42030 Volvo L350F Front Loader [VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#31 Post autor: Waler »

Sariel pisze:która w dodatku podnosi się wolno i o mały kąt
No bez przesady, kąt zsypu nie jest az taki zły, rzekłbym że nawet dobry. Lecz co po tym, skoro nic co ma mniej niż 10 cm średnicy nie można tym przetransportować :D
Ale co tam będę się rozpisywać, za niedługo sam na własne życzenie "będę musiał" :)
Ostatnio zmieniony 2014-07-13, 10:34 przez Waler, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#32 Post autor: Sariel »

Nigdzie na stronie Volvo, ani w ich broszurze nie widziałem A25F w wersji 4x4. A25D owszem, bardzo proszę, ale to inny model i wygląda nieco inaczej.
Ostatnio zmieniony 2014-07-13, 10:44 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#33 Post autor: legosamigos »

Zdecydowanie wersja 3-osiowego wozidła bardziej przypadła mi do gustu niż 2-osiowego. Dziurawość paki okropna i aż prosi o załatanie wszystkich dziur no i szkoda, że 4-ty kanał na wieży wolny
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

barti23a
Posty: 15
Rejestracja: 2011-07-13, 23:31
Lokalizacja: Bochnia
brickshelf: barti23a

 

#34 Post autor: barti23a »

Jak każdy miłośnik "zestawów budowlanych" czekałem na ten zestaw, pozostała już tylko LEGO wywrotka sterowana PFami.

super recka - dzięki

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#35 Post autor: M_longer »

Na BL Pojawił się już spis części:
http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=42030-1

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#36 Post autor: legosamigos »

Patrząc na listę części to prawie mógłbym złożyć taką ładowarę, prawie, bo jednak trochę brakuje, np servo, łyżkę, koła unimogowe. No cóż, może w dalekiej przyszłości kupię sobie ten zestaw
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

dropship
Posty: 49
Rejestracja: 2013-12-30, 15:10
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#37 Post autor: dropship »

Może pokuszę się później o lepszą recenzję, ale na szybko:

1) Ładowarka jest duża! W sumie to było widać u Sariela i to dobrze 8)
Koparka 8043 wygląda przy Volvo na kompaktową
Model wygląda zacnie (pomijając omawianą już dziurę po środku - model teamowcy pewnie nie zostawią na nim chyba suchej nitki).

2) Pudło jest wielkie, ale chyba spokojnie mogłoby być nieco mniejsze.

3) Niestety moja instrukcja była nieco uszkodzona, jedna ze stron była źle sklejona i część jest rozdarta :/ Zastanawiam się czy tego nie reklamować w customer service, ale nie wiem czy nie szkoda czasu.
W przeciwieństwie do większości (?) średnio podoba mi się instrukcja jako jedna wielka książka. Koło 200 strony szkoda było wyginać - chyba wolę standardowe rozbicie na kilka krótszych instrukcji.

4) Serwo niestety nieco miota pojazdem.

5) Czarne, niezmęczone życiem klocki są piękne. Ten błysk 8)

6) Wielka szkoda, że lego nie raczyło wyprodukować pilotów "krzyżakowych" jak choćby w 8 bitowych konsolach; sterowanie przy pomocy doczepionej zębatki słabo się sprawdza (o "grzybkowym" sterowaniu jak w nowszych padach nie wspominam)

7) Dobrze, że miałem akumulatorki z 8043, bo wydać na nie można fortunę.

8) Instrukcja w kilku miejscach (zwłaszcza przy składaniu części trzymającej łychę) mogłaby być nieco bardziej dopracowana.

Generalnie jestem mocno na plus. Choć 8043 chyba nie przebija (w sumie chyba żaden model Technic nie przebija koparki 8043, może tylko ten czarny samochód 8880 z zawieszeniem może startować).
Ostatnio zmieniony 2014-07-25, 20:41 przez dropship, łącznie zmieniany 3 razy.

konai
Posty: 33
Rejestracja: 2006-12-31, 23:51
Lokalizacja: piła
brickshelf: konai
Kontakt:

 

#38 Post autor: konai »

dropship pisze:Choć 8043 chyba nie przebija (w sumie chyba żaden model Technic nie przebija koparki 8043, może tylko ten czarny samochód 8880 z zawieszeniem może startować).
Tak się zastanawiam dlaczego? Dlaczego 8043 oceniany jest tak wysoko? Osobiście bardziej podoba mi się choćby 8275 Buldożer. Co ma w sobie ta koparka?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#39 Post autor: M_longer »

konai pisze:Dlaczego 8043 oceniany jest tak wysoko? Osobiście bardziej podoba mi się choćby 8275 Buldożer. Co ma w sobie ta koparka?
Technikę ;)

