[MOC] Zamek Krola - moja wrzuta na LCC

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
lolas

[MOC] Zamek Krola - moja wrzuta na LCC

#1 Post autor: lolas »

Ufff wreszcie koniec tego maratonu. Dzis spalem 4 godziny :-)
Moja prace na LCC w kategorii Oblezenie Zamku mozecie ogladac w galerii:
Obrazek
http://www.lolas.pl/lego/kings_castle/castle.htm


Wyglada na to, ze pewne wydarzenia z dziecinstwa odciskaja sie silnym pietnem na doroslym zyciu - moj pierwszy zestaw lego jaki dostalem w latach 80-tych to 6080 ;-)
Moj MOC to troszeczke taki wiekszy brat tamtego zamku, choc w trakcie projektowania i budowy nie widzialem tego. Dopiero rzut oka na gotowe zdjecia nasunal mi takie skojarzenie.
Ostatnio zmieniony 2010-05-05, 00:24 przez lolas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

#2 Post autor: Pepin Krootki »

Kolejna świetna praca na CC :). Dodałbym tylko parę rzeczy na dziedziniec bo jakiś taki pustawy. Ogólnie to MOC jest świetny. No i ta historyjka ;)
tu byłem - Pepin

lolas

#3 Post autor: lolas »

Niestety pospiech przy budowie widac nie tylko na dziedzincu ;-)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#4 Post autor: Sariel »

Kawał zamczyska :) Szczególnie podoba mi się grupa minifigów z taranem, i ten jeden przeszyty włócznią. Jednolite umundurowanie sprawia świetne wrażenie. Jaka jest funkcjonalność tej machiny na niezadaszonej wieży?

lolas

#5 Post autor: lolas »

Sariel pisze:Jaka jest funkcjonalność tej machiny na niezadaszonej wieży?
Pociski bez problemu wylatuja poza mury, wiec mozna strzelac w umarlakow :-)

pkowalcz

#6 Post autor: pkowalcz »

No i znowu kawał świetnej roboty.
Najbardziej podoba mi się "żeberkowana" wieża nad bramą.
I znowu świetne komentarze połączone z odpowiednimi minami ludzików ;)
I, jak już mówiłem przy wieży, świetnie wyglądają te wszystkie jednakowo odziane figurki :)
Szykuje się ostra walka na LCC

xulm

#7 Post autor: xulm »

Rany, kolejne śliczności, kto tyle zniesie? :D
Wykusze i wgłębienia przy oknach pierwsza klasa!
Ale muszę powiedzieć - może wydaje się przez skalę - że jest o wiele mniej szczegółów i detali niż w Wieży Nieumarłych, a zamek jest dość sterylny.. ale co tam :)

Z zupełnie innej beczki: nie mogę oprzeć się wrażeniu (nie tylko przez i architekturę i kolorystykę - choć są one niemalże identyczne) że zarówno Wieża Nieumarłych i Zamek Króla należą (bądź należały) do tej samej frakcji.. może tak wynika z mitologii świata? Może Nieumarli nie są jakimiś tam trupami, tylko właśnie trupami królewskich żołnierzy i poddanych, hę? :) Martwi synowie, ojcowie i bracia, zaś porwana księżniczka nieumarłych (nawiasem mówiąc, parsknąłem ze śmiechu gdy doszedłem do tego finału ;)) jest nie-całkiem-zmarłą córką/żoną króla :D

A trupiarmia wygląda fantastycznie! Ale co do obrońców, nie wiem tylko czy kiedykolwiek się przyzwyczaję do tych niby-metalowych hełmów i toporów, ciągle dla mnie wygląda to jak tania podróbka (pomijając że sam kształt hełmów jest conajmniej kontrowersyjny :D)

AS_PL

#8 Post autor: AS_PL »

Fajny MoC! Aczkolwiek dziedziniec jakiś taki pusty jak ktoś tu dobrze powiedział :). Obróbka obrazu zapewne prosta nie jest ale Twoje zdjęcia wyglądają bosko :). A może żeby nie robić kolejnej strony/nie polepszać starej umieściłbyś galerię tu?
PS. Hehe świetny opis!

