[MOC] Miniładowarka kołowa

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Seraphiel

[MOC] Miniładowarka kołowa

#1 Post autor: Seraphiel »

Obrazek

Cześć.

Postanowiłem się przełamać i zaprezentować Wam swojego pierwszego MOCa.

Dane techniczne:
Długość: 165 mm
Szerokość: 54 mm
Wysokość: 65 mm

Rozmiar opon: 30,4x14 (to będzie jakoś... 14/43R0,67)
Średnica zawracania: 185 mm
Rozstaw osi: 55 mm
Maksymalny wznios wideł: 55 mm ;)


Sam pomysł skrystalizował się po zaprezentowaniu przez Lego nowego 42030. Następca Unimoga na stołku flagowego zestawu Technic chyba na każdym zrobił wrażenie. Miałem dosyć mocno ograniczony zasób części - do dyspozycji był tylko jeden zestaw w dwóch egzemplarzach - "Mini (o ironio) Unimog" - czyli 9390 - stąd też niekoniecznie właściwa kolorystyka MOCa jak i ograniczona ilość szczegółów. Nie ma silników ani korbek ;(

Zastanawiałem się kupę czasu, czy ładowarka kołowa z widłami zamiast "łychy" to nadal ładowarka kołowa, ale chyba tak. Gdybym popełnił tu jakąś straszną gafę to proszę o wybaczenie.

Mam nadzieję że uda nam się też kiedyś zobaczyć Legowego, oryginalnego następcę 9390 - czyli miniaturkę Volvo L350F, będącą w zasięgu finansowym wszystkich (czego nie będzie można powiedzieć o oryginale) ;)

Fotki:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Zapraszam i zachęcam do komentowania.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#2 Post autor: Bricksley »

Seraphiel pisze:Zastanawiałem się kupę czasu, czy ładowarka kołowa z widłami zamiast "łychy" to nadal ładowarka kołowa, ale chyba tak. Gdybym popełnił tu jakąś straszną gafę to proszę o wybaczenie.
Tak to dalej jest ładowarka kołowa, tylko z innym osprzętem roboczym. W przypadku kamieniołomów granitu na porządku dziennym stosuje się ładowarki z widłami, gdyż bez problemu poradzą sobie z ciężkimi blokami skalnymi :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

Rozumiem, że ta praca powstała m.in. na konkurs "Pierwsza krew". Będę miał fajną konkurencję :)
A widziałeś ten konkurs na Eurobricks? Chyba byś się łapał :)
Zauważ, że jest tam też ładowarka, która jest w sumie niezłym odwzorowaniem 42030 o które Ci chodziło.
A kopar....(oj!).... ładowarka całkiem zgrabna.

Awatar użytkownika
adamski
Posty: 80
Rejestracja: 2014-02-23, 12:41
Lokalizacja: Wielka Brytania
brickshelf: adamski

 

#4 Post autor: adamski »

To cudeńko jakoś tak kojarzy mi się z rodzimą Fadromą. I nawet wydaje mi się, że widziałem taką właśnie z widłami na jakimś składzie budowlanym.
Ostatnio zmieniony 2014-07-16, 23:01 przez adamski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

Model bardzo udany, szczególnie jak na mocno ograniczone zasoby klockowe. Chociaż z łyżką wyglądałby dużo lepiej, może dokup i podmień? Na BLu lub Allegro są za grosze.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Seraphiel

#6 Post autor: Seraphiel »

Zastanawiałem się nad taka podmianką, ale obawiam się, że przy okazji chciałbym kupić kilka części pod kolor, parę drobiazgów dodających smaczku iiiii... okazałoby się że z obecnych klocków wykorzystałbym tylko kółka ;)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#7 Post autor: legosamigos »

SERVATOR pisze: A widziałeś ten konkurs na Eurobricks? Chyba byś się łapał :)
Mnie też podoba się ta mini ładowarka. Zrób zdjęcie wszystkich części, jak są rozłożone, policz ile ich razem jest, bo też myślę, że mieścisz się w 200 elementach i wstawiaj na konkurs EB
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#8 Post autor: Waler »

Karol pisze:W przypadku kamieniołomów granitu na porządku dziennym stosuje się ładowarki z widłami
Ja byłem co prawda w Polskiej, "niewielkiej" (oczywiście dla mnie gigant dziura ale właściciel mówi, eee panie, to to tam nic) kopalni granitu ale ani jednej ładowarki z widłami tam nie widziałem :P

Jak na dwa zestawy technic do dyspozycji uważam że niezła robota. Gdyby miał być bardziej podobny do 42030 - kogucik na dach :) I może pokombinowałbym by przód i tył kabiny był jak najbliżej pionu, w Volvo wszystko jest pod kąt prosty.
Łychą bym się nie przejmował, zupełnie nie przeszkadzają widły.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#9 Post autor: Bricksley »

Waler pisze:Ja byłem co prawda w Polskiej, "niewielkiej" (oczywiście dla mnie gigant dziura ale właściciel mówi, eee panie, to to tam nic) kopalni granitu ale ani jednej ładowarki z widłami tam nie widziałem :P
Pisałem ogólnie, ale też byłem w polskim kamieniołomie (dokładnie to w Strzegomiu) i niejedną widziałem, na dowód mam sporo zdjęć :D
Ostatnio zmieniony 2014-07-18, 13:18 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