[MOC] Potwór z bagien

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Potwór z bagien

#1 Post autor: crises »

Pomyślałem sobie, że te Wasze wspaniałe zamki i wieże są tak dobrze chronione, że na piechotę ciężko jest je zdobyć. Trzeba się więc posłużyć pomocą matki natury.
Oto bojowa jednostka samobieżna na bazie Potwora z Bagien.
Obrazek.
Wystarczy przekupić monstrum kawałkiem mięcha, zamontować siodło i do ataku z uśmiechem na ustach.
Obrazek Obrazek
Maszkara przydaje się w boju, bo dobrze biega, wali długaśnym ogonem i potrafi nieźle gryźć, a pysk ma naprawdę wredny.
Obrazek

Dziś mogę Wam pokazać tylko kilka niezbyt dobrych jakościowo zdjęć, ale nadworny kronikarz narzekał na brak słońca i nie chciał robić więcej obrazków.
To jest eksperyment z białym tłem, ale widzę, że bez dobrego oświetlenia to nic nie zdziałam.
Galeria z jeszcze jednym zdjęciem, a jak dorobię, to z resztą, jest (będzie) tutaj

PS. Sztuczka dla robiących zdjęcia "z ręki". Jeśli nie masz podpórki, a chcesz uniknąć machania aparatem przy robienia zdjęcia, nastaw samowyzwalacz. Będziesz mógł mocno i w miarę nieruchomo trzymać aparat. Ale i tak statyw jest najlepszy :-)
Ostatnio zmieniony 2010-05-05, 10:51 przez crises, łącznie zmieniany 1 raz.

xulm

#2 Post autor: xulm »

Pysk ma fantastyczny, co by nie mówić :)
(rozumiem, że te pozostałe światełka to też oczy? mam nadzieję żę nie, bo z dwojgiem wygląda wredniej :) )
Myślę że można by było odłożyć miecz i mięso zawiesić na wędce, bo sterowanie nadgarstkami, z każdą dłonią robiącą co innego, nie jest pewnie zbyt wygodne - natomiast drugi uzbrojony rycerz byłby chyba mile widziany :)

crises

#3 Post autor: crises »

xulm pisze:Pysk ma fantastyczny, co by nie mówić :)
(rozumiem, że te pozostałe światełka to też oczy? mam nadzieję żę nie, bo z dwojgiem wygląda wredniej :) )
Oczy, oczy, dużo oczu... Jeden z jego dalszych krewnych wygląda tak: pająk skakun.

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#4 Post autor: Scaner »

Ale brzydal. Ale sympatyczny, w sam raz do takiej roboty. Ogon trochę grubaśny ale w połączeniu z reszta nie wiadomo czego jest w sam raz na potwora z bagien ;-).
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 741
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#5 Post autor: Kirysowaty »

Dość oryginalny MOC... Takie potwory sprawdzałyby się w armii lepiej niż słonie Hannibala!
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#6 Post autor: martinbb »

Choć sądze że 300 Spartan by sobie z nim rade dało :wink:

Co do MOCa - oryginalny trzeba przyznać :D Gratuluje dobrego pomysłu i wykonania :-)

Pozdrawiam
Inspired by NavySEALs

dorianjaro5
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-15, 12:41
Lokalizacja: Kowary
Kontakt:

#7 Post autor: dorianjaro5 »

Suuuuper. Wygląda groźnie, jeśli chodzi o wygląd i kolorystykę. Tyle ma tych zębów, że strach się bać. A ogon wielki, przerażający. Możnaby to zaimprowizować w Classic Castle, mówię Wam.
Klocki Lego spełniają nasze marzenia w różnych dziedzinach.

pkowalcz

#8 Post autor: pkowalcz »

Pozwolę sobie zacytować pewien znany kabaret... ;)
Brzyyyydaaaal!
Ale w tym wypadku jest to zaleta ;)
Tylko ogon chyba za bardzo sterczy w górę. Lepiej by było, jakby się mógł zginać, bo tak to średnio wygląda.

