[MOC] Dom Power Functions

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#16 Post autor: Chrupek »

Może napiszę jaśniej: gdyby to była tylko kamieniczka, to zapewne byś jej nie skrytykował, mimo, że domek miałby tyle samo szczegółów. Jakoś tak jest na LP, że choćby nie wiem jak gołe ściany miała kamieniczka, to zawsze jest ok.

Tu mamy coś więcej, bo są ludki, ogrodzenie, chodniki. Nie podoba ci się, ok nie ma problemu, ale taka krytyka jaką zaprezentowałeś jest niesprawiedliwa (bo ten domek jest na pewno mniej nudny niż 90% kamieniczek na naszym forum). A uwaga o zbyt masywnej podstawce to już naprawdę wstyd i wychodzi z ciebie jakaś zawiść (o pokaźne zasoby kolegi?).

PS: jeśli problemem jest, że mało technica w tym technicu, to chyba ten cały konkurs weźmie to pod uwagę. Po prostu inne bardziej techniczne prace zdobędą więcej głosów. Nie ma potrzeby zawczasu kogoś za to krytykować;) No chyba, że praca się do konkursu nie łapie to... no właśnie, to po co wtedy to całe wytykanie;>?

Trzymam za słowo z tym zaproszeniem:)
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#17 Post autor: glaz_pimpur »

Chrupek pisze:gdyby to była tylko kamieniczka, to zapewne byś jej nie skrytykował, mimo, że domek miałby tyle samo szczegółów.
O Wszechwiedzący!
Idąc dalej tym tokiem myślenia zapewne jakby się pojawiła prezentacja Trialówki czy innego Technicowego Jeepa to z zapewne zrównałby ją z ziemią. Nie sądź innych po sobie Grzegorz.
A wracając do mechanizmu otwierania bramy, to można lepiej. Przykład będzie do obejrzenia na wystawie.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#18 Post autor: Chrupek »

Nie sądzę po sobie. Czytam tematy kamieniczkowe i pamiętam takie, w których dość ubogie w szczegóły kamienice były dobrze odbierane. I nie sugeruj proszę, że uważam to za coś złego. Jesteś mistrzem w odwracaniu kota ogonem, a tymczasem ja tutaj tylko bronię tego domku;)
glaz_pimpur pisze:Idąc dalej tym tokiem myślenia
Nie idź proszę. Nigdy nic dobrego z takiego uogólniania nie wynika. I już chyba wołałbym się zarejestrować na ZT niż na nowo powracać do wojny trialówki<>kamienice. No powiedz, po co? Aż tak za tym tęsknisz? Zapraszam na PW. Na pewno nie odpiszę, ale przynajmniej nie będziemy śmiecić publicznie;)
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#19 Post autor: glaz_pimpur »

Chrupek pisze:I już chyba wołałbym się zarejestrować na ZT
A to jakaś kara? Dla mnie to możesz się zarejestrować się nawet na portalu Randka.com.
Chrupek pisze:Nie idź proszę. Nigdy nic dobrego z takiego uogólniania nie wynika
Dzięki, że mnie zawróciłeś:) BTW. to jest uogólnienie:
Chrupek pisze:Jakoś tak jest na LP, że choćby nie wiem jak gołe ściany miała kamieniczka, to zawsze jest ok.
Robisz personalne wycieczki zamiast rzetelnie skomentować MOCa. Najpierw uogólniasz i odwracasz kota ogonem, po czym zarzucasz to mi.
Tekst o zawiści z powodu zbyt masywnej podstawy jest nie na miejscu. Raz, bo kupa szarych bricków to raczej nie majątek, poza tym można pożyczyć ze wspólnych klocków. Dwa, to znowu próbujesz doszukiwać się jakiś ukrytych podtekstów, gdzie ich nie ma. A trzy całe zdanie ma wydźwięk agresywny i raczej ma na celu zdyskredytowanie Innosa niż udział w dyskusji.

