[MOC] Dom Power Functions

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
MichalPL
Posty: 35
Rejestracja: 2013-12-20, 09:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: MichalPL

 

[MOC] Dom Power Functions

#1 Post autor: MichalPL »

Dom Power Functions

Obrazek

GALERIA

Dom posiada funkcje otwierania oraz zamykania bramy wjazdowej, jak również bramy garażowej.

Dane Techniczne:

-Wymiary:
Długość: 80studów
Szerokość: 56studów

-Brama + Garaż
1x M motor
1x XL motor
1x wieża IR
1x Battery Box

Główny Plan
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Grill
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pojazd
Obrazek Obrazek Obrazek

Reszta zdjęć
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I film:
https://www.youtube.com/watch?v=tK-4kogx3dM&feature=youtu.be


Praca zbudowana na konkurs "Pierwsza Krew".

Zachęcam do komentowania :)

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1272
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: wallyjarek »

Normalnie jak dom w Irlandii :)
Kolejna fajna praca zbudowana przez Ciebie.
Troche się tam dzieje jak zawsze.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#3 Post autor: Bricksley »

Żeby zaprzęgać XLa do bramy garażowej to już nieco przesada, chyba, że nie miałeś innego silnika to będzie wybaczone. Przydałoby się tam dodać sprzęgło oraz zmienić nieco konstrukcję mechanizmu otwierania coby się pozbyć tej dziury ;)

Z całości pozbyłbym się tez kilku minifigów bo zdecydowanie za dużo ich tam, ci imprezujący spokojnie by starczyli. Generalnie ciekawy MOC :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#4 Post autor: blizzard »

Trochę inaczej zrobiłbym jednak podnoszone drzwi, bo jest szpara duża.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Jellyeater »

Do jakiej grupy to się zalicza? Bo jest diorama z tematem 10, jest stworek szef jest modyfikacja samochodu Lego, i Technic. :) Czegoś nie zauważyłem? Bo ostatnio buduję świątynię i chciałem się zgłosić, ale właśnie nie widzę kategorii dla takich budowli.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#6 Post autor: PatrykZ »

Praca pierwsza klasa, choc razi ogromna wyrwa nad brama garazu. Proponowalbym tu kosmetyczne zmiany.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#7 Post autor: Cevillus »

Oglądając twoją pracę przypomniał mi się stary zestaw Creatora 4954. Mam nadzieję że kiedyś Lego połączy serię np. Creator z Power Functions :)

M_longer faktycznie zapomniałem o tych zestawach Lego. :(
Ostatnio zmieniony 2014-07-20, 19:58 przez Cevillus, łącznie zmieniany 1 raz.
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

Cevillus pisze:Mam nadzieję że kiedyś Lego połączy serię np. Creator z Power Functions :)
http://brickset.com/sets/4957-1
http://brickset.com/sets/10196-1
http://brickset.com/sets/4958-1
I od biedy Vestas:
http://brickset.com/sets/4999-1

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9 Post autor: Mestari »

Ładny, ale rzeczywiście za dużo na nim minifigów. Brama ciekawie zrealizowana, garaż za to nie przemawia do mnie za bardzo. Zarówno pod względem PF, jak i samego wyglądu. Jakoś nie za bardzo współgra z domem.

Nawiasem mówiąc sam mam podobny dom w planach :) Tylko mechanizmy inaczej sobie planowałem. Może za kilka miesięcy też pokaże jak mi się coś uda zrobić.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#10 Post autor: bacon »

Dużo szczegółów jak zwykle w twoich pracach. Słupki z plecaków heh, skądś to znam ;)

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: zen535i »

dom... jak dom :) fajny pomysł z otwieraną bramą wjazdową ale garaż jak dla mnie wygląda fatalnie .. olbrzymi mechanizm podnoszący i szpecąca szpara ...no i strasznie "grube" te drzwi garażowe . Aha, wnętrze garażu ładne chociaż skoro i tak MOC jest na takiej podstawce to można się zbudować "kanał " do naprawy wozu :) Czy w takim wielkim domu nie ma nic w środku - toż to pustostan i ludzie mieszkają tylko na podwórku ?:)
Piwo moje paliwo;)

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#12 Post autor: Innos »