Najbardziej chyba upakowany mechanicznie model, wykorzystujący 4 silniki do obsługi 5 funkcji (na upartego 6, jeśli liczyć osobno poruszanie każdą gąsienicą).
No i w sumie fajnie wygląda :)

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#40 Post autor: Innos »

M_longer pisze:wykorzystujący 4 silniki do obsługi 5 funkcji (na upartego 6, jeśli liczyć osobno poruszanie każdą gąsienicą).
Na upartego to i 7, jeśli liczyć przełączanie między funkcjami. ;)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

dropship
Posty: 49
Rejestracja: 2013-12-30, 15:10
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#41 Post autor: dropship »

konai pisze:
dropship pisze:Choć 8043 chyba nie przebija (w sumie chyba żaden model Technic nie przebija koparki 8043, może tylko ten czarny samochód 8880 z zawieszeniem może startować).
Tak się zastanawiam dlaczego? Dlaczego 8043 oceniany jest tak wysoko? Osobiście bardziej podoba mi się choćby 8275 Buldożer. Co ma w sobie ta koparka?
8043 to jest jedna wielka skrzynia biegów. W sumie napsuła mi sporo krwi, bo składałem go 4 razy, ale sam mechanizm jest po prostu fascynujący: zaczynając od sprytnego przepuszczenia niezależnego napędu na dwie gąsienice przez obrotnicę (niestety ta część trochę kuleje i pojazd porusza się powoli), przez magiczną zmianę pomiędzy funkcjami, po bodajże 70 zębatek (z czego dobre 40 idzie do superstruktury).

Nie posiadam buldożera 8275, ale z tego co widziałem na youtube jest mechanicznie o wiele prostszy. Zaletą jest chyba o wiele lepsza szybkość przez co jest lepsza bawialność.

Ładowarka 42030 jest mechanicznie dość prosta; chociaż chyba niedługo ją rozbiorę żeby dokładniej zrozumieć mechanizm skrętu gdzie jest kilka krzywek. W sumie nie zastosowanu tutaj jakichś zaskakujących rozwiązań (przed zakupem 8043 nie miałem pomysłu jak przepuścili niezależny napęd na 2 gąsienice przez obrotnicę - bardzo sprytny driving ring).

Chyba trochę offtopimy, po dalszej zabawie, chyba 42030 jest nieco bardziej bawialna niż 8043 bo jest po prostu szybsza (choć to kwestia gustu), w sumie szkoda że model nie może być jeszcze trochę szybszy (z powodu słabości silnika).

Swoją drogą, za minus uważam sposób zmiany baterii, bo wygodniej byłoby wyjmować cały batbox -> wtedy łatwiej byłoby go przekładać między modelami (tutaj batbox przypięty jest do zderzaka i w sumie chyba szybciej przełożyć baterie, co prowadzi do frustrującego łamania paznokci - może ma ktoś jakiś patent jak wyjąć baterię najbliższą przełącznika, ale tam gdzie są 2 study, nie ze strony wystającego "haczyka" - zawsze muszę ją podważać nożem i ją obdrapać :/).
Ostatnio zmieniony 2014-07-29, 17:53 przez dropship, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#42 Post autor: M_longer »

dropship pisze:może ma ktoś jakiś patent jak wyjąć baterię najbliższą przełącznika, ale tam gdzie są 2 study, nie ze strony wystającego "haczyka" - zawsze muszę ją podważać nożem i ją obdrapać :/).
Są dwie opcje:
Wkładać tasiemkę pod baterię i za nią ciągnąć przy wyjmowaniu, albo podważać baterie dekielkiem z boxa (przy którymś końcu).

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#43 Post autor: Waler »

Jeżeli to będzie pomocne, to zawsze lepiej jest wpierw wyjąć wszystkie baterie poniżej tej pierwszej od góry. Ona ma wtedy trochę miejsca by ją bokiem wyjąć. Ale jakiś śrubokręt jest pomocny :)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#44 Post autor: SERVATOR »

Waler pisze:Ale jakiś śrubokręt jest pomocny :)
Albo scyzoryk ;)))

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#45 Post autor: Mestari »

Dla mnie jedynym sensownym sposobem okazała się wspomniana tasiemka. Bez niej jest ciężko. Nie lubię tego bat boxa...

ODPOWIEDZ