A wracając do sedna sprawy: Tak jak napisałem wcześniej, da się zrobić lepszy, bardziej ukryty, mechanizm otwierania bramy. Każdy technicowiec, to powinien potwierdzić. Prezentowałem taki publicznie, chociaż nie w internecie (ale był na 2 Pyrkonach i wystawie w Rzeszowie) I chociaż z zasady "buduję kamieniczki", lubię docenić też prace Technicowe, a najbardziej wtedy kiedy obie frakcje są połączone. Jaka kamieniczka się komu podoba i kto woli łyse, a kto owłosione to już kwestia gustu, a nie sprawiedliwości.
Przykro mi, że znowu wyszła taka dyskusja przy okazji tego MOCa. Michał, mam nadzieję, że negatywne komentarze nie zdemotywują Cię i (tak jak Karwika) zmobilizują Cie do poprawek w przyszłych pracach. Garaż można było podnosić za pomocą siłownika śrubowego umieszczonego pod sufitem. Albo nawet te zębatki zamiast do dołu to puścić do tyłu i sam silnik wrzucić gdzieś z tyłu garażu.
Ostatnio zmieniony 2014-07-23, 21:12 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#20 Post autor: 3dom »

Panowie, wystarczy. Wyjaśnijcie sobie pozostałe kwestie via PW.
...na mieście już ćwierkają wróble... &#128038;&#128038;&#128038;
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#21 Post autor: piotrek839 »

Innos pisze:mam tu taką refleksję: tak jak podlinkowane przez Longera zestawy do Technic mimo posiadania silników nie należą, tak i powyższego MOCa zmotoryzowane dwóch prostych funkcji Technikiem nie czyni. Co za tym idzie praca została zgłoszona w konkursie niezgodnie z zasadami kategorii ("zbuduj konstrukcję Technic").
Również zastanawiam się czym kierowali się organizatorzy konkursu przyjmując tą pracę do kategorii "Technic". Praca ładna ale to przecież nie technic. W poprzednich edycjach jakoś wszystko było jasne a w tej jest jakoś inaczej. Mam wrażenie że organizatorzy w tym roku pogubili się we własnym regulaminie.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#22 Post autor: 3dom »

Regulamin wprawdzie nakazuje zbudować konstrukcję technic ale zarazem nie precyzuje co taką konstrukcją jest a co nie. Czy jakby np. wywrotka Longera miała 2 silniki a Longer był na forum miesiąc to mógłby wystartować czy nie bo to raczej Model Team? Ciężko wyznaczyć precyzyjną granicę a niejasności wypadałoby rozstrzygać na korzyść startującego. W poprzednich latach nie było problemu z kategoriami, po tegorocznej edycji wyciągniemy wnioski i podretuszujemy regulamin.
...na mieście już ćwierkają wróble... &#128038;&#128038;&#128038;
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#23 Post autor: Innos »

Chrupek pisze:A uwaga o zbyt masywnej podstawce to już naprawdę wstyd i wychodzi z ciebie jakaś zawiść (o pokaźne zasoby kolegi?).
Uuu, już był taki jeden, co to uznał, że krytyka jego modelu autobusu wiadomej marki oraz jego parcia na szkło wynika z zawiści o sławę w Gościu Niedzielnym.;) Widocznie zabrakło merytorycznego argumentu. A ja podtrzymuję, zupełnie merytorycznie i bez podtekstów, nie widzę sensu robienia gigantycznej podbudowy o wysokości zbliżonej do tej z Lunaparku chłopaków z 3miasta, tymczasem psuje to kompozycję i odbiór całości. A tak na marginesie, zdaje się, że do podbudowy posłużyły głównie bricki 2x2 ze slotem na przegub kulowy, które swego czasu można było nakupić w dużych ilościach nawet nie za grosze, a za ułamki grosza. Wiem, że niektórzy nasi koledzy się na to załapali, i owszem, zazdroszczę im dobrej decyzji zakupowej, ale jeśli zobaczymy jakiegoś MOCa z ich użyciem w ilościach hurtowych (a coś mi się zdaje, że taki ujrzymy wkrótce), to nie będę czuł potrzeby krytyki z tego powodu, że ktoś ma więcej niż ja. ;)