Hmm, wiem, że to musztarda po obiedzie, ale nadrabiam forum i mam tu taką refleksję: tak jak podlinkowane przez Longera zestawy do Technic mimo posiadania silników nie należą, tak i powyższego MOCa zmotoryzowane dwóch prostych funkcji Technikiem nie czyni. Co za tym idzie praca została zgłoszona w konkursie niezgodnie z zasadami kategorii ("zbuduj konstrukcję Technic"). Podkreślam, nie chce wywoływać kłótni ani podważać ewentualnych wyników konkursu, zwracam tylko uwagę na rzecz, zdawałoby sie oczywistą a jednak przeoczoną. Może nie ma jakiejś wiążącej definicji, co Technikiem jest a co nie, ale intuicyjnie wszyscy wiemy, i choc są przypadki na granicy (zwykle z MT) to nie ma co sie oszukiwać, to nie jest taki przypadek. Nie zmienia to faktu, że to jest też jakoś ciekawe zestawienie - czy zmotoryzowana konstrukcja Systemowa ma jakąś premię za to, że może pasować zarów o ceniącym systemową formę jak i tym ceniącym funkcjonalność.
A tak na marginesie, przepraszam, że jeszcze trochę "dokopię" ale moim zdaniem ten MOC jest nudny, funkcje go nie ratują, a minifigów wręcz jest nadmiar. Wielki kloc na jeszcze większym i zupełnie zbędnym klocu tworzącym przerośniętą podstawkę. Całość odczytuję tak: są dwie zmotoryzowane funkcje, trzeba je obudować, a brak pomysłu jest nadrobiony toną klocków i okraszony minifigami. I mam wrażenie, że gdyby mieć 2 mikromotory to te funkcje dałoby się zrealizować nawet w mikroskali, a i detali nie byłoby wiele mniej.

Ale nie krytykuję tylko po to, żeby wyrazić swoją ocenę pracy. Chciałbym zwrócić uwagę, że autor staje się jakby zakładnikiem dużych ilości klocków, które ma do dyspozycji. Nie każdy pomysł wymaga takich ilości i nie każdy pomysł nadaje się do takiego rozmachu. To jest to co krytykujemy od dawna w megalomanii AFOLi z Zachodu - mają dużo klocków, więc budują duże MOCe, które owszem, wymiarami mogą robić wrażenie niestety często kosztem jakości i szczegółowości wykonania. Tutaj 4 razy mniejszy MOC zmieściłby z powodzeniem te same funkcje, a mógłby zyskać gdyby bardziej dopracować go wizualnie i podrasować funkcje. Rzuca się to w oczy tym bardziej, że wcześniej też prezetowałeś duże dioramy, ale tamte miały ogrom detali i akcji, jednocześnie nie były szczegółami przeładowane. Tutaj zgubiłeś ten złoty środek.
Krótko mówiąc - nie idź dalej tą drogą! :)
Ostatnio zmieniony 2014-07-22, 20:15 przez Innos, łącznie zmieniany 2 razy.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#13 Post autor: Chrupek »

Ale domek i garaż są ładne. Gdyby były same to byś pochwalił, a jak są dodatki w przypadku pfów to od razu jest nudny? Zupełnie nie rozumiem tego czepialstwa.
Innos pisze:Tutaj 4 razy mniejszy MOC zmieściłby z powodzeniem te same funkcje, a mógłby zyskać gdyby bardziej dopracować go wizualnie i podrasować funkcje.
Zbuduj. Chętnie ocenię z podobnie krytycznym nastawieniem jak twoje do tego MOCa ;)
Sezon w pełni!

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#14 Post autor: Jellyeater »

Ale domek i garaż są ładne.
Tak całkiem ładne. Ale w sumie nudnawe i jednak to nie Technic. Równie dobrze mogłem dać swoją świątynię, bo mam w niej zapadnię podpieraną Technicową ośką. :)

A ludków faktycznie stanowczo za dużo.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#15 Post autor: Innos »

Chrupek pisze:Ale domek i garaż są ładne. Gdyby były same to byś pochwalił, a jak są dodatki w przypadku pfów to od razu jest nudny? Zupełnie nie rozumiem tego czepialstwa.
Przez chwilę myślałem, że wszedłem na Eurobricks. Tutaj też wolno tylko bo głowie pogłaskać i pisać "keep on the good work!" a jakakolwiek krytyka to 'czepialstwo'? Napisałem o stronie wizualnej - domek jest IMHO nudny, klocek na klocku, bez detali, z PFami czy bez, bo te na wygląd oprócz dziury w garażu nie wpływają. Współczesne domy też zwykle są nudne, ale to nie znaczy, że nie da się wybrać tych ciekawszych do zbudowania.
Czepialstwem to jest czepianie się wyrażania własnej opinii, którą, jak wiadomo, każdy ma swoją, zupełnie jak zadek.
A jak zbuduję coś w tym koncepcie (diorama systemowa wzbogacona o PF) to prześlę Ci imienne zaproszenie do skomentowania. ;-) Współczesny dom to raczej nie będzie, bo mnie to nie jara, ale pomysły na zmotoryzowanie funkcji w paru makietach historycznych zbieram już od dłuższej chwili, więc szansę na krytykę będziesz miał.:)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

ODPOWIEDZ