60033 Arctic Ice Crawler

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

60033 Arctic Ice Crawler

#1 Post autor: Prezes »

Recenzja 60033: Arctic Ice Crawler

Obrazek

Dane techniczne:
Seria: City / Arctic
Rok premiery: 2014
Liczba klocków: 108szt.
Liczba figurek: 1
Liczba worków z częściami: 2 woreczki (1 duży + 1 mały) + gąsienice luzem
Spis części: BrickLink
Cena: ~60zł

Brickset
BrickLink

Lato 2014, niemal 30 stopni upału za oknem, a Ty musisz się wcielić w skórę arktycznego badacza, gdzie też jest 30 stopni, ale poniżej 0 i zrecenzować najnowszą edycję Lego City. Seria Arctic, to reaktywacja tematu z początków tegoż milenium. Tam już pojawiły się śniegowe pełzacze, skutery i baza. Ciekawe jaki był „odzew z rynku” ? Biorąc pod uwagę, że niewiele tego wyszło chyba mierny, tym bardziej zaskakuje decyzja, dlaczego Lego postanowiło powrócić do monotonnego tematu Arctic? Przecież, tak naprawdę, w najnowszych setach nie odkryjemy niczego niesamowitego. Arctic 2014 daje nam również śnieżne pojazdy i bazę matkę. Całość kręci się także wokół poszukiwań i badań tego niedostępnego, zmrożonego landu. Co dokładniej ?
60032: Arctic Snowmobile
60033: Arctic Ice Crawler
60034: Arctic Helicrane
60035: Arctic Outpost
60036: Arctic Base Camp
60062: Arctic Icebreaker
60064: Arctic Supply Plane
Dzisiejszy set, jest drugim co do wielkości, ale najmniejszym na mojej liście setów Arctic, które chciałbym mieć w swojej kolekcji. A jak w detalach prezentuje się 60033?

Opakowanie:
Niewielki prostokąt o wymiarach ok. 20cm x 10cm. Wiodący kolory to oczywiście niebieski, Arctic to odłam serii City, biel i błękit jako arktyczne tło i pomarańczowy wraz niebieskim oraz odcieniami szarymi jako barwy klocków. Pokuszę się o stwierdzeni, że barwy nie zostały drastycznie zmienione w stosunku do setów z 2000…

PRZÓD I TYŁ
Obrazek Obrazek

GÓRA I DÓŁ
Obrazek Obrazek

PRAWO I LEWO
Obrazek Obrazek

Instrukcja i dodatki:
Mała 40to stronicowa książeczka, która w 36 krokach opisuje złożenie modelu. Na ostatnich stronach reklamy najnowszych setów, czyli cały Arctic i pociągi.
Do tego duży worek z częściami (bez numeracji), mniejszy z pierodłami, luzem gąsienice oraz szablon z etykietkami.

Obrazek Obrazek

Minifig:
… natomiast jakość minifigów, pojazdów jak i proporcje modeli stoją na zdecydowanie lepszym poziomie. Przykładem jest kierowca ice crawler’a. Korpus ma nadrukowane mnóstwo detali: 2 x logo Arctic, zamki, kieszenie, futro i nadajnik? Całość dopełniają równie dopracowane spodnie no i niebieski kaptur.

Obrazek Obrazek

Klocki:
Niewiele tu nowości, co jest silnym argumentem zestawu. Z mojego punktu widzenia, jedynie poniższe dwie rzeczy traktuję jako „nowości”.
Obrazek Black Tread Small (20 tread 'links')
Obrazek Light Bluish Gray Plate, Modified 2 x 4 with Pins

FOTY Z BUDOWY:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

GOTOWY MODEL:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnie dwie fotki wykonane wraz z 60032, którego kupiłem córce.

ZA:
+ gąsienice – świetnie prowadzi się auto z tym elementem. Ma się wrażenie, że tak właśnie działa oryginał. Leciutko tykają. Fajne !
+ klimat: miły i myślę, że dobry powrót do tematu, który wydawał się już równie odległy jak sama Arktyka,
+ dopracowany minifig,
+ kolorystyka,
+ zestaw umiejętnie odzwierciedla, lub przynajmniej daje takie poczucie, maszyny które są lub mogą być używane w arktycznych wyprawach badawczych,
+ duża bawialność,
+ stosunkowo niewiele naklejek, aczkolwiek uważam, że logo Arctic mogłoby być nadrukowane jak to zrobiono w skuterze: 60032,

PRZECIW:
- cena – w skrajnych przypadkach można kupić za to zestawy dwa razy większe z serii Great Vehicles,
- rozstaw osi - mógłby być większy,
- niestety wygląda słabiej w zestawieniu z podobnym pojazdem z 60036, niestety przez gąsienice

Obrazek

Podsumowanie:
Ice Crawler, do złudzenia przypomina mi moje pierwsze zestawy z przed 25ciu laty. Temat prosty, model również, brak dodatkowych atrakcji w zestawie (czyt. pojedynczy pojazd), niewielkie pudełko, nieco ponad setka części i w rezultacie dużo radości i zabawy, która mieści się w dłoni. Pojazdem, który warto zaznaczyć, zbudowano bazując na istniejących klockach. Świetny na mały prezent czy podarunek od fana Lego.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Prezes pisze:niestety wygląda słabiej w zestawieniu z podobnym pojazdem z 60036, niestety przez gąsienice
Może nie tyle przez gąsienice, co ich długość. Przez to pojazd wygląda nieco karykaturalnie, podobny z pierwszej serii Arctic był chyba lepszy?