Co do jakości kamieniczek na forum - są lepsze i są gorsze. Te słabsze są czasem krytykowane, czasem nie. Przyznam, że czasami jest tak, że nieciekawą dla mnie pracę mogę czasem pominąć i nie skomentować, bo faktycznie nie lubię takiej gołej krytyki, która mogłaby kogoś urazić. Przypuszczam, że wiele osób tak ma i stąd może Twoje wrażenie, że gorszym MOCom się nie obrywało. Ale to nadal nie sprawia, żeby nie wolno było krytycznie komentować "mniej słabych" MOCy. W tym konkretnym przypadku pewnie gdyby nie to, że obecność typowo systemowego domku w kategorii Technic wydała mi się osobliwa to bym sobie krytykę darował - bo MOC nie jest aż tak słaby, żeby koniecznie wymagał skrytykowana, ale nie jest też dla mnie jakoś szczególnie ciekawy, żeby skłonił mnie do komentowania sam z siebie.
Chrupek pisze:PS: jeśli problemem jest, że mało technica w tym technicu, to chyba ten cały konkurs weźmie to pod uwagę. Po prostu inne bardziej techniczne prace zdobędą więcej głosów. Nie ma potrzeby zawczasu kogoś za to krytykować;) No chyba, że praca się do konkursu nie łapie to... no właśnie, to po co wtedy to całe wytykanie;>?
Tym tokiem rozumowania idąc należałoby dopuścić każdą niereglaminową pracę, przecież "konkurs weźmie to pod uwagę". Absurd. A po co wytykanie? To nie forum pochwalne, a dyskusyjne, wiec w ramach dyskusji opisałem pewien problem/paradoks, ktory tu widzę. Nie chcę robić problemu z oprotestowywaniem dopuszczenia pracy itp. ale sygnalizuję, że w przyszłości może warto dopracować wymogi. Szczególnie, że dopiero co przy konkursie Volvo była dyskusja o wyższości MT/Technic i na odwrót i tam jakoś każdy rozróżniał czysty Technic od w pełni zmotoryzowanego MT - a tu nikt się nawet nie zająknie, że domek z bricków Technikiem jak bum cyk cyk nie jest.;) Chyba nawet wspomnianego Lunaparku, w znacznie wyższym stopniu łączącego System z Technic (zarówno pod względem ilości jak i zaawansowania technicznego rozwiązań) nikt za tradycyjnie rozumiany Technic nie uważa.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#24 Post autor: piotrek839 »

3dom pisze:Regulamin wprawdzie nakazuje zbudować konstrukcję technic ale zarazem nie precyzuje co taką konstrukcją jest a co nie. Czy jakby np. wywrotka Longera miała 2 silniki a Longer był na forum miesiąc to mógłby wystartować czy nie bo to raczej Model Team?
Nigdy nie miałem problemu z odróżnieniem co to jest technic a co nie i chyba każdy kto siedzi trochę w klockach też go nie powinien mieć.
3dom pisze:Ciężko wyznaczyć precyzyjną granicę a niejasności wypadałoby rozstrzygać na korzyść startującego.
Korzyść jednego to strata drugiego. Tegoroczne przypadki sprawiły że regulamin można nagiąć lub próbować to robić. Niestety powstał zły precedens który może być wypominany w następnych edycjach. Teraz jest już za późno bo trwa głosowanie ale za rok polecam nie przymykać oka na niektóre rzeczy.
3dom pisze:W poprzednich latach nie było problemu z kategoriami, po tegorocznej edycji wyciągniemy wnioski i podretuszujemy regulamin.
Regulaminu nie trzeba zmieniać. Wystarczy go przestrzegać i nie naciągać do MOCa który się komuś podoba.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#25 Post autor: Szerszen »

Panowie... proszę, uspokójcie się... jak dwa lata temu startowałem w Pierwszej krwi... to nikt jakoś nie miał problemów, że jest za mało technica w systemie...