Hippotam

#9 Post autor: Hippotam »

O, widzę że Mythical Creatures doszło :-)
Fajny ten potwór, szkoda że nia ma zdjęć innych niż en face. Podoba mi się pysk, bardzo owadzi. Brrrr.

crises

#10 Post autor: crises »

pkowalcz pisze:Tylko ogon chyba za bardzo sterczy w górę. Lepiej by było, jakby się mógł zginać, bo tak to średnio wygląda.
Ogon jest "ruszalny" w pionie. Teraz przyjął pozycję odstraszającą, mówiącą "zobacz jaki jestem duży i groźny."
Hippotam pisze:Fajny ten potwór, szkoda że nia ma zdjęć innych niż en face.
Jak tylko uda mi się przywołać więcej słońca, to dorobię więcej zdjęć. Niestety dziś pochmurno :(
xulm pisze:Myślę że można by było odłożyć miecz i mięso zawiesić na wędce, bo sterowanie nadgarstkami, z każdą dłonią robiącą co innego, nie jest pewnie zbyt wygodne - natomiast drugi uzbrojony rycerz byłby chyba mile widziany
Masz rację. Każde machnięcie mieczem powodowałoby skręcanie potwora. Powstaje wersja dwuosobowa: kierowca + łucznik. Łuk będzie lepszym rozwiązaniem, niż miecz. Na bliską odległość i tak nie podejdzie (oprócz oddziałów samobójczych ;-))

________________________________________

Zrobiłem więcej fotek. Wszystkie są w galerii, a poniżej zestaw poglądowy.

Tak Potwór z bagien prezentuje się w całości:
z ogonem podniesionym
Obrazek Obrazek ObrazekObrazekObrazekObrazek

z ogonem opuszczonym
ObrazekObrazek

nieco znarowiony
Obrazek Obrazek Obrazek

Zbliżenie na paszczę i część spodnią:
Obrazek ObrazekObrazek

Tak wygląda "czynnik ludzki" - woźnica i łucznik:
Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2007-05-01, 11:23 przez crises, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#11 Post autor: pitrek02 »

Teraz wygląda jeszcze lepiej, gratulacje !!
O modelu:
- nie podobają mi się te kolce na ogonie, jakieś takie ble,
- wygląda strasznie, ale to zaleta, super zrobiłeś mu gębe.

Tak dalej !!

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#12 Post autor: martinbb »

No jeszcze lepiej niż było :D Wszystko bardzo ładne... jeszcze tylko jakieś imie dla potworka :wink: :D
Inspired by NavySEALs

pkowalcz

#13 Post autor: pkowalcz »

Piotrek builder pisze:- nie podobają mi się te kolce na ogonie, jakieś takie ble,
Etam "ble", właśnie fajne są.
Ze sztywniactwem ogona to chodziło mi o to, żeby się zginał jakoś "w trakcie", a nie sterczał tam z tyłu jak badyl jakiś ;)

dorianjaro5
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-15, 12:41
Lokalizacja: Kowary
Kontakt:

#14 Post autor: dorianjaro5 »

martinbb pisze:jeszcze tylko jakieś imie dla potworka :wink: :D
Ja bym go nazwał Azor :-) . Gdy jakiś wróg słyszy "Azor", to wtedy myśli, że chodzi o psa i wtedy nie ma problemu. Ale gdy się pojawi Azor... lepiej tego nie mówić ;/ .
Klocki Lego spełniają nasze marzenia w różnych dziedzinach.

crises

#15 Post autor: crises »

Obawiam się, że on nie jest w stanie zareagować na coś tak skomplikowanego jak imię. To są potwory prosto z dziczy, ledwo tylko okiełznane, żeby nie pozrzucały jeźdźców. W walce jest im w zasadzie wszystko jedno kogo atakują. Idą na pierwszą linię, sieją spustoszenie, potem woźnica próbuje je skierować bokiem i tam jakoś są wciskane do klatek. W dużej mierze to oddziały samobójcze, a przynajmniej dla żołnierzy o stalowych "cojones".

ODPOWIEDZ