[MOC] Moja mała zajezdnia autobusowa ( Aktualizacja )

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
ponczo12496
Posty: 15
Rejestracja: 2014-02-09, 12:01
Lokalizacja: Lublin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Moja mała zajezdnia autobusowa ( Aktualizacja )

#1 Post autor: ponczo12496 »

Witam serdecznie, chciałbym Wam zaprezentować dwa modele moich ulubionych autobusów stworzonych w Jelczańskich Zakładach Samochodowych. Nie robiłem oddzielnych tematów ponieważ jakość wykonania daje wiele do życzenia a fotki wstawiam głównie dla fanów autobusów, ponieważ sam wiem jak przyjemnie zobaczyć nasze kochane pojazdy w postaci Lego :) Oto finalne modele, wykończone, oznakowane, oszpecone reklamami jak to przystało na zakłady komunikacyjne w Polsce.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-08-26, 17:10 przez ponczo12496, łącznie zmieniany 6 razy.

Jetboy

#2 Post autor: Jetboy »

Fajne autobusiki. O niebo lepsze niż sławetny ikarus. Lepsze zdjęcia by nie zaszkodziły.

Thietmaier
Posty: 73
Rejestracja: 2014-01-30, 01:34
Lokalizacja: Biala Podlaska
brickshelf: Thiet

 

#3 Post autor: Thietmaier »

Podbijam, lepsze zdjęcia bardzo się przydadzą, bo już teraz widać, że mają potencjał, ale chciałbym się im lepiej przyjrzeć :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#4 Post autor: legosamigos »

Jetboy pisze:Fajne autobusiki. O niebo lepsze niż sławetny ikarus. Lepsze zdjęcia by nie zaszkodziły.
Mnie też podobają się twoje autobusy, tym bardziej, że akurat jestem w trakcie robienia prawa jazdy właśnie na autobus i postanowiłem sobie, ze jak zdam pomyślnie wszystkie egzaminy, to zbuduję też jakiś autobus. Oczywiście w trochę większej skali i w wersji technicowej. Gdyby twój autobus był ciut większy, to można by wstawić silniczki, by je ożywić. Wiem o czyj ikarus ci chodzi, choć ten "ikary" jest całkiem fajny
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:Gdyby twój autobus był ciut większy, to można by wstawić silniczki, by je ożywić. Wiem o czyj ikarus ci chodzi, choć ten "ikary" jest całkiem fajny
Gdyby był ciut mniejszy dałoby się wstawić silniczki. Ba, nawet zasilanie by się zmieściło...

ponczo12496
Posty: 15
Rejestracja: 2014-02-09, 12:01
Lokalizacja: Lublin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: ponczo12496 »

W Jelczu M11 silniczki można by spokojnie zamontować z uwagi na wysoką podłogę. Hmmm, tak naprawdę to niby niskopodłogowym M121m z tyłu również ma podniesiony poziom podłogi. Na dzień dzisiejszy wciąż pracuje na udoskonaleniem proporcji i ogólnego ładu i składu modeli. Zastanawiam się wciąż nad sprawą okien. Dręczy mnie fakt, że bez szybek jest nieco pusto lecz kiedy zaopatrzyłem Mig-a w okienka to niezbyt to wyglądało. M11 jest już prawie dopicowany. M121m to projekt z ostatnich dni. Legosamigos mój brat również ostatnio przystępował do egzaminu na autobus, wynik pozytywny czego również Tobie życzę :)
Ostatnio zmieniony 2014-05-18, 18:13 przez ponczo12496, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#7 Post autor: legosamigos »

Nie dziękuję, żeby nie zapeszać, choć łatwo nie będzie zdać ten egzamin, ale może może się uda za około miesiąca
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ponczo12496
Posty: 15
Rejestracja: 2014-02-09, 12:01
Lokalizacja: Lublin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: ponczo12496 »

Obrazek Dodaję fotkę lubelskiego M121m na którym się wzorowałem. Jako ciekawostkę dodam, że ten model Jelcza w Lublinie malowany był naprawdę w przeróżne wzory. Na początku był to kombinacje z zielonym, czerwonym i żółtym. Dziś parę z nich pomalowane są w miejskie barwy tak jak nowoczesny tabor.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#9 Post autor: PatrykZ »

Stary Jelcz bardzo rozpoznawalny. Super!
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Pointer30

#10 Post autor: Pointer30 »

Miód Malina ! Bardzo lubię autobusy, a te są piękne. 9/10

ponczo12496
Posty: 15
Rejestracja: 2014-02-09, 12:01
Lokalizacja: Lublin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: ponczo12496 »

Obrazek Miałem dodać jakieś nowe fotki ale totalnie o tym zapomniałem. W międzyczasie Mig dostał reklamę Orlenu. W środku zostały dodane żółte uchwyty. Postanowiłem odejść od mojej złotej zasady 100% lego żadnych innych materiałów i środek został obklejony imitacją okleiny ( w moim przypadku zwykły papier samoprzylepny koloru kremowego :) ) Więcej fotek nie dodaje bo są wątpliwej jakości a z tego profilu autobus jako tako wygląda. Jeżeli fotka za duża to proszę o poprawkę ponieważ nie mogę się z tym wciąż uporać :)
Ostatnio zmieniony 2014-08-26, 13:18 przez ponczo12496, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Mrosik
Posty: 276
Rejestracja: 2009-05-05, 08:29
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Mros85
Kontakt:

 

#12 Post autor: Mrosik »

Można prosić o więcej zdjęć?

ponczo12496
Posty: 15
Rejestracja: 2014-02-09, 12:01
Lokalizacja: Lublin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: ponczo12496 »

Zapraszam do oglądania
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Jeżeli za duże zdjęcia bardzo przepraszam, postaram się poprawić.
Ostatnio zmieniony 2014-08-29, 18:51 przez ponczo12496, łącznie zmieniany 9 razy.

ODPOWIEDZ