[ANKIETA] Zbuduj wywrotkę - głosowanie

czyli małe i większe konkursy organizowane przez LUGPOLowiczów oraz linki do konkursów zewnętrznych

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Swój głos oddaję na:

Czas głosowania minął 2014-07-12, 15:38

Uncle Jaca - Muscle Vehicle
17
21%
Waler93 - American 4-Axle Dump Truck
46
57%
Mrosik - Volvo FMX 8x4 tipper
18
22%
 
Liczba głosów: 81

Autor
Wiadomość
makar
Posty: 37
Rejestracja: 2011-10-17, 20:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#31 Post autor: makar »

Wszystkie wywrotki bardzo mi się podobały, każda miała to coś, choć każda coś innego.
Po ponownym przeczytaniu warunków konkursu o moim wyborze zdecydował widok jadącego "amerykana" z siedmioma kilogramami na pace. Coś takiego powinno wytrzymać zabawy tłumu użyszkodników na wystawie. Tak sobie pomyślałem.
Dziękuję konstruktorom, fajnie było obejrzeć co można zbudować w tak krótkim czasie.
"Na początek jedna uniwersalna rada - zrzynaj. Podpatruj. Kopiuj."

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#32 Post autor: Waler »

Zadałem ogólne pytanie do ORGANIZATORA(ÓW) KONKURSU (nie wiem kto dokładnie był, 3dom?, ktoś więcej?) czy można przesunąć deadline konkursu o dwa dni. Została dana odpowiedź, że jest jeden dzień.
NO I OK, wszyscy mają jeden dzień więcej. A czy ja bym go spożytkował na "pierdzeniu w stołek" czy kończeniu ciężarówki to już moja prywatna sprawa jak i każdego z uczestników.

Prostując wypowiedzi: ciężarówka i tak byłaby ukończona. Może a raczej na pewno nie miałaby takiej formy jaką ma (może właśnie tego brakuje w końcówce mojego zdania które przytoczył Karol). Brakowało by pewnie kilku detali oraz sama prezentacja byłaby zapewne gorsza. Lecz czy takie braki zaważyłyby na tym, że ktoś zamiast na mnie oddałby głos na kogoś innego? Może tak, może nie.
Karol pisze:Jeżeli przedłużamy zgłoszenia o ten jeden dzień dla tej jednej osoby, która potem wygrywa znaczącą przewagą głosów to wygląda to trochę inaczej niż gdyby było to wspomniane 2-3 głosy więcej.
Przepraszam, ale sugerujesz coś? Głosy nie wzięły się z powietrza, komuś się podobała więc zagłosował.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#33 Post autor: Bricksley »

Waler93 pisze:Przepraszam, ale sugerujesz coś? Głosy nie wzięły się z powietrza, komuś się podobała więc zagłosował.
Nie, nic nie sugeruję. Odniosłem się tylko czysto teoretycznie do podobnej sytuacji :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#34 Post autor: Szerszen »

Panowie, "co by było gdyby", to jest już teoretyzowanie i szczerze współczuję Walerowi, że w imię "bo nie wygrał ten co zawsze" tak mu psujecie radość z wygranej.

Jest to nie fair.
Warunki zostały zmienione za Waszą zgodą, więc weźcie to na klatę. Mieliście prawo się nie zgadzać.

Waler, gratulacje, kawał dobrej roboty.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#35 Post autor: Jellyeater »

Waler zbudował ciężarówkę która robi największe wrażenie. Po prostu te Amerykańce są urzekające. Inne prace też były wspaniałe. Ale ta dodatkowo ma klimat.

Swoją drogą to po ulepszeniu podnoszenia paki, to właściwie mógłby być zestaw.
Ostatnio zmieniony 2014-07-13, 13:58 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#36 Post autor: Maciej Drwięga »

bacon pisze:Ciekawe swoją drogą ile by było zgłoszeń, gdyby było obiecane Volvo dla każdego startującego hehe
Też bym wystartował - przecież buduję z Techniksa ;) A "wygrana" skróciła by listę zakupów przed gwiazdką czy inną cholerą.

Tak właściwie, to może jeszcze ja, ale od takiej merytorycznej strony. W dziedzinie LEGO jestem amatorem, więc się wypowiem możliwie autorytarnie.

O ile dobrze pamiętam obmacywanie ładowarki Volvo na Lego World w tym roku, to był to zestaw Technic. Taki jak dla mnie z krwi i kości Technic.

Dwóch Panów zaprezentowało modele ładne, schludne, fajnie działające. Panowie wiedzą co myślę o ich konstrukcjach a jak nie wiedzą, to trudno. Generalnie poprawne, ale mi osobiście brakowało w nich tego czegoś. Można to nazwać charakterem, można indywidualizmem. Dodatkowo one nie wyglądały jak Technic.
No serio. Jak dla mnie jeśli coś ma być kompletem, to poszczególne kawałki powinny pasować a modele Longera i Mrosika to taki rozkrak pomiędzy Technic a MT. Technic to jest konstrukcyjnie, ale MT to tak umiarkowanie.