A oto dowód:
http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=17660

Może trochę mniej napinania pośladków.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#26 Post autor: Kubrick »

piotrek839 pisze:Teraz jest już za późno bo trwa głosowanie ale za rok polecam nie przymykać oka na niektóre rzeczy.
Napisał gość, którego praca została przyjęta do konkursu pomimo zgłoszenia po terminie.
Ludzie, błagam. Przestańcie już z tymi bólami w pośladach, bo dla mnie jako postronnego obserwatora konkursu to jest po prostu śmieszne. Dla jednego technic, to dziurawe klocki, a dla innego funkcjonalne mechanizmy, które ożywiają jakąkolwiek pracę. Osobiście należę do tej drugiej grupy i dla mnie ten model to jest TECHNIC, może nie w najczystszej formie, ale moje założenie co do technicowości spełnia i bardzo mi sie podoba, że jest to tak zbudowane, a nie inaczej.
AMEN
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#27 Post autor: piotrek839 »

Kubrick pisze:Dla jednego technic, to dziurawe klocki, a dla innego funkcjonalne mechanizmy, które ożywiają jakąkolwiek pracę. Osobiście należę do tej drugiej grupy i dla mnie ten model to jest TECHNIC, może nie w najczystszej formie, ale moje założenie co do technicowości spełnia
Przy takim podejściu podział na kategorie nie ma sensu bo jak widać to i tak wszystko jedno.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#28 Post autor: Innos »

Po pierwsze, pisanie o "napinaniu pośladków" jest objawem tego, że najbardziej napinają Ci, co to piszą. Darujcie sobie takie teksty, bo to niczego nie wnosi i świadczy jedynie o tym, że wam dana dyskusja nie pasuje, ale brak sensownych argumentów do jej zakończenia. Po "pierwsze i pół", skoro używamy już tego zwrotu, to ewidentnie napinanie doskwiera tutaj głównie tym, którym nie pasuje, że zwróciłem uwagę na problem. A nawet nie problem, a co najwyżej pole do wprowadzenia poprawek w przyszłości, bo żadnych pretensji czy roszczeń tu nie było, jedynie temat do dyskusji, gdzie tego typu emocje są zbędne, i samo to, że praca w konkursie startuje, problemem dla mnie nie jest, jednakowoż jest to cokolwiek kontrowersyjna sytuacja.
Po drugie, sam autor, Michał, prawidłowo umieścił MOCa w dziale Tu i teraz, to chyba niejako świadczy o spojrzeniu autora na jego dzieło? Hybrydowa praca powstała na konkurs do luźno zdefiniowanej kategorii i nie ma co autora winić za jej zgłoszenie, taki był jego pomysł, spróbował, wystartował. Jednocześnie autor głupa nie rżnął i do działu Technic tego nie wrzucał, bo sam pewnie zauważył tę różnicę miedzy jego MOCem a MOCami z działu Technic, której niektórzy tu najwyraźniej nie dostrzegają. Można próbować udowodnić wszystko, są ludzie, którzy dowodzą, że Ziemia jest płaska, ale samo dowodzenie, nawet najbardziej wyrafinowane, płaską jej nie czyni.
Ostatnio zmieniony 2014-07-25, 10:03 przez Innos, łącznie zmieniany 1 raz.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#29 Post autor: nisiia »

Mnie się praca podoba. Klimat bardzo rodzinny, przyjemnie się na to patrzy.

Niektórzy mogliby przestać napinać pośladki, a inni mogli by przestać na okrągło marudzić, wszystko krytykować i czepiać się wszystkiego.
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#30 Post autor: Szerszen »

Innos, nie wiem czy zauwazyłeś ale z Twojej luźnej uwagi o nierdzennie technicowym pochodzeniu moca, nagle pojawiło się krytykowanie jak w ogóle moc mógł trafić do kategorii technic... w konkursie.

Jak widać mógł. To pierwsza krew i... mam wrażenie, że trochę luzu by się przydało. To konkurs, który ma zachęcić nowe osoby do publikowania swoich mocy a nie je zniechęcić do publikowania czegokolwiek, bo za mało klocków w klockach. O tym też warto pamiętać.

W belce technic masz 50% technic i 50% systemu... to do którego działu ona należy?
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

ODPOWIEDZ