42028 Bulldozer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#16 Post autor: Waler »

Sariel pisze:Nigdy nie było założenia że recki są robione specjalnie dla LUGPolu.
Ja tam zawsze jak robiłem recenzję to z myślą od LugPolu, przecież tylko tutaj będą mnie czytać :)

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#17 Post autor: noniusz »

Dyferencjał w spycharce? Trochę szemrana ta teoria... :)

Model prezentuje się ładnie, bardzo udany lemiesz, ale już mechanizm jego podnoszenia nie do końca się udał.

Przy tej ilości klocków cena pewnie będzie zbliżona np. do modelu 42006 (180-200 PLN), co czyni zakup sensownym chyba tylko na prezent dla kogoś, dla "starych" technicowych wyjadaczy to tylko kolejna garść powtarzających się podstawowych klocków...

Przy flagowym modelu z tego roku ten przypomina breloczek :)

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#18 Post autor: Filus »

Sariel pisze:sfilmować B-model który zbuduje 5% kupujących, z zestawu o którym za rok nikt nie będzie pamiętał


W zasadzie tak można skwitować cały ten zestaw. Pytanie tylko, czemu tak wprost nie powiedziałeś tego w filmie;)? Dyfer być musiał, no chyba, że V4 napędzałaby tylko jedna gąsienica, ale wtedy też byłoby marudzenie, że tylko jedna strona napędza atrapę. Generalnie lepiej, że ten dyfer jest. A zestaw kiepski, jako dawca, a do rozpoczęcia kolekcji są lepsze zestawy, choćby wspomniany 42006.

Wim
Posty: 42
Rejestracja: 2013-06-05, 15:30
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#19 Post autor: Wim »

Cena: ?
http://www.nasze-zabawki.pl/klocki,lego ... odukt.aspx

chyba dość dobra ? 617 elementów za 169 to około 0.27 zł za element

AOW
Posty: 144
Rejestracja: 2014-01-31, 23:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: AOW

 

#20 Post autor: AOW »

Wczoraj zbudowałem synkowi na urodziny ten zestaw - mały ma 2 lata i bawi się nim super.
Odnośnie gąsienic u nas sprawują się praktycznie wyłącznie na dywanie, gdzie indziej stoją w miejscu .. ale ten typ tak chyba ma ...
Czy u Was jak podniesiecie go do góry i kręcicie "kominem" to mechanizm lemierza robi pełny obrót 360 stopni?

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#21 Post autor: yoshi82 »

Jadę jutro z synem po prezent urodzinowy. Pytanie czy warto brać ten buldożer? Czy lepiej ten nowy City 2015 60074?
Pozdrawiam,
Łukasz

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#22 Post autor: greenblue »

yoshi, brak odpowiedzi jest znaczący, bo to dwa całkiem różne systemy budowania.
Powiedz, na który ostatecznie się zdecydowaliście.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

AOW
Posty: 144
Rejestracja: 2014-01-31, 23:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: AOW

 

#23 Post autor: AOW »

Zbudowałem oba modele, o ile w modelu B gąsienice "kręcą" się praktycznie na każdej powierzchni tak w modelu A tylko na dywanie ... nie kumam tego ... czy macie może jakiś pomysł jak by to rozwiązać posiadająć tylko części z zestawu ?

ODPOWIEDZ