Zdalne sterowanie kostką poprzez pad bluetooth

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jetboy

#16 Post autor: Jetboy »

jerryp pisze:Nie można podłączyć pada bezpośrednio do NXT za pomocą bluetooth ponieważ BT w NXT nie obsługuje profilu HID a tylko i wyłącznie Serial Port. Nie pomoże tutaj żaden alternatywny firmware (ani RobotC, ani lejos a tym bardziej stockowy). Jedyna szansa to wymiana stosu BT w układzie go obsługującym ale to się nikomu nie udało a przynajmniej się tym otwarcie nie podzielił z resztą.
Przypominam że oryginalne pytanie dotyczy EV3.

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#17 Post autor: jerryp »

Jetboy pisze:
jerryp pisze:Nie można podłączyć pada bezpośrednio do NXT za pomocą bluetooth ponieważ BT w NXT nie obsługuje profilu HID a tylko i wyłącznie Serial Port. Nie pomoże tutaj żaden alternatywny firmware (ani RobotC, ani lejos a tym bardziej stockowy). Jedyna szansa to wymiana stosu BT w układzie go obsługującym ale to się nikomu nie udało a przynajmniej się tym otwarcie nie podzielił z resztą.
Przypominam że oryginalne pytanie dotyczy EV3.
Dziękuję.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#18 Post autor: Waler »

Przeszukałem internet i znalazłem coś takiego:
http://www.mindsensors.com/index.php?mo ... PAGE_id=61
Co prawda nie jest to program, który powoduje połączenie pada wprost do kostki, ale rodzaj sensora który jest pomostem między padem a kostką, czyli tego co mi brakowało.
Czy ktoś z Was czegoś takiego używał? Może ma?
Na stronie poniżej umieszczone są już gotowe bloki EV3 do pobrania więc zapewne da się sterować kostką przez pada nie zmieniając oryginalnego oprogramowania.
Tutaj sprzedają zestaw czyli "sensor" wraz z padem i przystawką bezprzewodową (jest to zwykły niefirmowy pad do ps2 na bluetootha)
43$ to nie majątek i za taką przystawkę mogę przełknąć, lecz przed zakupem chciałbym poznać Waszą opinię :)

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#19 Post autor: jerryp »

Mam i używam z NXT. Ja kupiłem sam ps2nxt i pada dokupiłem sobie na allegro ze względu na cenę. Wersja z padem razem z przesyłką to prawie 80$ a sam sensor to około 50$. Czyli za pada płacisz 30$ a na allegro kosztuje około 50 zł . Dodatkowo przekraczając 60$ ryzykujesz cło + Vat.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#20 Post autor: Waler »

A czy drążki analogowe działają proporcjonalnie? Chodzi mi głównie o to, by zrobić prosty samochód który będzie przyspieszał i skręcał płynnie. Lewy drążek zaprogramować z serwem skrętu (od -90^ do 90^) a prawy na gaz (-100% do 100%). Bo chyba pady od PS2 nie mają takich proporcjonalnych spustów (R2, L2) jak pad do PS3?

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#21 Post autor: jerryp »

Działają ale tylko jeśli włączony jest tryb analog. Nie wiem jakiego softu będziesz używał. Przy lejosie musiałem właściwie od podstaw napisać klasy obsługujące gamepada bo te co były działały średnio właśnie w trybie analog. Triggery to niestety tylko przyciski.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#22 Post autor: OmenGda »

Neo pisze:Ja najczęściej używam tej https://play.google.com/store/apps/deta ... .PadRemote. Można dosyć łatwo sterować ruchem i dodatkowo mechanizmem roboczym.
A duży zasięg to ma?
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#23 Post autor: Waler »

No pewnie zasięg ma tak duży jak możliwości bluetootha kostki i telefonu i nie zależy to od aplikacji :). Ja testowałem odległość w domu i niestety mieszkanie na 12 metrze w linii prostej mi się skończyło i telefon nadal się komunikował z kostką.
Jak chcesz to mogę jutro sprawdzić na ogródku jak daleko będzie łapał sygnał. Z testów wiem, że adapter mindsensors (a raczej odbiornik - gamepad) w wolnej przestrzeni działa 21 metrów. To jest jak dla mnie bardzo dużo.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#24 Post autor: OmenGda »

Waler93 pisze:No pewnie zasięg ma tak duży jak możliwości bluetootha kostki i telefonu i nie zależy to od aplikacji :). Ja testowałem odległość w domu i niestety mieszkanie na 12 metrze w linii prostej mi się skończyło i telefon nadal się komunikował z kostką.
Jak chcesz to mogę jutro sprawdzić na ogródku jak daleko będzie łapał sygnał. Z testów wiem, że adapter mindsensors (a raczej odbiornik - gamepad) w wolnej przestrzeni działa 21 metrów. To jest jak dla mnie bardzo dużo.
Jeśli możesz to sprawdź poproszę. Tylko obstawiam, że nawet jeśli kostka będzie łapała to sam telefon pewnie szybciej zasięg straci :-/
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

#25 Post autor: Neo »

Testy komunikacji bluetooth smartfon - kontroler na odległość 50 m (bez ścian i innych przeszkód) działa bez zarzutu.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#26 Post autor: OmenGda »

Neo pisze:Testy komunikacji bluetooth smartfon - kontroler na odległość 50 m (bez ścian i innych przeszkód) działa bez zarzutu.
Super, dzięki za info!
A masz ev3 czy NXT?
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

#27 Post autor: Neo »

Mam i jedno i drugie. Testy były na NXT. Teraz mi się nie chce, ale jutro zrobię test odległości na EV3 :)

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#28 Post autor: OmenGda »

Neo pisze:Mam i jedno i drugie. Testy były na NXT. Teraz mi się nie chce, ale jutro zrobię test odległości na EV3 :)
Idealnie! Dzięki bardzo! A jaki telefon łączyłeś z NXT?
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#29 Post autor: Waler »

Potwierdzam informację, wczoraj zrobiłem test na podwórku z EV3 i włączonym bluetoothem w SGS3. Wynik 53m w prostej linii bez przeszkód. Z tym, że przy tych 53m to już tak na pograniczu działał, więc można założyć, że 50m jest bezpieczne.

Awatar użytkownika
Atros
VIP
Posty: 801
Rejestracja: 2009-04-08, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Atrx
Kontakt:

 

#30 Post autor: Atros »

Potwierdzam z tym zasięgiem. W [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=9313]tym[/URL] temacie z 2009 roku również podałem wartość 50 metrów. Jaka zgodność z Neo :). Telefon jaki wtedy używałem to Nokia E51.

ODPOWIEDZ