[MOC] Dziesięciu pojmało obcego

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MOC] Dziesięciu pojmało obcego

#1 Post autor: Mestari »

Rok 3010. 10 lat zajęło specjalnej ekipie z Ziemi odnalezienie i pojmanie obcego, który 10 października 3000 roku o godzinie 22:10 nadleciał nad farmę Johna McCow i bezwstydnie pojmał za pomocą specjalnej wiązki plazmy jego stado krów celem analizy i konsumpcji.
Takie rzeczy traktowane są na Ziemi serio, utworzono więc specjalny zespół złożony z najlepszych.
Na poniższej pamiątkowej fotografii widać całą dziesiątkę naszych bohaterów nad ciepłymi jeszcze zwłokami obcego. Został on pojmany żywcem i umieszczony w specjalnej kabinie widocznej z tyłu (niebieski cylinder). Aby lepiej zachować jego wnętrzności celem późniejszej analizy na stole do sekcji zwłok, do cylindra wpompowany został specjalny gaz o zielonym kolorze, który powoduje całkowity paraliż ciała.
Na innym pamiątkowym zdjęciu widać jak zaprzyjaźniona pani Krysia dokonuje pierwszego cięcia na stole. Pani Krysia stwierdziła, że jej zdaniem nie trzeba 10-ciu chłopa, żeby ubić jednego obcego, wystarczyło jej powiedzieć i już ona by zrobiła porządek. A noszenie kasków w pomieszczeniach to dziecinada. Ale pani Krysia się nie zna ;)

Kiedy ogłoszono konkurs na 10-lecie LugPolu moim pierwszym skojarzeniem z 10-tką było dziesięciu kosmonautów pilnujących jednego kosmitę. Potem dłuuuuugo próbowałem wymyśleć cokolwiek innego i... nic. Pustka. Powracała wizja tych dziesięciu gości, którzy próbują okiełznać stwora. Zacząłem więc krótkie zakupy (alien MUSIAŁ mieć cylindryczne więzienie za szybką ;) ) i zaczęło się budowanie. Mam szczerą nadzieję, że się Wam spodoba i że mam jakieś szanse w konkursie, chociaż zdaję sobie sprawę, że moje skojarzenie jest dość egzotyczne...

Edit:
Dodałem instrukcję na Rebrickable.

Czas na zdjęcia. Najpierw pozowane grupowe zwycięzców złego aliena :) Dwa ujęcia:
Obrazek

Obrazek

Pierwsze wymachiwanie nożem (na pokaz - pani Krysia tak lubi)
Obrazek

Pani Krysia robi pierwsze cięcie z konsoli (zdjąłem oświetlenie łóżka, żeby było lepiej widać :) ):
Obrazek

Alien zapakowany do swojego cylindra, gdzie biedny czeka na paraliż:
Obrazek

A tak można go wsadzić do środka:
Obrazek

I zdjęcia bez minifigów:
Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-02-05, 13:41 przez Mestari, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Mała powierzchnia, a klimat jest. Podobają mi się zwłaszcza żółte rączki - dawno ich nie widziałem w użytku.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#3 Post autor: Szerszen »

W historii mi nie pasuje tylko jedno... albo alien został pojmany żywcem... albo "10 wspaniałych" stoi nad jego zwłokami.

Te dwie sytuacje wzajemnie się wykluczają. Z wyjątkiem tego drobiazgu.. bardzo fajne.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: Mestari »

Ależ zgadza się wszystko :)
Najpierw pojmali żywcem, potem do cylindra. Tu gaz zrobił swoje, wyjmujemy już martwego, ale jeszcze ciepłego aliena na podłogę, cyk fotka i na stół :)
Może za bardzo pokręciłem, ale tak to miało wyglądać...

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#5 Post autor: bacon »

Fajne przedstawienie historyjki, nieco komiksowe :)

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#6 Post autor: spacelord »

Sama konstrukcja fajna. Laboratorium czy tam sala medyczna, wyszło bardzo zgrabnie. Nawet do ewentualnej zabawy fajne (wsadzanie aliena z tyłu przez ścianę + trochę ruchomych rzeczy) Reszta (historyjka + scenki) mi akurat średnio spasowały.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: Mestari »

Dodałem instrukcję na Rebrickable. Ćwiczyłem na niej LSynth ;)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Durzy »

Aż mi się przypomniała misja z obecnego X-coma, w które trzeba schwytać kosmitę żywcem.

Klimat świetny - zwłaszcza stół z osprzętem!
Mestari pisze:Kiedy ogłoszono konkurs na 10-lecie LugPolu moim pierwszym skojarzeniem z 10-tką było dziesięciu kosmonautów pilnujących jednego kosmitę.
Ja tu krótko jestem, tych 10 to pewnie moderatorzy, ale kto jest kosmitą LugPolu?

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9 Post autor: SERVATOR »

Durzy pisze:Ja tu krótko jestem, tych 10 to pewnie moderatorzy, ale kto jest kosmitą LugPolu?
Już go nie ma... ;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#10 Post autor: 3dom »

SERVATOR pisze:
Durzy pisze:Ja tu krótko jestem, tych 10 to pewnie moderatorzy, ale kto jest kosmitą LugPolu?
Już go nie ma... ;)
Tzn?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11 Post autor: SERVATOR »

No a widziałeś tu szarego gościa z dziwnie wąską czaszką i wybałuszonymi na wierzch czarnymi oczami? ;)

Awatar użytkownika
Endrju_88
Posty: 239
Rejestracja: 2015-01-27, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Endrju88
Kontakt:

 

#12 Post autor: Endrju_88 »

Naprawdę kreatywny pomysł. Samo wykonanie również mi się bardzo podoba.
Czy podzielenie zespołu na pięciu przedstawicieli klasycznego Space, oraz pięciu z "modern" Space, było zamierzone?
Czy kryje się tu jakaś symbolika? :-)

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13 Post autor: Mestari »

Dzięki :)
Kryje się tu symbolika pod tytułem "akurat takie minifigi miałem" :P W międzyczasie dokupiłem kilku nowych Space Galaxy, więc teraz byłoby bardziej jednolicie.

ODPOWIEDZ