Waler wykokosił IMHO ładniejszą, bardziej proporcjonalną i bardziej zrównoważoną ciężarówkę z dwóch pozostałych startujących w konkursie. I choć drażni mnie w jego modelu kilka "fakapów" w proporcjach, to biorąc poprawkę na cel i kategorię - jest to w moim odczuciu praca najlepiej pasująca do ładowarki rzeczonej i samego konkursu. I dlatego dostał mój głos. Między innymi, jak widać po wyniku ;)

Gratuluję wszystkim startującym chęci, umiejętności i możliwości.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#37 Post autor: 3dom »

ADM chciałby nagrodzić zdobywców miejsc 2-4 poniższymi zestawami w uznaniu za ekspresową budowę modeli na konkurs:

42002 Hovercraft
Obrazek

Decyzja o nagrodzie dla Walera zostanie podjęta po rozpoczęciu wystawy.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#38 Post autor: SERVATOR »

3dom pisze:ADM chciałby nagrodzić zdobywców miejsc 2-4 poniższymi zestawami w uznaniu za ekspresową budowę modeli na konkurs
I elegancko.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#39 Post autor: Żbik »

Decyzja o nagrodzie dla Walera zostanie podjęta po rozpoczęciu wystawy.
Jak się okaże ile jest wart w terenie ;)

Gratuluję zwycięzcy i wszystkim startującym!

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#40 Post autor: Uncle Jaca »

SERVATOR pisze:
3dom pisze:ADM chciałby nagrodzić zdobywców miejsc 2-4 poniższymi zestawami w uznaniu za ekspresową budowę modeli na konkurs
I elegancko.
+1

nawet się ostatnio zastanawiałem czy sobie tego zestawiku nie strzelić -a tu ciach!
Pies utonął, łańcuch pływa

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#41 Post autor: Waler »

Więc dziś odebrałem fant.
Obrazek
Pudełko nie tyle duże (choć i tak zajmuje pól szerokości bagażnika :) ) co bardzo grube. Dość ciężkawe, recenzja tak za mniej więcej półtora tygodnia powinna być.
Dzięki.
Ostatnio zmieniony 2014-07-15, 12:42 przez Waler, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#42 Post autor: Bricksley »

Waler93 pisze: co bardzo grube. Dość ciężkawe, recenzja tak za mniej więcej półtora tygodnia powinna być.
Łyżka robi swoje, czekamy :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#43 Post autor: Maciej Drwięga »

Waler93 pisze:Pudełko nie tyle duże (choć i tak zajmuje pól szerokości bagażnika :) ) co bardzo grube.
Za mały masz samochód, żeby się klockami bawić ;)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#44 Post autor: Waler »

Maciej Drwięga pisze:Za mały masz samochód, żeby się klockami bawić ;)
Jak ojciec będzie chciał sprzedać Transita to już wiem co z nim zrobię :P

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#45 Post autor: Filus »

Maciej Drwięga pisze:Dwóch Panów zaprezentowało modele ładne, schludne, fajnie działające. Panowie wiedzą co myślę o ich konstrukcjach a jak nie wiedzą, to trudno. Generalnie poprawne, ale mi osobiście brakowało w nich tego czegoś. Można to nazwać charakterem, można indywidualizmem. Dodatkowo one nie wyglądały jak Technic.
No serio. Jak dla mnie jeśli coś ma być kompletem, to poszczególne kawałki powinny pasować a modele Longera i Mrosika to taki rozkrak pomiędzy Technic a MT. Technic to jest konstrukcyjnie, ale MT to tak umiarkowanie.
+1!

Zgadzam się po całej rozciągłości. Ja również przy decydowaniu, na co zagłosuję brałem pod uwagę, do czego jest to przeznaczone. Volvo może i jak na Technic jest ładne, ale to nadal jest Technic i ma jego zalety i wady. Dlatego MTowe modele, mimo, że ładniejsze, wzorowane na rzeczywistych maszynach zostały przeze mnie odrzucone. Pluto miał osiągi, ale "Walerowy Amerykaniec" też. Zresztą ciekawe, czy Pluto pociągnie 7 kg na pace;)? Poza tym, MT może i wygląda, ale mam szczere obawy, czy w brutalnych, nieuważnych rękach małych szkrabów te MTowe modele zachowają swój wygląd i nic nie będzie odpadać (bo założyć trzeba, że to głównie dzieci będą tym jeździć i ciężarówka nieraz dostanie z każdej możliwej strony, bo komuś się wajchy pomylą).

Dla mnie zasłużona wygrana. Gratulacje:).
Ostatnio zmieniony 2014-07-15, 14:13 przez Filus, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