[MOC] John Deere

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Thietmaier
Posty: 73
Rejestracja: 2014-01-30, 01:34
Lokalizacja: Biala Podlaska
brickshelf: Thiet

 

[MOC] John Deere

#1 Post autor: Thietmaier »

Na jakiegoś Deeriego miałem chętkę od początku gdy zacząłem zabawę z budowaniem na poważnie. Mam do tej marki dziwne przywiązanie, uznaję ją za sztandarową firmę produkującą maszyny rolnicze, głównie ciągniki. Przeglądałem zdjęcia i z takim rozmarzeniem wpatrywałem się w nie, wmawiając sobie, że w końcu uda mi się coś złożyć. Czemu nie zrobiłem tego wcześniej? Zielony kolor wydaje się być bardzo pospolity, ale niestety przy budowie takich rzeczy potrzeba wielu śmiesznych elementów, szczególnie droid armów, clipów, bricków modified, żeby móc jakoś oddać te wszelkie mechanizmy i kształt. W końcu udało mi się dorwać zielone flexy i łapki, co pozwoliło mi zrobić TUZ (Trójstopniowy Układ Zawieszenia), który uważam za jedną z mocnych stron modelu. Sporo czasu zajęło mi dojście do zadowalająco wyglądającego przodu. Idealnie nie jest, zdaje sobie z tego sprawę, ale mam nadzieję że model jest choć trochę rozpoznawalny, szczególnie jeśli chodzi o światła, specjalnie wybrałem tę generację, ponieważ posiada inne światła niż większość ciągników John Deere. Największy mankament modelu to kabina, która jest za wąska, ale wolę szyby niż same słupki (zasłaniają sposób zaczepienia tylnych błotników) oraz dodatkowe światła i kierunkowskazy. Są za duże, ale nie mam pomysłu na mniejsze.
Modelik był gotowy w marcu, ale dopiero teraz zebrałem się do zrobienia zdjęć, miałem czas niemocy twórczej i zmęczenia klockami, a teraz powoli wracam do sił. Miał być jeszcze jako dodatek pług, no ale nie ma, nie wyszedł mi :(

Obrazek
JohnDeere6r.01 by Thietmaier, on Flickr

Obrazek
JohnDeere6r.08 by Thietmaier, on Flickr

Obrazek
JohnDeere6r.06 by Thietmaier, on Flickr

Obrazek
JohnDeere6r.10 by Thietmaier, on Flickr

Na koniec jeszcze podziękowania dla Jetboya, który poratował mnie dwoma zielonymi kafelkami 2x2 ze studem :)

Pełna galeria na Flickr
Ostatnio zmieniony 2014-05-15, 16:36 przez Thietmaier, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sajan
VIP
Posty: 425
Rejestracja: 2012-03-18, 12:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Sajan »

Świetne detale. Do ideału brakuje czystej szyby, no ale to w końcu maszyna rolnicza, więc można wybaczyć ;)
W jaki sposób nim się kieruje? :)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#3 Post autor: eric trax »

A to Twój jest!

Genialny :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: Mestari »

Piękny!
Jak umocowałeś te białe serki?

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#5 Post autor: bacon »

Mestari pisze:Jak umocowałeś te białe serki?
Raczej przeźroczyste ;)
A model niezwykle udany. Dziś jakiś wiejski klimat panuje na forum - traktor, furmanka :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#6 Post autor: V1 »

Super, choć nowoczesny :)
Reflektory (serki) zapewne na sztucznych studach, choć gdyby na górę dać kafel 2x4, byłaby szansa przyczepić je na ludzikowych łapkach. Ale pewnie się nie da.
Świetnie zgrany kształt błotnika z kabiną.
Jakaś rolnicza maszyna by mu się przydała. Coś pewnie wykombinujesz :)
\/1 ______________

Thietmaier
Posty: 73
Rejestracja: 2014-01-30, 01:34
Lokalizacja: Biala Podlaska
brickshelf: Thiet

 

#7 Post autor: Thietmaier »

Tak, serki to fake stud, zapomniałem o tym wspomnieć, bo zawsze spowiadam się z takich przewinień
V1, ustawienie błotnika to istna mordęga, dlatego dziękuję za zauważenie tego :) W ogóle, gdybyś nie podrzucił tego patentu, to nie dałoby się zbudować żadnego nowoczesnego ciągnika, a tak, przynajmniej jeden problem z głowy.
Co do maszyny, jak pisałem, miał być pług, ale mi nie wyszedł. Kombinowałem jeszcze nad prasą lub siewnikiem. I jeszcze miał dostać ładowacz czołowy. Jak będę miał czas i chęci na budowanie to pomyślę nad czymś :)

ODPOWIEDZ