Obrazek

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#3 Post autor: gmkkk »

Jeżeli już to trzeci co do wielkości. Jest jeszcze polybag 30310, zestaw promocyjny niedostępny w regularnej sprzedaży.
Ostatnio zmieniony 2014-07-28, 00:24 przez gmkkk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
LeGol....ski
Posty: 33
Rejestracja: 2014-02-11, 06:22
Lokalizacja: Gniezno
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: LeGol....ski »

Bardzo fajna recenzja.
Zestaw też ciekawy, zawsze to coś innego niż kolejny pojazd na kołach i z błotnikami.

M_longer, Czy ja wiem czy starszy pojazd jest lepszy?
Wygląda bardziej jak pojazd księżycowy.

gmkkk, zestaw 30310 to jakiś samolot według Brickset.

Na pewno coś kupię z tej serii.
Tą starszą też się interesowałem, jednak ceny i stan klocków do tej pory nie skłonił mnie do zakupu. I skoro wyszła nowa to stara przestała być już tak ciekawa.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#5 Post autor: gmkkk »

LeGol....ski - zgadza się taki mały samolocik, Arctic scout, duży samolot też jest - Arctic Supply Plane 60064, seria jest bardzo duża , moim zdaniem bardzo ładna, podobają mi się kolory zwłaszcza pomarańczowy, zestawy przyciągają oko, chociaż chyba nie powtórzą sukcesu serii coast guard w podobnej tonacji kolorów, poza tym na bricksecie pojawił się jeszcze zestaw akcesoriów- jakiś namiot, i znów trzeba będzie ściągać z BL albo czekać jak pojawi się na allegro - może ktoś sprowadzi, na razie jest 1 na BL i to w USA, opisywany jest jako exclusive (może pojawi się w PL na S&H- jest szansa bo na lego pojawił się bardzo podobny zestaw do friends : 850967 Jungle Accessory Set
Ostatnio zmieniony 2014-07-28, 08:11 przez gmkkk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Mateusz92 »

Jak dla mnie opisywany zestaw to taki Mercedes Unimog na gąsienicach. Na mojej liście zakupów jest na pewno zestaw 60036 Baza arktyczna, ale ten zestawik też wpadł mi w oko :) . Osobiście uważam, że nowa seria Arctic prezentuje się bardzo dobrze- modele posiadają ciekawą i wyrazistą kolorystykę, są bawialne, mają dużo ruchomych części.

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Prezes »

Polybag'ów i blistry nie traktuję poważnie. Stąd też świadome pominięcie z mojej strony. Nie chcę się rozwodzić dlaczego? :-)
BTW: Martwi mnie, że tak mało 60064 (Arctic samolot) w sprzedaży. W sklepie stacjonarnym nie widziałem, a na Allegro pojedyncze aukcje i żadna w moim rejonie :-/

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#8 Post autor: bacon »

Prezes pisze:Polybag'ów i blistry nie traktuję poważnie. Stąd też świadome pominięcie z mojej strony. Nie chcę się rozwodzić dlaczego? :-)
BTW: Martwi mnie, że tak mało 60064 (Arctic samolot) w sprzedaży. W sklepie stacjonarnym nie widziałem, a na Allegro pojedyncze aukcje i żadna w moim rejonie :-/
I słusznie, polybagi to zestawy promocyjne, nienależące bezpośrednio do serii.
60064 jest cały czas dostępny w S@H - http://shop.lego.com/en-PL/Arctic-Suppl ... ng=listing - z darmową wysyłką i taniej niż na Allegro.
A sama recenzja jak zwykle pierwsza klasa.
Ostatnio zmieniony 2014-07-28, 20:48 przez bacon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Sirius »

Faktycznie, pojazd prezentowałby się o wiele lepiej gdyby gąsienice były dłuższe. Tak mniej więcej o jedną oś.

Mi osobiście cała seria się podoba, chociaż jeżeli już coś z niej kupię to helikopter i to ze względu na psi zaprzęg.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Mateusz92 »

Sirius pisze:Mi osobiście cała seria się podoba, chociaż jeżeli już coś z niej kupię to helikopter i to ze względu na psi zaprzęg.
Psi zaprzęg to najlepszy pomysł w tej serii. Dziwie się, że nie ma osobnego zestawu z pieskami.

Awatar użytkownika
LeGol....ski
Posty: 33
Rejestracja: 2014-02-11, 06:22
Lokalizacja: Gniezno
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: LeGol....ski »

waldus92 pisze:
Sirius pisze:Mi osobiście cała seria się podoba, chociaż jeżeli już coś z niej kupię to helikopter i to ze względu na psi zaprzęg.
Psi zaprzęg to najlepszy pomysł w tej serii. Dziwie się, że nie ma osobnego zestawu z pieskami.
No to widzę że nie jestem sam:)
Psy to chyba niezbyt wyeksploatowany temat, dlatego ja również jestem nastawiony na ten zestaw.
Śmigłowiec do dodatkowy atut.

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Sirius »

Robienie zestawu z samymi psami pewnie by się nie opłacało. Sanie z psami plus może ewentualnie jakiś namiot to nie był by duży set. A wiadomo, że na nowy model zwierzaków znajdzie się wielu chętnych, więc trzeba je dorzucić do czegoś dosyć dużego. Ja tam się w ogóle cieszę, że zaprzęg jest w średnim zestawie, a nie tylko bazie.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#13 Post autor: gmkkk »

Dzisiaj na S&H pojawił się Polar Accessory Set 850932, ponieważ ja lubię te małe zestawy i traktuję jako uzupełnienie serii już zamówiłem ( przy okazji innych zakupów ), cena 59,99, doatkowo grati jest mini cooper- polybag

ODPOWIEDZ