Podłączenie expandera PCF8574 do kontrolera EV3

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

Podłączenie expandera PCF8574 do kontrolera EV3

#1 Post autor: Neo »

Mam pytanie do znających temat protokołu I2C. Czy podłączał już ktoś sterowanie LEDami przez expander PCF8574 do kontrolera EV3 ? Na moją wiedzę oprócz sterowania przez UART, sterowanie odbywa się też przez I2C. Czy spotkał się już ktoś z blokami EV3 typu Write IIC , Read IIC ? Przegrzebałem już kawał sieci i nic. Mógłym co prawda przeflashować kostkę do RobotC for EV3 i tam już jest łatwo, ale na razie muszę zostawić oryginalny soft.

Awatar użytkownika
szimonek
Posty: 118
Rejestracja: 2006-06-06, 13:24
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#2 Post autor: szimonek »

Nigdy nie spotkałem bloków do NXT/EV3 służących do niskopoziomowej obsługi I2C, a trochę się za nimi nadłubałem w sieci żeby zebrać wszystkie, które mogę użyć do obsługi moich gratów. Jeśli chcesz działać na tym poziomie, to jesteś skazany na wymianę oryginalnego firmware i przejście na np. RobotC lub LejOS. Zapisanie lub odczytanie czegoś do/z rejestrów I2C sensora podpiętego do kostki to w przypadku LeJOS wywołanie metody getData lub sendData z klasy I2CSensor zainicjalizowanej na wskazanym porcie (http://www.lejos.org/nxt/nxj/api/index. ... ensor.html). W RobotC jest pewnie podobnie.

Elektroniki na poziomie wymaganym do zrozumienia zadanego przez Ciebie pytania, to ja w ogóle nie ogarniam :-)
Pozdrawiam
Szymon

Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

#3 Post autor: Neo »

Do NXT wygląda to tak:

Obrazek

EDIT:

"Szukajcie a znajdziecie !" :)

Natykając się przypadkowo na artykuł traktujący o możliwościach połączenia platform EV3 oraz Arduino trafiłem na stronę znanego mi skąd inąd Dextera gdzie znalazłem pakiet bloków z m.in poszukiwanym przeze mnie blokiem I2C. Jest on skonstruowany jeszcze fajniej niż w NXT, ponieważ zapis i odczyt jest w jednym bloku i dodatkowo komunikacja może być jedno lub ośmiobajtowa.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-05-30, 09:26 przez Neo, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