NXT - zatrzymanie silników po utracie zasięgu

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

NXT - zatrzymanie silników po utracie zasięgu

#1 Post autor: OmenGda »

Hej,
obecnie steruję telefonem przez bluetooth kostką NXT - na kostce nie mam żadnego programu - czyste sterowanie za pomocą softu na androidzie (darmowego).
Problem w tym, że czasem mój robot traci połączenie z telefonem (zbyt duża odległość) i zamiast się zatrzymać, wykonuje cały czas ostatnio zapamiętane polecenie.
Da się jakoś ustawić kostkę NXT, aby w przypadku utraty połączenia z telefonem zatrzymywała silniki?
Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
Michał
Ostatnio zmieniony 2014-07-21, 22:36 przez OmenGda, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Atros
VIP
Posty: 803
Rejestracja: 2009-04-08, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Atrx
Kontakt:

 

#2 Post autor: Atros »

Ja nigdy nie miałem takiej potrzeby i nie obsługiwałem takiego błędu. A przy jakiej odległości traci Ci zasięg? U mnie (inni również testowali) jest to 50 m.
Bez programu na kostce nie wydaje mi się, żebyś mógł zatrzymać silniki a nawet wykryć zerwanie połączenia.

Przy działającym programie na kostce myślę, że tzw heartbeat - sygnał wysyłany z urządzenia sterującego co jakiś czas załatwił by sprawę. Pojazd traci zasięg, przestaje otrzymywać heartbeat - zatrzymuje silniki.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#3 Post autor: OmenGda »

Atros pisze:Ja nigdy nie miałem takiej potrzeby i nie obsługiwałem takiego błędu. A przy jakiej odległości traci Ci zasięg? U mnie (inni również testowali) jest to 50 m.
Bez programu na kostce nie wydaje mi się, żebyś mógł zatrzymać silniki a nawet wykryć zerwanie połączenia.

Przy działającym programie na kostce myślę, że tzw heartbeat - sygnał wysyłany z urządzenia sterującego co jakiś czas załatwił by sprawę. Pojazd traci zasięg, przestaje otrzymywać heartbeat - zatrzymuje silniki.
Zgadza się. Ok 50 metrów. Dla mnie to za mało :-)))
Póki co nie chcę więcej zdradzać :-)
Ale jak napisze taki program, który sprawdza połączenie to nie będę chyba mógł sterować normalnie telefonem przez bluetooth :-/
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#4 Post autor: OmenGda »

Atros pisze: Przy działającym programie na kostce myślę, że tzw heartbeat - sygnał wysyłany z urządzenia sterującego co jakiś czas załatwił by sprawę. Pojazd traci zasięg, przestaje otrzymywać heartbeat - zatrzymuje silniki.
Sorry za dwa posty, ale: okazuje się, że program na kostce NXT może działać a niezależnie od tego można przez bluetooth kostką sterować. Czyli teoretycznie taki "słuchacz" może w tle sobie chodzić i sprawdzać połączenie. Na utratę połączenia wyłącza np. silniki i tyle. Problem w tym, że nie mam bladego pojęcia jak to zrobić w nxt-g ;/ A javy nie znam, ani nic innego ;/ A w sieci lookałem i nie znalazłem nic, co by pomogło. Może ktoś wie jak taką pętlę zrobić? Będę bardzo wdzięczny!

Z góry dzięki!


Edyta:

A może da się wykryć siłę sygnału? Że jeśli spadnie np do 20% to odłączy silniki?
Ostatnio zmieniony 2014-07-25, 14:31 przez OmenGda, łącznie zmieniany 3 razy.
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

ODPOWIEDZ