właśnie na tej drugiej kresce ale to tylko moje zdanie.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#15 Post autor: SERVATOR »

Mój syn grał wczoraj w grę Mania Mixeli na stronie Lego. Klasyczna zręcznościówka dla najmłodszych. W sumie fajna.

ODPOWIEDZ