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#9 Post autor: Kirysowaty »

Ach, kolejny wspaniały MOC z serii Rycerze vs. Nieumarli... Naprawdę świetna kontynuacja fabuły znanej z Wieży Nieumarłych. Funkcjonalność i bawialność godna pochwały.
xulm pisze:pomijając że sam kształt hełmów jest conajmniej kontrowersyjny
A to niby dlaczego?
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

lolas

#10 Post autor: lolas »

xulm pisze: Z zupełnie innej beczki: nie mogę oprzeć się wrażeniu (nie tylko przez i architekturę i kolorystykę - choć są one niemalże identyczne) że zarówno Wieża Nieumarłych i Zamek Króla należą (bądź należały) do tej samej frakcji..
Ha! Tak wlasnie bylo! Wieze budowalem jako budynek rycerzy, ale dopiero potem zdalem sobie sprawe ze w wymogach konkursu jest mowa o czarowniku w wiezy. Pierwotnie przed wejsciem do bramy staly dwa posagi rycerzy trzymajac miecze tak, ze tworzyly jakby luk nad wejsciem. POtem zamienilem tych rycerzy na dlugie halabardy.
Wlasciwie to mialem gdzies napisac, ze wieza zostala zdobyta przez nieumarlych, ale jakos zgubilem ten watek :-)
xulm pisze:Ale co do obrońców, nie wiem tylko czy kiedykolwiek się przyzwyczaję do tych niby-metalowych hełmów i toporów, ciągle dla mnie wygląda to jak tania podróbka (pomijając że sam kształt hełmów jest conajmniej kontrowersyjny :D)
Ja akurat mam odmienne odczucia. Te zbroje i helmy bardzo mi sie podobaja.
Poniewaz nie mam sensu inwestowac w nowe minifigi i ich wyposazenie kolejne moje MOCe beda na pewno zaludnione postaciami z wiezy i zamku.

xulm

#11 Post autor: xulm »

Kirysowaty pisze:A to niby dlaczego?
Ten hełm moim zdaniem jest jeszcze gorszy od tego http://media.peeron.com/pics/inv/custpics/x43.jpg , a to już jest mimo wszystko duża sztuka :) Jest spłaszczony, powyginany i rozłazi we wszystkie strony, i nawet nie próbuje udawać prawdziwego hełmu :D

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#12 Post autor: Scaner »

Supper* jak poprzednio. Król ma trochę pusto w komnacie, może choć tron albo coś?
A reszta wspaniała, wspaniałe zdjęcia, wspaniałe ludki, wspaniałe ściany itd...

______
* powtórzenie spółgłoski w języku Symetrian oznacza podwojenie znaczenia słowa ;-).
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

dorianjaro5
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-15, 12:41
Lokalizacja: Kowary
Kontakt:

#13 Post autor: dorianjaro5 »

Scaner pisze:Supper* ...
______
* powtórzenie spółgłoski w języku Symetrian oznacza podwojenie znaczenia słowa ;-).
Też tak uważam. W dzieciństwie to ja budowałem wiele zamków, a moje pomysły były różniaste. A od brata dostałem 6 lat temu zamek z serii Knights' Kingdom. Też mi się bardzo podoba zamek z serii Lego Castle z jej nacji Royal Knights. Kiedyś, jak się przeprowadzę gdzieś w Polsce po wejściu w strefę Euro, skompletuję sobie ten zamek, bo go nie mam. A wracając do rzeczy, to ma się tego ducha w budowaniu zamków. Bardzo mi się podobają walki rycerzy z nieumarłymi, a sama budowla ma bardzo dobrze dobrane proporcje, zbroje i hełmy rycerzy mogłyby też być w kolorze Chrome Silwer albo w innych bezkropkowatych metalicznych kolorach. Ale tak to nagroda główna :spoko: . Też bym tak chciał, choć nie samymi klockami żyje człowiek.
Ostatnio zmieniony 2007-04-30, 20:38 przez dorianjaro5, łącznie zmieniany 1 raz.
Klocki Lego spełniają nasze marzenia w różnych dziedzinach.

lolas

#14 Post autor: lolas »

dorianjaro5 pisze: zbroje i hełmy rycerzy mogłyby też być w kolorze Chrome Silwer
Oj chcialbym, chcialbym ale nie ma szans ;-) Zestaw dla jednego rycerza skladajacy sie ze zbroi, helmu (Helmet Castle with Dragon Crown Top) i miecza - wszystko w kolorze Chrome Silver to jakies 10 dolarow :shock:
Jesli kiedys te ceny zbliza sie do poziomu cen kropkowanych elementow, to pomysle o innym uzbrojeniu dla moich minifigow ;-)

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#15 Post autor: martinbb »

Strasznie wysoki poziom budowli na CCC mamy :D
Twój zamek nie odbiega ani na krok od najlepszych prac. Ładny, przejrzyście wybudowany zamek, świetne sceny akcji :wink: - super!
Choć wydaje mi się że boczne ściany są zbyt... nie wiem jak to nazwać ;) Brakuje gdzieniegdzie jakieś ciemnoszarego bricka, jakiegoś okrągłego bricka 1x1 - ale to tylko moje marudzenie :D

Jeszcze raz - świetna praca :-)
Inspired by NavySEALs

ODPOWIEDZ